Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Emulátor/simulátor USB klávesniceEmulátor klávesnice KBEMU-AC
Emulátor klávesnice KBEMU-AC
Emulátor/simulátor USB klávesnice - pro připojení tlačítek resp. mincovníku k PC
Popis modulu

Modul KBEMU je jednoduché zařízení, které slouží pro přenos signálů z vnějšího zařízení do počítače PC ve formě stisků kláves.

KBEMU-AC pro připojení 4 tlačítek (pro všeobecné použití)
Emulátor klávesnice KBEMU-A
Emulátor klávesnice KBEMU-A

Ve verzi KBEMU-AC je zařízení určeno pro všeobecné použití, typicky pro připojení releových výstupů nebo průmyslových tlačítek k počítači s chováním jako klávesnice. Modul je vybaven čtyřmi vstupy pro tlačítka (nebo jiné spínacích kontakty), jejichž stisky jsou přenášeny prostřednictvím sběrnice USB do počítače typu PC jako stisky kláves nebo sekvence stisků. Nastavení kláves je provedeno ve výrobě podle požadavku zákazníka, například typicky "OK[enter]", "NOK[enter]", šipky, číslice, Enter apod.

KBEMU-A pro připojení 4/8 tlačítek a mincovníku (pro jukeboxy atd.)

Ve verzi KBEMU-A je zařízení určeno zejména pro jukeboxy, objednávkové systémy a další zařízení nevýrobní automatizace. Modul umožňuje připojení až čtyř (verze A4) nebo osmi (A8) tlačítek (nebo jiných spínacích kontaktů), jejichž stisky jsou přenášeny prostřednictvím sběrnice USB do počítače typu PC jako stisky kláves šipek na klávesnici (doleva, doprava, nahoru, dolů; ve verzi A8 navíc 1, 2, 3, 4). V této verzi modulu KBEMU je dále osazen standardní desetipinový konektor pro mincovník, který poskytuje standardním mincovníkům filtrované napájení 12 V a přenáší čtyři výstupní signály mincovníku do PC ve formě stisků kláves 1, 2, 3 resp. 4 na klávesnici.

Volitelně je možné aktivovat funkci blokování mincovníku v době, kdy je počítač PC nebo obslužná aplikace neaktivní (jen a pouze v tomto případě je vyžadována podpora ze strany aplikačního softwaru); stejně tak je možné za předpokladu podpory ze strany aplikačního softwaru kontrolovat, zda je modul KBEMU korektně připojen a je aktivní. Tato opatření jsou schopna zabránit "kradení" mincí zařízením při velkém procentu možných poruch.

KBEMU-B pro připojení 8 tlačítek

Ve verzi KBEMU-B umožňuje modul připojení až osmi tlačítek (nebo jiných spínacích kontaktů), jejichž stisky jsou přenášeny prostřednictvím sběrnice USB do počítače typu PC jako stisky kláves šipek a kláves 1, 2, 3 resp. 4 na klávesnici. Modul je možné ve výrobě přeprogramovat na simulaci libovolých jiných kláves nebo jejich sekvencí. Vstupy se připojují na svorkovnice, po dohodě můžeme namísto svorkovnic osadit konektory Jack.

Na objednávku je možné doplnit až tři releové výstupy, ovládané signálkami Num Lock, Scroll Lock a Caps Lock.

Toto provedení je nejčastěji používáno pro připojení periferií k informačním systémům, například k počítačům resp. panelům se systémem SAP. Připojují se buď prostá tlačítka pro obsluhu nebo i komplexnější snímače, např. z výrobní linky. Softwarová obsluha je poté pro programátory těchto systémů velmi jednoduchá - stačí pouze čekat na stisky kláves.

KBEMU-C pro připojení 32 tlačítek

Ve verzi KBEMU-C umožňuje modul připojení až 32 tlačítek (nebo jiných spínacích kontaktů), jejichž stisky jsou přenášeny prostřednictvím sběrnice USB do počítače typu PC jako stisky kláves A - Z, šipek a kláves Enter a Esc. Modul je možné ve výrobě přeprogramovat na simulaci libovolých jiných kláves nebo jejich sekvencí.

kbemu-c

Na objednávku je možné doplnit až tři releové výstupy, ovládané signálkami Num Lock, Scroll Lock a Caps Lock.

Možné úpravy a doplnění

Zařízení je kompletně vyvinuto a vyráběno u nás, proto jsme schopni nabídnout úpravy na přání zákazníka, zejména změnu počtu vstupů a výstupů, jejich napěťových úrovní, logiky zařízení atd. V případě zájmu nás prosím kontaktujte pro cenovou kalkulaci.

Na objednávku můžeme změnit typ rozhraní USB za PS/2.

Provedení pro váhy a jiné přístroje

Na zvláštní objednávku jsme schopni dodat obdobný převodník datových rozhraní měřicích přístrojů (typicky RS-232, RS-485 nebo GPIB) na "stisky kláves" v počítači. Obvyklé použití je pro váhy a siloměry, realizovali jsme ale i propojení pro jiné přístroje, například multimetry.

Podmínkou pro realizaci takového převodníku je zapůjčení měřicího přístroje tak, aby bylo možné správnou funkci odzkoušet. Cenová relace převodníku včetně nastavení pro daný měřicí přístroj je typicky do 4000 Kč bez DPH.

PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
KBEMU-AC Emulátor USB klávesnice, 4 vstupy tlačítek: SKLADEM1584 Kč1917 Kč
  
KBEMU-A4 Emulátor USB klávesnice, 4 vstupy tlačítek + konektor mincovníku: zak. výroba do 4 týdnů1937 Kč2344 Kč
  
KBEMU-A8 Emulátor USB klávesnice, 8 vstupů tlačítek + konektor mincovníku: zak. výroba do 4 týdnů2230 Kč2698 Kč
  
KBEMU-C Emulátor USB klávesnice, 32 vstupů tlačítek: zak. výroba do 4 týdnů2220 Kč2686 Kč
  
Úprava emulátoru klávesnice z USB rozhraní na PS/2, cena/jednorázově7800 Kč9438 Kč
  
Změna nastavení tlačítek emulátoru klávesnice900 Kč1089 Kč
  Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
kbemu-navod.pdf Návod pro KBEMU-A 333 KB 11.10.18 23:37
kbemu4in-zakaznickzR_provedenzU.pdf Návod pro KBEMU-AC se 4 vstupy (výroba s nastavením kláves na přání zákazníka) 148 KB 16.08.21 14:22