Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Velkoplošné maticové LED displejeLED displej vnitřní, pro zavěšení
Vnitřní LED displej pro zavěšení (aplikace: zobrazení stavu výrobní linky
- vizualizace efektivity výroby)
Velkoplošné LED displeje
LED displej vnitřní
Vnitřní LED displej 256 x 60 cm (aplikace: sledování výroby)
Popis displeje

Nabízené velkoplošné LED displeje jsou určeny pro zobrazování alfanumerických údajů (číselných údajů nebo textu včetně českých znaků). Displeje jsou standardně dodávány jako tříbarevné (červeno/zeleno/žluté), po dohodě je možné zajistit i jednobarevné provedení nebo jinou barevnou kombinaci (modro-červené nebo RGB - plnobarevné).

Velikost zobrazovací je určena počtem osazených LED modulů. Jednotlivé LED moduly nesou svítivé diody uspořádané v matici 16 řádků x 32 sloupců: LED modul tedy obsahuje 512 pixelů a 1024 LED diod, neboť každý pixel je tvořen jednou zelenou a jednou červenou LED diodou.

Typická velikost displeje je 96 x 16 pixelů (tj. tři LED moduly vedle sebe). Tato velikost je rovněž vyobrazena na všech fotografiích v tomto textu.

Rozteč mezi pixely je 10 mm v horizontálním i vertikálním směru. Displej s rozlišením 96 x 16 pixelů má tedy zobrazovací plochu o rozměru 96 x 16 cm a je schopen zobrazit písmo přibližně 14 cm vysoké (běžně používané fonty nevyužijí u většiny písmen celou výšku displeje). Pro výšku písma 14 cm se udává čitelnost 50 - 60 metrů.

Displeje s dvojicí LED modulů nad sebou jsou schopny zobrazit znaky vysoké až 28 cm a jejich text je čitelný až na 110 metrů.

Zobrazované údaje je možné formátovat několika fonty, je možné zobrazit části textu červenou, zelenou nebo žlutou barvou. Podle použitého komunikačního protokolu je možné spustit efekt běžícího či blikajícího textu.

Jas displeje je postačující pro venkovní provoz za slunečného dne, nicméně nelze doporučit montáž displeje tak, aby na zobrazovací plochu dopadal přímý sluneční svit: zcela zbytečně se zbavujeme dostupného kontrastu zobrazení.

Svítivost zelených LED prvků je 4000 nits (Cd/m2), červených LED prvků 2500 nits, při zobrazení žlutou barvou je celková svítivost 6500 nits. Displeje jsou vybaveny regulací jasu, tj. je možné za tmy nebo v interiéru jas zobrazení snížit. Displeje jsou určeny pro zobrazení textových informací - nejsou určeny pro (zvláště dlouhodobý či trvalý) provoz s rozsvícenými více než 25 % světelných bodů.

Komunikace

Displeje se standardně vyrábí s kontrolérem s rozhraním RS-485. Kontrolér přijímá po sběrnici RS-485 data jednoduchým protokolem (dokumentace je ke stažení na konci stránky; variantně je po dohodě a uvedení v objednávce možné použít starší jednodušší ASCII protokol, kde např. příkaz pro zobrazení nápisu Zeleně červeně odpovídajícími barvami je" \gZeleně \rčerveně<enter>).

Toto provedení je primárně určeno tam, kde jsou displeje připojeny k technologickému zařízení, které přímo řídí obsah zobrazení na displeji. Typickou aplikací jsou časomíry či zobrazování stavu výrobních linek.

Do displeje s rozhraním RS-485 je možné doplnit i rozhraní MODBUS-RTU.

Jinou variantou je osazení displeje kontrolérem s rozhraním LAN, který umožňuje změnu obsahu displeje prostřednictvím internetu/intranetu a to ručně i automaticky, například skriptem běžícím na vzdáleném serveru. Typickou aplikací jsou rozprostřené informační systémy typu informačních tabulí zobrazujících aktuální dopravní situaci. Komunikační protokol je obdobný jako u RS-485 nebo je na objednávku tabule vybavena řídicím mikropočítačem, který data ke zobrazení aktivně stahuje např. z WWW stránek.

