Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Netkané textilie

 • Kontakt
 • Displej - zobrazovací panel počtu vyrobených kusů a produktivity DFM

  Zobrazení stavu výrobních všech linek - vizualizace efektivity výroby
  Zobrazovací panel počtu vyrobených kusů a produktivity

  Zařízení je určeno pro sledování produktivity výrobní linky. Počet vyrobených kusů na jednotlivých pracovištích od začátku směny se zobrazuje na velkoplošném LED displeji; zobrazené číslo má barvu podle produktivity za posledních např. 30 minut: zeleně se zobrazuje výkon nad normu, žlutě v normě, červeně pod normu, blikajícím červeným číslem výpadek výroby. Volitelně je možné zobrazovat plnění plánu v procentech nebo zobrazit data ve formě jednoduchého grafu.

  Zařízení může být připojeno do sítě LAN, pomocí které odesílá vedoucímu výroby na konci každé směny zprávu o počtu vyrobených kusů a časový přehled, zpracovatelný například v MS Excelu.

  LED displej vnitřní, pro zavěšení
  Displej DFM: zobrazení stavu výrobní linky - vizualizace efektivity výroby
  Referenční instalace - automatická lakovna Fritzmeier

  Pro zobrazení stavu výrobní linky automatizované lakovny Fritzmeier byl instalován jeden velkoplošný diplej 96 x 16 cm (viz velkoplošné displeje), zavěšený ve výrobní hale nad hlavním vjezdem.

  Na displeji se zobrazuje počet od začátku směny nalakovaných závěsů ve třech částech linky: kataforézním lakování, lakovací kabině 1 a lakovací kabině 2. Barva zobrazení je řízena počtem vyrobených kusů za posledních 30 minut, případně (podle nastavení systému) i plněním zadaného denního, měsíčního či ročního plánu.

  Začátek a konec směny určuje mistr výroby stiskem bezdrátového dálkového ovladače.

  Pomocí webového rozhraní zařízení je možné z celé podnikové sítě sledovat provoz lakovny a konfigurovat po zadání hesla parametry tabule.

  Pomocí prohlížeče je rovněž možné zvolit zobrazení informací o počtu vyrobených kusů menším písmem a doplnit vlastní text (např. "Pozor náledí!").

  Obdobným způsobem jsou vybaveny i ostatní výrobní linky firmy, kde je někdy zadávání počtu kusů prováděno pouze ručně, tlačítkem bezdrátového ovladače.

  Na LCD televizorech je následně zobrazována celková informace o stavu výroby, aktivitě směn a plnění plánu na všech linkách.

  Konfigurace tabule
  Konfigurace tabule: provedení v lakovně Fritzmeier
  Možnosti propojení systémů

  Zařízení je možné integrovat s naším systémem pro sledování efektivity výroby. Je možné rovněž propojit systém pomocí sítě LAN s nadřazenými informačními systémy například na bázi XML dat.

  Vstupní data o počtu vyrobených kusů zpravidla získáváme speciálně k tomuto účelu instalovanými detektory (např. indukčními snímači). Je možné i propojení s řídicím systémem linky např. sběrnicí MODBUS-RTU, pomocí sítě LAN nebo je možné data načítat z našeho systému pro sledování efektivity výroby.

  Cenové a dodací podmínky

  Cena typické instalace se pohybuje v rozsahu 20 - 40 000 Kč podle přesného provedení a místních podmínek za jednu sledovanou linku.

  Dodací termín je zpravidla 4-7 týdnů.

  Ceny uvedeny bez DPH.

  Ke stažení
  Jméno souboru Popis Velikost Datum