Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

FM radiopřijímač na DIN lištuRadiopřijímač HLM-FM
Radiopřijímač HLM-FM
Popis modulu

Modul HLM-FM je snadným řešením pro příjem plošného vysílání FM rádia v pásmu 87,5 až 108,0 MHz. Disponuje nesymetrickým linkovým stereofonním výstupem, k reprodukci je tedy nutné užití externího zesilovače, např. HLM-AMP z naší nabídky.

Modul je vybaven pamětí pro ukládání naladěných stanic (15 pozic) a funkcí skenování - automatické ladění stanic. V paměti se ukládá i poslední naladěná stanice, která je v případě vypnutí a opětovném zapnutí napájecího napětí automaticky naladěna.

Zařízení je určeno pro montáž do rozvaděčů elektrické energie vybavených DIN lištou, kde zabírá šířku tří modulů. K ovládání modulu HLM-FM slouží čtveřice vstupních signálů, připojených na svorky ve spodní části zařízení. V horní části zařízení jsou umístěny svorky výstupních signálů (pravý a levý kanál), napájecí svorka a svorka pro připojení vyžadované externí antény. Příklady zapojení vstupních a výstupních svorek jsou uvedeny v technické dokumentaci, viz. oddíl Ke stažení.

Stav zařízení a probíhající operace indikují dvě diody LED. Dioda s označením "RAB" informuje o aktuálním stavu modulu (připojení napájecího napětí, probíhající funkce skenování, atd.), dioda s popisem "ST" vypovídá o příjmu stereo resp. mono signálu.

Příklady užití modulu
Inteligentní domy

  • Zdroj signálu pro zesilovač HLM-AMP nebo ERA RACKAMP (násobný zesilovač) - poslech radiových stanic v domácnosti a vhodných pracovních prostorách
  • Zdroj signálu pro zabezpečovací systémy - simulace přitomnosti (např. když Vy jste na dovolené)
Informační systémy a veřejnost
  • Reklama, prezentace místní radiové stanice
  • Obecní rozhlas - typicky pro menší a střední obce (vhodné ve spojení s ERA RACKAMP)
  • Relaxační a oddechové areály, veřejné prostory, nákupní centra

Technické parametry

ParametrHodnota
Napájecí napětí5,0 - 26 V DC/ELV
Proudový odběr< 200 mA
Výstupstereofonní linkový, nesymetrický
Přijímané pásmo / modulace87,5 - 108,0 MHz / FM
Provozní teplota-10 až 50 °C
Montážna DIN lištu, šířka 3 modulů
Rozměry189 x 53 x 70 mm


PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
HLM-FM radiopřijímač na DIN lištu, SKLADEM2877 Kč3481 Kč
  Možné modifikace

Na základě tohoto zařízení je možné často jen pouhou změnou vnitřního softwaru vytvořit speciální hlasové aplikace pro různá použití - máte-li zájem o podobné zařízení, napište nám na obchod@strasil.net , můžeme se dohodnout.

Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
hlm-fm-doc.pdf Technická dokumentace HLM-FM 204 KB 24.04.23 11:14