Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Semafor pro tobogany a skluzavky, s časomírou

Časomíra toboganu v akci
Časomíra a semafor pro tobogany
Popis zařízení

Zařízení je určené pro zvýšení bezpečnosti provozu: ovládá semafor na začátku skluzavky toboganu podle signálu z čidel, umístěných na začátku a konci dráhy tak, aby na skluzavce byl vždy jen jeden návštěvník. Zařízení dále signalizuje zákaz vstupu na tobogan po zadaný čas po zapnutí čerpadla toboganu, aby čerpadlo stihlo dostatečně naplnit dojezdový bazének dříve, než skluzavkou začnou sjíždět návštěvníci.

Semafor nad vstupem do toboganu

Pro další zvýšení bezpečnosti je možné osadit i detekci opuštění dojezdového bazénku a/nebo vchodový turniket.

Varianta s časomírou

Zařízení je možné doplnit o časomíru: časomíra pro tobogany pomocí snímačů, umístěných na začátku a na konci dráhy toboganu, měří čas jízdy toboganem, který zobrazuje na světelné tabuli a automaticky vytváří žebříčky s denními a celkovými rekordy.

Časomíra zobrazuje (podle objednávky):

  • dobu jízdy
  • rychlost v km/h
  • denní pořadí (X-té místo z žebříčku max. 100 nejrychlejších časů od spuštění toboganu)
  • denní rekord a/nebo tři nejrychlejší časy
  • celkový rekord
  • informaci o uzavření toboganu

Předpokladem pro správnou funkci měření času je, že se návštěvníci řídí podle semaforu. Jízdu více osob současně nejsou čidla schopna korektně rozpoznat.

Technické provedení
Sestava systému

Zařízení se skládá z malého rozvaděče, umístěného ve strojovně bazénu, který obsahuje napájecí zdroj zařízení a propojení na stávající řídicí systém, z něhož přebírá signalizaci uzavření / otevření toboganu. Toto ovládání může být i ruční, typicky spínačem se zámkem.

Na začátek a konec dráhy toboganu jsou umístěny speciální snímače s řiditelnou citlivostí (možno instalovat i vně trouby s minimálním narušením vnitřního povrchu), na začátek dráhy je dále umístěn LED semafor. Všechny tyto prvky jsou napájeny bezpečným napětím.

U provedení s časomírou je na vhodné místo umístěna LED světelná tabule, rovněž napájená bezpečným napětím. Na zvláštní objednávku mohou být informace na tabuli konfigurovatelné s možností doplnění dalších textů, například hodin nebo měření teploty vody v bazénu.

Provedení displeje časomíry pro vnitřní bazény
Konfigurace

Na tabuli je umístěn skrytý ovladač pro nastavení parametrů systému pomocí menu (např. minimální doba jízdy). V provedení bez časomíry je v rozvaděči umístěn i displej a ovladače pro nastavení parametrů systému.

Instalace

Instalaci systému typicky zajišťují naši pracovníci ve spolupráci se správcem objektu. Instalace zařízení trvá typicky 4 hodiny (po předchozí domluvě na kabeláži) a systém je možné provozovat ihned po obdržení revizní zprávy.

Dodávky

Zařízení se vyrábí na zakázku s dodacím termínem cca 4 týdny. Jsou možné zákaznické modifikace - zařízení je produktem našeho vlastního vývoje.

Cena systému včetně instalace se pohybuje v řádu 30 - 100 tis. Kč bez DPH podle provedení a náročnosti instalace. Poptejte na vyvojari@egmenergo.cz nebo volejte 537 014 211.

Venkovní displej se stojnami
Varianta semaforu pro bobové dráhy a semaforu pro dětské skluzavky

Zařízení je možné modifikovat pro detekci vozů bobové dráhy nebo pro práci na běžné (suché) skluzavce. Pro více informací nám prosím volejte.

Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
cn-tobogan-plc-2019-obecna.pdf Podrobný popis nabízených variant semaforu pro skluzavky a tobogany 978 KB 24.04.23 11:14