Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Zvukové informační tabule a vitrínyPříklad tabule s hlásičem s klávesnicí
Dodávky kompletních informačních tabulí
pro veřejnoprávní sektor, obce, města, naučné stezky, národní parky...

Nově nabízíme i kompletní dodávky kovové mluvící infotabule v rozměrech a provedení podle požadavku zákazníka. Tabule jsou jedno nebo oboustranné ve vnějším či vnitřním provedení, do vitríny je možné také nainstalovat osvětlení.

Odkaz pro stažení základní nabídky zvukových informačních vitrín i se základním ceníkem pro venkovní provedení naleznete na konci této stránky v sekci Ke stažení.

Dodávky samostatné elektrovýzbroje tabulí
Hlasový modul HLM-312 pro informační kiosky, informační nástěnky a tabule, mluvící úřední desky

Hlasový modul HLM-312 je hlásič pro doplnění "mluvících" funkcí do informační tabule, nástěny a kiosky. Tento prvek je základem většiny námi vyráběných kompletních informačních tabulí.

Přehled funkcí zařízení:

  • Spouštění hlášení zadáním čísla na klávesnici, podle provedení maximálně 20, 95 nebo 250 hlášek.
  • Záznam až 2 hodin zvuku na paměťovou kartu SD nebo MMC.
  • Snadná změna nastavení hlásiče přeprogramováním paměťové karty ve čtečce na počítači.
  • Výkonový výstup 50 W / 4 ohmy, linkový výstup
  • 20 tranzistorových výstupů pro spínání např. LED diod, indikujících pozici právě popisovaného objektu na mapě
  • Možnost upgradování vnitřního softwaru (firmware) hlásiče

Parametry jednotlivých hlášení:

  • Hlášení mohou být zaznamenána se vzorkovací frekvencí 22,050 nebo 37 kHz, rozlišení 12 bitů
  • Možnost nastavit opakované spouštění jednoho nebo náhodných hlášení v případě, že není žádné hlášení aktivováno déle než po nastavený čas (na objednávku).

Součástí dodávky elektrovýstroje informační tabule je vlastní hlásič s paměťovou kartou, klávesnice, reproduktor nebo reprosoustava, napájecí zdroj, propojovací kabely, software pro konfiguraci modulu a čtečka paměťových karet.

Bateriově napájená elektrovýzbroj pro jednoduché mluvící tabule
Hlasový modul HLM-353 pro ukázky hudby, uvedení návštěvníků, automatizované prohlídky a další aplikace

Pro vestavbu do stávajících nebo nových jednodušších tabulí bez nutnosti instalace další kabeláže je určen zvukový modul pro informační tabule HLM-353, který se dodává jako komplet v provedení anti-vandal včetně na zakázku gravírovaného štítku. Napájení je řešeno akumulátory.

Ceny

Na ceny a dodací termíny výbavy pro informační tabule se prosím informujte telefonicky nebo e-mailem, každá zakázka je obvykle specifická a snažíme se nacházet co nejlepší řešení.

Cena samostatné elektrovýzbroje (hlasový modul, klávesnice, reproduktor, čtečka karet, paměťová karta, kabeláž, zdroj a software) se pohybuje podle konkrétního provedení v rozmezí 5000 - 40 000 Kč bez DPH. S akumulátorem napájenou kompletní výzbrojí typu HLM-353 je cena elektrovýzbroje přibližně 18 tis. Kč.

Cena kompletní venkovní tabule s instalací (vč. zemních prací, překladů, namluvení hlášek atd.) se pohybuje v rozsahu 80 000 - 180 000 Kč bez DPH podle konkrétního provedení. Tabuli dodáme včetně mapového podkladu a graficky zpracujeme.

Cena kompletní interiérové tabule (vč. překladů, namluvení hlášek atd.) se obvykle pohybuje v rozsahu 30 000 - 80 000 Kč bez DPH podle konkrétního provedení. Tabuli dodáme včetně mapového podkladu a graficky zpracujeme.