LED displej venkovní
Venkovní LED displej 128 x 48 cm (aplikace: informační systém pro sport)

Displeje jsou vyráběny s podporou češtiny v kódování Win-1250, na objednávku navíc s kódováním azbuky KOI-8.

LED displej vnitřní, se stojanem
Vnitřní LED displej se stojanem (aplikace: časomíra pro agility)
Napájení

Displeje jsou napájeny stejnosměrným napětím 5 V nebo 24 V (podle velikosti displeje), dodávaným ze síťového zdroje, který tvoří součást dodávky (v provedení pro napájení 230 V).

Zdroj je v zásuvkovém provedení a je vybaven kabelem pro napájení displeje s konektorem.

Další variantou je napájení displeje napětím 5 V nebo 9-27 V z měnič pro napájení displeje z napětí 12 nebo 24 V.

LED displej vnitřní, pro zavěšení
Vnitřní LED displej pro zavěšení (aplikace: informační systém pro cestující)
Mechanické provedení

Displeje dodáváme zásadně v provedení bez krycího skla, které je nahrazeno zalitím LED prvků do vrstvy speciální pružné pryskyřice: takto je zajištěna absolutní voděodolnost čela panelu a současně nedochází k rušivým odleskům ani poklesu svítivosti způsobeným krycím sklem.

Skříň displeje dodáváme v provedení interiérovém a exteriérovém; kromě mechanického provedení jsou displeje z hlediska elektrického i optického shodné.

Displej v interiérovém provedení není chráněn proti vniku vody a tak je určen pouze pro vnitřní použití nebo pro občasné venkovní užívání pod přístřeškem. Konstrukce skříně displeje je z oceli s práškovým lakem.

Displej v exteriérovém provedení je vestavěn do robustní ocelové skříně s práškovým lakem a je určen pro venkovní instalaci a hrubší zacházení (hmotnost displeje 96 x 16 px je cca. 8 kg).

Oba typy skříní jsou osazeny monturou pro zavěšení. Jako příslušenství je dále k dispozici montážní materiál pro montáž na zeď nebo skládací stojan (výška max. 1,8 m nebo 2,4 m s prodlužovacím dílem).

Cenový kalkulátor
Rozlišení vodorovné: --- px; velikost vodorovně: --- cm
Rozlišení svislé: --- px; velikost svislá: --- cm. Do 16 cm se vejdou 2 řádky malého nebo jeden řádek velkého textu.
Provedení:
Napájení:
Komunikace:
Celková cena displeje: Kč bez DPH ( vč. DPH).
Odhadovaný dodací termín: dnů (pro přesnou informaci telefonujte nebo vyčkejte potvrzení objednávky). Výroba v expresním režimu za příplatek pro toto provedení možná.
Objednací kód: (zadejte parametry displeje). Objednejte prosím e-mailem: dilna@egmenergo.cz
Ceny příslušenství
KomponentCena
Montážní sada pro zavěšenív ceně
Montážní sada pro montáž na zeď400 Kč
Stojan 1,5 m + usazení hnízda pro stojan na displej1 800 Kč
Prodlužovací díl pro stojan 0,6 m870 Kč

Displeje jsou vyráběny na zakázku v konkrétním provedení podle požadavku zákazníka.

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
protokol-novy-azbuka.pdf Komunikační protokol - standardní i pro provedení s azbukou 399 KB 24.04.23 11:14
lua-scroll.pdf Dokumentace pro MODBUS/Slave provedení řídicí jednotky, příklady složitějších skriptů 135 KB 24.04.23 11:14
WIZ107_108_config_tool_(1).zip Nástroj pro nastavení IP adresy LED displejů v provedení Ethernet (EGM) s řadičem Wiznet, více viz návod 1824 KB 24.04.23 11:14
modbus_dokumentace_v3.pdf Dokumentace pro MODBUS/Slave provedení řídicí jednotky 727 KB 24.04.23 11:14
protokol-wiznet.pdf Návod a komunikační protokol - verze pro displeje r.v. 2017 a novější (Wiznet) 386 KB 24.04.23 11:14