Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

 • Kontakt
 • Doplněk pro hlídání FV panelů HFVP

  Doplněk pro hlídání FV panelů
  Princip funkce

  Zařízení umožňuje doplnit stávající nebo nově zřizovanou EZS (poplašné zařízení) o hlídání fotovoltaických panelů elektrárny. Princip funkce je velmi jednoduchý a známý i z některých obchodních domů: kabel, protažený nevyužitými otvory v konstrukci panelů, je připojen na jedné straně k Doplňku pro hlídání FV panelů HFVP a na druhé straně je zakončen rezistorem (samostatným nebo rezistorem ve voděodolné skříňce HFVP-R).

  Aby bylo možné FV panel odcizit, je nutné kabel přerušit - Doplněk HFVP detekuje zkrat či přerušení kabelu a signalizuje tento stav nadřazené ústředně EZS, která spustí poplach.

  K zařízení je možno připojit jeden až čtyři snímací kabely, každý o maximální délce 200 m. LED diody ve skříňce HFVP signalizují samostatně poplachový stav na každém kabelu, což urychluje hledání případné závady nebo poškození systému.

  Popis zařízení

  HFVP se připojuje ke standardní drátové smyčce ústředny EZS objektu. Přes otvory nebo konstrukce všechn FV panelů se protáhne jeden dvoužilový kabel. Odpor kabelu by měl být nižší než 80 ohmů.

  Zařízení je vybaveno vyhříváním pro provoz v exteriéru.

  Součástí zařízení je jednoduchá přepěťová ochrana - proti přímému zásahu blesku do snímacího kabelu, zařízení nebo do konstrukce však Doplněk chráněný není. Podle našeho názoru vychází ekonomicky nejlépe zařazení přepěťových ochran do smyčky EZS až na vstupu do kiosku a "obětování" zařízení HFVP.

  Napájecí napětí Doplňku HFVP je 10 až 14 V DC, proudový odběr max. 80 mA (s vyřazeným vyhříváním 25 mA).

  PoložkaKč bez DPHKč vč. DPHKoupit
  HFVP ve vodotěsné skříňce, 4 hlídací okruhy, zak. výroba do 8 dnů4700 Kč5687 Kč
    
  HFVP bez skříňky (plošný spoj), 4 hlídací okruhy, zak. výroba do 8 dnů3870 Kč4683 Kč
    
  Zakončovací rezistor HFVP-R ve vodotěsném držáku, do 8 dnů220 Kč266 Kč
      Ke stažení
  Jméno souboru Popis Velikost Datum