Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Netkané textilie

 • Kontakt
 • Hlasový modul HLM-300  Konkrétní provedení HLM-300, základní verze, s reprostoustavou typu 302
  Hlasový modul HLM-300
  Popis modulu

  Hlasový modul (zvuková paměť) HLM-300 je samostatný automatický hlásič pro použití v reklamní, informační a zabezpečovací technice. Hlásič je umístěn v šedé plastové krabičce ca. 80 x 180 x 100 mm a je dodáván spolu s napájecím zdrojem pro napájení z rozvodné sítě (110 nebo 230 V). V případě potřeby je možné hlásič napájet stejnosměrným napětím 11,5 - 13 V.

  Hlásič přehrává zvuk zaznamenaný spolu s hlásičem dodanou aplikací pro Windows na paměťovou kartu typu SD nebo MMC. Čtečka karet pro USB je součástí dodávky hlásiče. Standardně dodáváme s hlásiči 512 MB paměťové karty, které umožňují zaznamenat do hlasové paměti až 3 hodiny zvuku (nebo 6 hodin ve snížené kvalitě); v případě potřeby delšího záznamu můžeme dodat 1 GB nebo 2 GB karty, které dovolují dvoj- resp. čtyřnásobnou délku záznamu.

  Všechna nastavení hlásiče se ukládají spolu se zvuky na paměťovou kartu, takže změnu nastavení hlásiče provedeme pouhým vyjmutím karty, zasunutím do čtečky počítače, přestavením parametrů pomocí počítače a vrácením karty zpět do hlásiče. Toto řešení je vhodné i pro použití hlásičů jako doplňku reklamních instalací, kdy můžeme měnit reklamní kampaň (hlášení a nastavení hlásiče) pouhou výměnou karty - k jednomu hlásiči může být dodáno více karet, na které nahrajeme různé zvuky (např. upoutávky na různé filmy podle toho, jaký je aktuální program multikina). Změna funkce je poté otázka deseti sekund nutných pro výměnu karty.

  Hlášení mohou být spouštěna buďto automaticky časově po zadané prodlevě (tzv. klidová hláška přehrávaná po určité době od posledního hlášení, tuto funkci je samozřejmě možné vypnout) nebo pomocí čtyř vstupů, které reagují na přivedení napětí 5 až 24 V (je možná úprava na 230 V AC). Pro spouštění hlášení pomocí vnějších vstupů je možné využít jiné části elektrické instalace (typicky signalizace poplachu nebo aktivace poplašného zařízení - EZS, EPS; různá bezpečnostní hlášení a varování u strojů), tlačítka pro ruční spouštění (panel s tlačítky můžeme dodat, pokud postačí pouze jedno nebo dvě hlášení, mohl by Vám vyhovovat hlásič HLM-304) nebo typicky u použití v reklamní nebo zabezpečovací technice spouštění pohybem osob - infrapasivními PIR snímači nebo optozávorami. Na hlásiči je připraven výstup napájení 12 V / 0,1 A pro napájení čidel nebo kontaktů spouštěcích tlačítek.

  Hlásič tedy umožňuje záznam celkem až pěti hlášení, z toho čtyř spouštěných vnějšími vstupy a jednoho spouštěného časově. Zejména u aplikací v reklamě se používá možnost střídavého spouštění různých hlášek jedním vstupem, kdy např. na přiblížení osoby při použití PIR snímače reaguje hlásič náhodně vybranou hláškou (reklamou).

  Pro případ potřeby více rozdílných hlášení máme připravenu verzi hlásiče pro 16, 32 nebo 128 hlášek.

  Hlásič má výkonový výstup 10 W / 4 ohmy pro připojení jednoho nebo dvou reproduktorů. Variantně je možné doplnit hlásič o NF linkový výstup pro vnější zesilovač. Reprosoustavy i přídavné zesilovače samozřejmě také dodáváme.

  HLM - 300 je dále vybaven čtveřicí relé, která spínají podle přehrávané hlášky. Tyto výstupy se obvykle používají pro spínání přídavného zesilovače nebo ovládání reklamních zařízení (osvětlení, pohyby inzerovaných předmětů apod.)

  Vnitřní software hlásiče je možné v případě potřeby upgradovat.

  Jako zvláštní úpravu můžeme doplnit funkci čtení číselných údajů z analogového nebo digitálního vstupu (např. čtení údajů měřících přístrojů, hlášení o stavu strojů nebo dopravní informace); jedna z realizací je například hlasový výstup pro multimetry Metex, mluvící teploměr (ukázka) nebo oznamování času do ukončení automatické činnosti výrobní linky.

  Parametry a kvalita hlášení

  • Hlášení mohou být zaznamenána se vzorkovací frekvencí 22,050 nebo 37 kHz, rozlišení 12 bitů
  • Možnost nastavit opakované spouštění hlášení v případě, že není žádný vstup aktivován déle než po nastavený čas (klidová hláška).
  • Nastavení ukončování hlášení - okamžité, pomalé nebo rychlé ztlumení, zákaz zastavení hlášení. (funkce na objednávku)
  • Možno zapnout náhodný výběr hlášení, spouštěného vstupem č. 1 - jeden vstup (např. od pohybového čidla) může spouštět až pět různých hlášení (např. reklam).

