Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Netkané textilie

 • Kontakt
 • Teplotní datalogger TBUG  Teplotní datalogger TBUG
  Teplotní datalogger TBUG
  Popis zařízení

  Záznamník teplot (datalogger) TBUG je určen pro sledování průběhu teplot v technologických procesech, skladování a logistice.

  Přístroj ve formě vodotěsné kapsle měří a zapisuje teploty v rozsahu 0 - 105 °C (na objednávku -40 až +120 °C) do vnitřní paměti zařízení. Zařízení je určeno pro měření ve vzduchu nebo v neagresivní vodní lázni (materiál kapsle je možné změnit podle potřeby procesu).

  Postup měření a přesnost

  Záznam je možné zahájit buď okamžikem vložení baterie, nebo může přístroj dlouhodobě (měsíce) vyčkávat na spouštěcí podmínku: nárůst teploty nad definovanou hranici nebo přiložení magnetu.

  V průběhu měření je možné přiložením magnetu přidat do záznamu časovou značku, například si označit okamžik vyjmutí přístroje z nádoby apod.

  Výhodou přístroje je vysoká přesnost a rozlišení: přesnost snímače +- 0,25 °C bez další kalibrace s rozlišením 0,0078°C. Toto jemné rozlišení umožňuje rozpoznat například při měření teploty vzduchu vliv pohybu osob v místnosti. Použitý teplotní snímač je ve výrobě kalibrován (NIST traceable).

  Použití pro měření v prací lázni

  Jedno typické použití dataloggeru TBUG je záznam průběhu teplot v pračce během pracího cyklu, například pro potřeby dokladování správného provedení vyvářky z hygienických důvodů. Datalogger jednoduše vložíme do pračky (lhostejno zda běžné automatické nebo průmyslové prací linky) a na konci pracího cyklu vyjmeme. Při korektním nastavení spouštěcí podmínky na např. 40 °C se spustí měření v okamžiku, kdy zařízení detekuje ohřev vody prací lázně, a měření skončí po nastaveném čase (např. po dvou hodinách).

  Takto můžeme provést několik cyklů praní a měření, které budou v paměti zařízení jednotlivě zaznamenány včetně času počátku měření. Následně je pomocí aplikace v počítači vyčteme a můžeme zobrazit grafy teploty, případně exportovat data do formátu, se kterým můžeme dále pracovat např. v MS Excelu.

  Provedení kapsle
  Aplikace pro vyčítání dat (Windows 7, 8, 10 a vyšší). Zobrazena špička teploty v pracím cyklu, je zřetelné termostatování topného tělesa.
  Technické parametry
  Parametr hodnota
  Napájení Bateriové
  Typ baterie CR11108
  Doba životnosti na baterii 300 hodin měření
     
  Minimální interval záznamu 2 sekundy
  Rozsah měření teploty 0 – 105 °C
  Rozlišení měření teploty lepší než 0,1 °C
  Přesnost měření teploty ± 0,25 °C
  Prostředí měření voda/vzduch
     
  Komunikační rozhraní převodník UART - USB
     
  Mechanické provedení Kovová kapsle s těsněním
  Celková hmotnost 47,7 g
  Vnější rozměry kapsle V = 33,4 mm, D = 30,0 mm
  Stupeň krytí IP68

  Koupit online
  PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
  TBUG - přístroj - standardní teplotní rozsah, vč. kabelu, do 4 týdnů12000 Kč14520 Kč
    
  TBUG - přístroj - rozšířený teplotní rozsah -40 až +120 °C, vč. kabelu, do 4 týdnů14000 Kč16940 Kč
    
  TBUG - náhradní kabel pro připojení k PC580 Kč702 Kč
    
  TBUG - náhradní baterie, do týdne89 Kč108 Kč
      Zařízení se vyrábí na zakázku s dodacím termínem cca 4 týdny. Jsou možné zákaznické modifikace - zařízení je produktem našeho vlastního vývoje.

  Ke stažení
  Jméno souboru Popis Velikost Datum
  tbug-doc.pdf Návod k obsluze (základní varianta) 235 KB 11.10.18 23:37