Univerzální měřící deska - tester IO

Download souborů k článku v PE
Verze firmware: 1.0 z 16.7.2002, verze software: 1.01 z 12.7.2002

Tato konstrukce již není dále podporována. Dnes by se něco podobného dalo řešit s propojením s PC po USB, které je rychlejší a při převodu třeba FTDI chipem jde lehce galvanicky oddělit. Navíc mám hlášení o chybě ve firmwaru - prý tuhne při dlouhodobém načítání různých analogových vstupů, nebyl jsem ale schopen tuto chybu opakovat na svém prototypu, takže ji nemohu opravit (pokud opravdu existuje).

Mám navrženo několik podobných měřících modulů, rychlejších a s lepším softwarem (komunikace po USB nebo RS-232/485) - například tento na USB nebo takovýto voltmetr na sériový port, více info na mailu.

Podklady pro vlastní výrobu
Zdrojové kódy v assembleru MPASM + zkompilovaný zdroják

Firmware je ke stažení v downloadu na konci stránky.

Nastavení pojistek: oscilátor HS, PuT: ON, WDog: OFF, LVP: OFF, BOD: ON, CPD: OFF. Program nevyužívá paměť EEPROM procesoru.

Software pro PC

Archiv tester.exe (viz download dole) - obsahuje aplikace AnaTester, DigiTester, IOTester a příslušné utility. POZOR: napřed je nutné nastavit rychlost komunikace tak, aby se PIC stíhal zpracovat příkazy z PC (viz popis v PE).

Programy jsou binárky včetně zdrojových kódů v Delphi 6. Ke kompilaci je nutná komponenta EasyGraph.

Dokumentace (text, schéma viz Praktická elektronika 2/04)

Pokud máte zájem, zašlu podklady pro DPS ve Formice. V downloadu dole dále najdete archiv s popisem komunikačního protokolu a programování komponenty TUserTester.

Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
firmware.zip Firmware pro UMD 13 KB 11.10.18 23:37
tester.exe Obslužný SW pro PC 1272 KB 11.10.18 23:37
tusertester.zip Popis I2C komunikace + komponenta TUserTester 232 KB 11.10.18 23:37