  Ceny a objednávka

  Cena hlásiče HLM 300 je při odběru 1 kus 4920 Kč bez DPH včetně 512 MB paměťové karty, čtečky karet a napájecího zdroje. Standardní dodací termín pro větší množství jsou 4 týdny (zakázková výroba v ČR), kusové odběry vybavujeme obvykle ihned ze skladu (aktuální dodací termín je udán v řádku pro objednání e-shopem). Telefonicky je obvykle možné domluvit zkrácení dodacích termínů, vše závisí na momentálním vytížení výroby. Při vyšších odběrech nabízíme výrazné slevy. Pokud nám zašlete zvukové soubory hlášení, zdarma je do hlásiče nahrajeme a hlásič nastavíme. Samozřejmě můžeme hlášení nahrát i u nás.

  PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
  Doplnění HLM-300 o linkový výstup - výroba ukončena, poptejte náhradu!50 Kč61 Kč
      Venkovní i vnitřní reproduktory (pokud nepoužijete vlastní nebo nevyužijete centrální instalaci) prodáváme zvlášť, napište si o ceník reprosoustav a konkrétní nabídku. Následující položky ceníku berte prosím jen jako průřez naší nabídkou (spíše tou částí pro náročnější zákazníky), pro konkrétní použití je vždy vhodné nás kontaktovat, podrobnou nabídku ozvučení prostoru vypracujeme zdarma.

  Pro případ potřeby ozvučit hlášením větší prostor nabízíme rozhlasové ústředny pro 100 V rozvod, které propojíme s hlasovým modulem. K rozhlasové ústředně je možné připojit i desítky reproduktorů podle jejich zvoleného příkonu. Rozhlasová ústředna je dále vybavena i vstupem pro mikrofon, který umožní vstoupit do hlášení s aktuální zprávou. Obrázkový katalog reprosoustav je ke stažení na konci stránky.

  PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit  Pro reklamní aplikace nabízíme pro spouštění hlášení v reklamních instalacích vandalům odolná mosazná tlačítka, PIR pohybové spínače a reflexní čidla reagující na přerušení optického paprsku. Podrobnější nabídku si můžete vyžádat e-mailem.

  PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
  Vandal-odolné tlačítko mosazné, průměr 19 mm - do 15 dnů270 Kč327 Kč
    
  Čidlo přiblížení PIR vhodné pro spojení s hlásiči, dosah volitelný 6/4/2 m - do 15 dnů370 Kč448 Kč
    
  Čidlo optické retroreflexní vhodné pro spojení s hlásiči, vzdálenost max. 2 m, včetně odrazky - do 20 dnů1300 Kč1573 Kč
      Možné modifikace

  Na základě tohoto zařízení je možné často jen pouhou změnou vnitřního softwaru vytvořit speciální hlasové aplikace pro různá použití - máte-li zájem o podobné zařízení, napište mi na ivo@strasil.net , můžeme se dohodnout.

  Některé běžné modifikace je možné objednat přímo elektronicky. Pro ujasněné přesného technického provedení Vás budeme kontaktovat.

  PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
  Expander - 16 napětím spínaných, galv. oddělených vstupů - VYŘAZENO Z VÝROBNÍHO PROGRAMU, VOLEJTE PRO NÁHRADU820 Kč992 Kč
    
  Hlášení teploty (standardní rozlišení 0,1 °C, přesnost 0,5 °C) - pro domluvu o přesném provedení budeme kontaktovat - VYŘAZENO Z VÝROBNÍHO PROGRAMU, VOLEJTE PRO NÁHRADU1200 Kč1452 Kč
    
  Hlášení analogové hodnoty (rozlišení 10 bitů) - pro domluvu o přesné ceně a provedení budeme kontaktovat - VYŘAZENO Z VÝROBNÍHO PROGRAMU, VOLEJTE PRO NÁHRADU1800 Kč2178 Kč
      Modifikace hlásičů řady HLM:

  • HLM - 310 - obdoba hlásiče HLM - 300 v provedení pro montáž do rozvaděče.
  • HLM - 304 - obdoba hlásiče HLM - 300 pro dvě hlášení, hlášení se spouští spínačem na panelu.
  • Informační tabla s LED na mapě a/nebo hlasovým výstupem
  • Řídící jednotka pro dětská houpací autíčka, která přehrává současně dva zvuky a řídí chod motoru autíčka a blikání žárovek podle vhozených mincí a zadaného programu.
  • Doplnění libovolného hlásiče o vstup pro teplotní čidlo a realizace mluvícího teploměru (ukázka MP3, 150 kB), samozřejmě je možné měřit a hlásit i jinou veličinu (mluvící voltmetr, ampérmetr, otáčkoměr...).
  Konkrétní provedení HLM-300, základní verze
  Ke stažení
  Jméno souboru Popis Velikost Datum
  reprosoustavy.pdf Katalog reprosoustav 276 KB 11.10.18 23:37