Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Zvukové aplikace: reference

Speciální zvukové aplikace

Zpět na všechny reference

Zvukový modul pro sběrnici CIB

Zvukový modul pro sběrnici CIBZvukový modul pro sběrnici CIB
Zvukový modul pro sběrnici CIB

Zvukový modul pro inteligentní elektroinstalace na bázi systémů firmy Teco (PLC Foxtrot, sběrnice CIB) jsme vyvinuli přímo na zakázku firmy Teco. Modul je vestavěn v pouzdře pro montáž do elektroinstalačních krabic a obsahuje vnitřní NF zesilovač s regulací hlasitosti.

Zákazník: Teco, a.s., rok realizace: 2014

Řízení houpacích autíček a vláčků

Řízení houpacích autíček a vláčkůŘízení houpacích autíček a vláčků
Řízení houpacích autíček a vláčků

Od roku 2004 vyvíjíme elektroniku pro řízení dětských houpacích autíček a vláčků v obchodních centrech. Zařízení zajišťuje spouštění a regulaci rychlosti stroje podle napočítaných mincí z mincovníku nebo platebního terminálu včetně podpory více měn, časování intervalu a pozice zastavení stroje, přehrávání hudby během chodu stroje, přehrávání upoutávek a volitelných zvuků podle stisků herních tlačítek i ovládání blikání světel stroje. Ve video verzi je podporováno přehrávání videozáznamů. Diagnostikované poruchy jsou přenášeny formou SMS zpráv provozovateli, zálohovací baterie zajišťuje možnost detekce a upozornění na výpadek napájení. Úpravu nastavení, testování stroje a vyčítání počítadel chodů je možné provádět i bezdrátově, původní řešení s PDA bylo postupem času nahrazeno vlastním serverem a datovým přenosem diagnostiky s několika úrovněmi uživatelských zabezpečení. Serverový systém současně slouží pro zápis provedených servisních úkonů. (Foto: International Player)

Zákazník: International Player, s.r.o., rok realizace: 2020

Speciální hlasový modul s MP3

Speciální hlasový modul s MP3Speciální hlasový modul s MP3
Speciální hlasový modul s MP3

Miniaturní hlasový modul s podporou přehrávání souborů MP3 z paměťové SD karty (microSD). Modul je vybaven interním NF zesilovačem 20 W ve třídě D. Ovládání modulu je sériovým portem (UART) z nadřazeného systému.

Zařízení je obdobou standardně vyráběných hlasových modulů

Zákazník: Teco, a.s., rok realizace: 2015

Standardní aplikace našich zvukových modulů

Standardní aplikace našich zvukových modulůStandardní aplikace našich zvukových modulů
Standardní aplikace našich zvukových modulů


Běžné aplikace našich zvukových modulů - použity moduly bez speciálních úprav:

  • Světelné panely RTG - Tengler; VF, a.s. - OEM zvukové moduly moduly HLM-390
  • Jitom elektro Měřín, Chýnovská jeskyně, Moravský kras - jeskyně Balcarka a další - zvukové moduly, reprodukce mluveného slova a hudby při prohlídkách (HLM-310, HLM-412, i varianty s připojením USB)
  • Ronja, s.r.o. (Excalibur City Hatě) - reklamní hlasové moduly (HLM-300)
  • Donghee Czech, s.r.o., Donghee Slovakia, s.r.o. - hlasové moduly pro informace o provozu výroby (HLM-304, HLM-350 + EX16)
  • Netprosys, s.r.o. / Vítkovice steel - akustický varovný systém pro chodce a vozidla v okolí železniční vlečky
  • Mendelova univerzita - ozvučení vitrín

Více např. viz přehled referencí zvukových aplikací (2011).

Zákazník: (různí zákazníci), rok realizace: 2015

Řízení zvonkohry

Řízení zvonkohryŘízení zvonkohry
Řízení zvonkohry


Systém pro řízení zvonkohry - zařízení podle časového programu nebo pomocí ovládání přes webový prohlížeč spíná solenoidy, které ovládají bicí paličky jednotlivých zvonů. Po připojení USB MIDI kláves je možné hrát na zvonkohru v reálném čase, případně přehrávanou skladbu zaznamenat do paměti. Je možné rovněž přehrádat skladby ve formátu MIDI. Hodiny jsou automaticky synchronizovány z internetu (NTP). Zařízení je instalováno v Deštné v Orlických horách.

Zákazník: Zvony Deštné, rok realizace: 2014

Miniaturní hlasové moduly

Miniaturní hlasové modulyMiniaturní hlasové moduly
Miniaturní hlasové moduly

Miniaturní zvukové moduly pro přehrávání zvuku v mono 'FM' kvalitě. Moduly mají integrovaný zesilovač ve třídě D, kapacitu paměti 2 nebo 4 MB a jsou programovatelné promocí zvláštní vývojové desky přímo z PC. Modulky mohou podporovat i záznam zvuku.

