Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Netkané textilie

 • Kontakt
 • Audiopaměť HLM-491

  Hlasový modul HLM-491
  Záznamový modul HLM-491

  Reference: ELSVO MOST, s.r.o.

  OEM záznamový modul HLM-491 je určen pro záznam a přehrávání kvalitního monofonního zvuku (šířka pásma 30 Hz - 10 kHz, odstup s/š 80 dB). Záznam je prováděn na běžnou paměťovou SD kartu; délka záznamu je omezena jen kapacitou karty (pro standardně dodávanou 1 GB kartu činí 5,5 hodiny, ve speciálním provedení je možný až týdenní kontinuální záznam i v "kruhovém" provedení, kdy je nejstarší část záznamu přepisována novým záznamem). Na SD kartě jsou uloženy soubory ve formátu RAW nebo WAV (podle provedení modulu) ve standardním souborovém systému FAT, v případě potřeby je možné zvuky na kartě upravovat běžnými programy pro editaci zvuku ve Windows nebo karty kopírovat či zálohovat obvyklými postupy, například v Průzkumníku.

  Záznamový modul má jeden linkový vstup pro připojení zdroje signálu, jeden linkový výstup pro NF zesilovač a jednoduché paralelní řídící rozhraní, které akceptuje úrovně TTL (čtyři signály pro výběr celkem 16 hlášení, signály pro start záznamu, start čtení a indikaci činnosti modulu).

  Variantně je možné objednat provedení s řízením pomocí sériové sběrnice nebo linky I2C; při použití těchto rozhraní je možné užít téměř neomezený počet záznamů, vnitřní hodiny reálného času modulu, ovládání hlasitosti a další funkce.

  Na objednávku je možné dodat moduly v provedení s CD kvalitou záznamu (16 bit / 44,1 kHz).

  Základní technické parametry:

  ParametrHodnota
  Napájecí napětí4 - 8 V
  Odběr prouducca. 110 mA
  Počet kanálů1*
  Kvalita záznamu16 bit, vzorkování 24 kHz*
  Komprese záznamu (na objednávku)G.711, ADPCM
  Linková úroveň0,775 Vef
  Komunikační rozhraní (voliteně)I2C, až 2x sér. port
  Řídící rozhraníTTL, 6x vstup, 1x výstup
  Odstup s/šmin. 70 dB, typ. 86 dB
  Rozměry76 x 50 x 10 mm
  Teplotní rozsah0 - 75 °C *
  * - v případě potřeby je možné modul rozšířit na vícekanálové provedení, vyšší rozlišení i vyšší vzorkovací frekvence.

  Moduly jsou vyráběny výhradně na zakázku s dodací lhůtou cca. 3 týdny. Jsou možné i kusové objednávky. Pro zjištění aktuální ceny nám prosím zavolejte nebo napište e-mail (obchod@strasil.net). Konkrétní technické informace rádi zašleme a poradíme s konkrétní aplikací, případně navrhneme řešení celého systému.

  Orientační cena modulu při kusovém odběru je 3300 Kč bez DPH, při vyšších odběrech nabízíme výrazné slevy (orientačně -35 procent při odběru 100 ks).