Cena výroby a kompletace celé vitríny je výrazně závislá na provedení a požadovaných rozměrech, informujte se prosím telefonicky nebo e-mailem, případně se podívejte na základní ceník a nabídkový list, který naleznete v sekci Ke stažení. Nabízíme i instalaci zařízení na místě a servis.

Rádi splníme Vaše speciální požadavky na vestavbu naší elektronické výstroje do Vámi dodaných tabulí nebo uměleckých objektů.

Časté dotazy k samostatným elektrovýzbrojím tabulí

Jaké potřebujete rozměry pro vestavbu zařízení?

Vždy záleží na konkrétním provedení zařízení (počet hlášení, typ napájení atd.). Nejmenší prakticky použitelné zařízení má rozměry cca. dvou krabiček cigaret, buď "za sebou" nebo "na sobě".

Jak je to s napájením zařízení?

Ideální je, je-li na místě k dispozici přívod 230 V (příp. 12 V, 24 V). Je možné také připojit se na rozvod veřejného osvětlení a z něj přes noc dobíjet baterie zařízení. V nejhorším případě použijeme bateriové napájení, pro které Vám rádi vypočteme energetickou bilanci tak, aby baterie postačilo měnit maximálně jednou za 6 měsíců, případně doplníme zařízení o solární dobíjení.

Ukázky kompletních tabulí
ukázka venkovního provedení tabule, s ovládacím prvkem v pravém dolním rohu ukázka ovládacího panelu vitríny
Venkovní provedení tabule s vizuálním i zvukovým zobrazením.
Vizualizace tabule s hlásičem s klávesnicí
Zjednodušené provedení tabule, pro venkovní montáž pod přístřeškem, přímá volba hlášek
Vizualizace tabule s hlásičem s klávesnicí
Zjednodušené provedení tabule, pro venkovní montáž pod přístřeškem, přímá volba hlášek
Vizualizace tabule s hlásičem s klávesnicí
(rozměry pouze pro informaci - vyrobíme na zakázku podle požadovaných rozměrů)
ukázka vnitřního provedení tabule, s možností přesouvání a jednoduché manipulace s nástěnkou ukázka ovládacího panelu vitríny
Vnitřní provedení tabule s možností transportu a přemisťování. Včetně osvětlení.
Ukázka vestavné elektrovýstroje s bateriovým napájením a anti-vandal provedením
Ukázka vestavby hlásičů přehrávajících hudbu do soch (Ml. strouha - Park roku 2011)
Možné modifikace

Pro některé aplikace mohou být zajímavé i naše GSM/SMS ovládané tabule. Ty je možné po doplnění o zde prezentovanou elektrovýzbroj doplnit o hlasový výstup.

V případě zájmu můžeme dodat i multimediální informační tabule nebo kiosky vybavené počítačovým informačním systémem s barevným dotykovým displejem. Tyto tabule mohou mít nainstalován WWW prohlížeč a být připojeny do sítě Internet, například pro zobrazování dat z firemních informačních systémů - typickou aplikací jsou elektronické katalogy pro veletrhy a výstavy, elektronické katalogy vína apod. Stejně tak je možné i standardní zvukovou tabuli vyrobit v provedení, kdy je možné nová hlášení nahrávat on-line prostřednictvím internetu.

Další velikou výhodou je možnost přepínání mezi různými světovými jazyky. Všechna hlášení obsažená v informační tabuli mohou být k dispozici ve zvolených jazycích.

možnost přepínání jazykové volby
Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
hlm312komplety-obecna.pdf Nabídka mluvících nástěnek a úředních desek 2434 KB 11.10.18 23:37
INVIT-navod_k_obsluze.pdf Návod k obsluze 191 KB 11.10.18 23:37
INVIT-tabule_3D_1.pdf 3D zobrazení tabule 14 KB 11.10.18 23:37