Zákazník: , rok realizace: 2009

Elektronika pro expozice Dětského světa

Elektronika pro expozice Dětského světaElektronika pro expozice Dětského světa
Elektronika pro expozice Dětského světa

Dodali jsme videohlásiče a audiohlásiče pro expozice Dětského světa ve Světě techniky ve Vítkovicích, včetně speciálních softwarových úprav a některých speciálních prvků - například detektoru tepu.

Zákazník: V. Hrouda, rok realizace: 2014

Elektronika zpívajících soch

Elektronika zpívajících sochElektronika zpívajících soch
Elektronika zpívajících soch

Realizovali jsme interaktivní ozvučení soch v parku Mlýnská strouha v Plzni (Park roku 2011). Přímo v malovaných objektech, které vytvořila MgA. Damcová, byly připraveny trubky pro kabeláž a zality reproduktory. Spouštění přehrávání je difúzními optickými snímači skrytými v odolných hliníkových pouzdrech. Elektronika systému je temperována. Zařízení v noci automaticky ztiší reprodukci.

Více např. viz přehled referencí zvukových aplikací (2011).

Zákazník: Město Plzeň, rok realizace: 2010

Interaktivní hlásiče pro park na Špilberku

V parku nad Pellicovou ulicí jsme instalovali speciální hlásiče v anti-vandal provedení jako součást dětského hřiště. Hlásiče spouští přehrávání hudby při přiblížení dítěte - doskoku na dílec skákacího panáka. Jsou použity ultrazvukové snímače vzdálenosti.

Zákazník: Veřejná zeleň města Brna, rok realizace: 2014

Zvukové moduly pro mluvící sirény

Zvukové moduly pro mluvící sirényZvukové moduly pro mluvící sirény
Zvukové moduly pro mluvící sirény

Původně pro firmu ELSVO Most, s.r.o., jsme vyvinuli zvukové paměti HLM-491, které umožňují záznam a reprodukci hlášení z paměťové karty. Tyto paměti jsou užívány v zařízeních mluvících sirén.

Zákazník: ELSVO Most, s.r.o., rok realizace: 2008

Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Modul pro přenos zvuku po TCP/IPModul pro přenos zvuku po TCP/IP
Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Dnes již poměrně zastaralá konstrukce pro obousměrný přenos nekomprimovaného zvuku prostřednictvím sítě TCP/IP. Aplikace se používá pro vzdálené ozvučení zastávek ČD / SŽDC s možností zpětného dotazu, současně jsou přenášeny stavy několika digitálních vstupů a výstupů.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2006

Interface pro jukeboxy

Interface pro jukeboxyInterface pro jukeboxy
Interface pro jukeboxy

Karta pro řízení jukeboxů, založených na PC platformě. Karta zprostředkovává vstupy od tlačítek a mincovníku a je schopna ovládat logické výstupy (světelnou signalizaci, umlčení zesilovače). Variantně je možné připojit segmentový LED displej a použít kartu pro autonomní řízení jednoduchých zařízení, například stolního fotbálku.

Zákazník: soukromý zákazník - Slovensko, rok realizace: 2008

Videoprojekce pro Designblok

Videoprojekce pro DesignblokVideoprojekce pro Designblok
Videoprojekce pro Designblok


Elektrovýzbroj interaktivní expozice Specialized pro výstavu Designblok: podle rychlosti jezdce na kole na trenažéru, snímané senzorem kadence s bezdrátovým přenosem ANT+, je ovládána rychlost chodu ventilátorů. Současně se plynule mění rychlost přehrávaného videa na projektorech a je ovlivňována hlasitost přehrávaného zvukového doprovodu.

Některé fotografie (c) E. Herrmann

Zákazník: Specialized, designér E. Herrmann, rok realizace: 2014

USB ovládání obecního rozhlasu

USB ovládání obecního rozhlasuUSB ovládání obecního rozhlasu
USB ovládání obecního rozhlasu

Náhrada stávající elektroniky pro ovládání ústředny obecního rozhlasu prostřednictvím počítače. Zařízení se skládá z USB zvukové karty, galvanického oddělovače signálu a převodníku pro RS-485 port pro připojení do datového okruhu ústředny.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2010

Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka

Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího SuchánkaElektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka
Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka
Téměř každý rok konzultujeme či přímo navrhujeme a vyrábíme speciální elektronická zařízení pro MgA. Jiřího Suchánka (www.jiri-suchanek.net), předního brněnského audiovizuálního umělce. Jeho interaktivní díla - multimediální instalace umně kombinují zvuk a světlo, hledají jejich propojení a synchronizaci.

Konzultovali či pomáhali jsme např. s instalacemi na brněnské Hvězdárně, klubu Fléda, experimentálním prostoru v Benešově, ozvučené zahradě na Mallorce, instalaci Sonicave atd.

Jsme hrdí, že můžeme s panem Suchánkem dlouhodobě spolupracovat.

Zákazník: 1. Interaktivní, rok realizace: 2015