Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

EKG holter - záznamník - prototypové zařízení

EKG holter - prototyp
Stručný popis zařízení

Popisované zařízení slouží k měření a dlouhodobému záznamu lidské nebo zvířecí EKG a dechové křivky. Tyto snímače jsou doplněny o trojosý akcelerometr, který slouží k detekci polohy a intenzity pohybů zkoumaného subjektu.

Data můžeme buď přenášet on-line pomocí bezdrátového rozhraní Bluetooth, nebo můžeme měřená data zapisovat na interní paměťovou kartu přístroje a posléze vyčíst rozhraním USB.

Zařízení jako takové nachází využití především v oblasti výzkumu a je vhodné pro seznámení se a experimenty s biosignály a jejich zpracováním. Zejména záznam dechové křivky je v této kategorii přístrojů unikátní funkcí.

Na základě měřených dat je možné například vyhodnocovat kvalitu spánku nebo tréninkové zatížení a regeneraci sportovců podle variability tepové frekvence (HRV).

Kompletní popis přístroje byl zveřejněn v Praktické elektronice 3 / 2013 (článek je ke stažení pod tímto textem).

Upozornění: nedodáváme hotové přístroje ani stavebnice! Můžete si u nás ovšem objednat vývoj podobného přístroje.

EKG holter - prototyp
Open hardware - pro zájemce o vlastní výrobu přístroje

Kompletní dokumentaci s popisem zapojení najdete v download sekci (níže). Data pro výrobu DPS jsou k dispozici na vyžádání e-mailem. Software není z právních důvodů (neověřený - prototypový medicinální SW) volně šiřitelný.

Upozorňujeme zájemce o vlastní výrobu přístroje, že přístroj - zveřejněná dokumentace prototypu - není schválen jako zdravotnický prostředek. Jakékoliv připojování přístroje k tělu provádíte na vlastní nebezpečí! Při oživování přístroje použijte nejprve EKG simulátor nebo jiný generátor signálu. Přístroj nesmí být současně připojen, jsou-li připojeny elektrody.

Ke stažení
Jméno souboru Popis Velikost Datum
holterpe032014-2.pdf lnek z PE3/2014 - popis zazen 413 KB 11.11.18 20:27