Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Vývoj HW: reference

U uvedených zařízení jsme prováděli kompletní vývoj hardwaru - elektronické části (HW), typicky včetně výroby prototypů a případného uvedení do výroby

Zpět na všechny reference

Elektronika chytré zastávky MHD

Elektronika chytré zastávky MHDElektronika chytré zastávky MHD
Elektronika chytré zastávky MHD
Komplex elektronické výzbroje pro chytrou zastávku MHD, skládající se z téměř čtyři metry dlouhého barevného RGB LED displeje v horní části přístřešku, dvojice interaktivních dotykových displejů v bočním panelu a plochy pro dobíjení mobilních telefonů kabelem nebo bezdrátovým standardem Qi. Součástí systému je i Wi-Fi hotspot.

Podélný panel zobrazuje informace o odjezdech vozidel, případně hlášení dispečinku o mimořádnostech, venkovní teplotu, předpověď počasí, čas a datum. Boční panely umožňují zobrazit kromě aktuálních odjezdů i kompletní jízdní řády, mapy a další informace.

Vlastní přístřešek vyrobil známý výrobce městského mobiliáře MMCITÉ Bílovice u Zlína, design grafické části zpracovalo studio Marvil, autory projektu mobiliáře jsou Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Takto o instalaci a slavnostním odhalení prototypu na Designbloku 2015 informovala ČT.

Zákazník: BigMedia Praha + mmcité, rok realizace: 2015

Přístroj pro měření a výzkum stresu

Přístroj pro měření a výzkum stresuPřístroj pro měření a výzkum stresu
Přístroj pro měření a výzkum stresu

Pro firmu Entrant jsme vyvinuli nositelný speciální přístroj pro měření fyzilogických funkcí. Naměřená data se užívají pro výpočet stresu s využitím unikátního termodynamického přístupu. Cílovou skupinou jsou astronauti, vojáci, zdravotníci nebo vrcholoví sportovci. Toto o projektu napsali ve Forbesu. Přístroj se testoval na polární základně ČR v Antarktidě a na simulované misi ESA na Islandu.

Zákazník: Entrant / Unico.ai / ESA European Space Agency, rok realizace: 2021

Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxy

Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxyDoručovací boxy - balíkomaty - parcel boxy
Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxyPro firmu Alfa3, předního výrobce kovového nábytku, jsme vyvinuli elektrovýzbroj doručovacích a úschovních balíkových boxů včetně cloudového softwarového vybavení v několika provedeních (včetně solárně napájeného). Více na webu výrobce: Výroba parcel boxů

Zákazník: Alfa3, rok realizace: 2022

Zkušebna rotačních částí pro automotive výrobu

Zkušebna rotačních částí pro automotive výrobuZkušebna rotačních částí pro automotive výrobu
Zkušebna rotačních částí pro automotive výrobuPro zákazníka, vyrábějícího prvky pohonu elektromobilů, jsme vyvinuli a vyrobili elektrovýzbroj zkušebních stolic pro životnostní testy těchto prvků. Zařízení elektricky a mechanicky zatěžuje testovaný prvek podle zadaného programu, simulujícího provoz vozidla. Testy mohou trvat i několik měsíců, průběžné výsledky jsou ukládány do paměti zkušební stolice a z ní jsou déle přenášeny na centrální server k archivaci. Případné katastrofické sehlání zkoušeného prvku je detekováno tepelnými a vibračními ochranami a automaticky ukončí zkoušku.

Zákazník: undisclosed/nezveřejněno, Czech Republic, rok realizace: 2019

Letecká vakcinace lišek - řídicí systém

Letecká vakcinace lišek - řídicí systémLetecká vakcinace lišek - řídicí systém
Letecká vakcinace lišek - řídicí systém


Elektronický systém pro řízení letecké vakcinace lišek. Postupně byly vyvinuty dvě varianty přístroje (dávkovač a registrační přístroj). Zařízení zajišťuje automatické shazování vakcín pro lišky při přeletu nad cílovým územím. Zařízení integruje v jednom systému, založném na OS Linux, řízení dávkovače vakcín podle GPS dat, mapy zakázaných oblastí a požadované hustoty dávkování návnad. Průběh vakcinace je zaznamenáván na paměťové médium a lze jej zpětně analyzovat: systém je vybaven dvojitým logováním uskutečněných operací. Ovládání a zobrazení je maximálně zjednodušeno tak, aby bylo možné zařízení snadno ovládat i za letu z lokálního panelu nebo dálkovým ovladačem.

Samotná činnost dávkovače je popsána následovně: Pomocí podavače je kontinuálně tažena páska s vakcínami do chladicího tunelu (volitelně). Na začátku tunelu je obal pásky nařezáván a pak dále směrován střadačem na cívku navijáku. Samotné vakcíny putují chladícím tunelem, kde se udržuje nízká teplota, až do zásobníku. Ze zásobníku jsou vakcíny vypouštěny automaticky, nebo manuálně pomocí ručního ovládání.

Zákazník: Bioveta a.s. / Elmontex, rok realizace: 2015

Náhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalších

Náhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalšíchNáhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalších
Náhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalšíchPro firmu Mileta Hořice jsme vyvinuli kompletní náhradu původní elektrovýzbroje žakárského stavu Stäubli JC3 a odvozených - z původní stářím nespolehlivé elektroinstalace zůstaly pouze kovové skříně a elektronika jednotlivých cartridgí s elektromagnety. Zařízení má nyní síťové připojení (Ethernet), pomocí kterého je možné nahrávat vzory v bitmapovém formátu přímo do řídicího systému, a LCD displej s náhledem vzoru a přímým přístupem k servisním funkcím. I obsluha si nové ovládání zamilovala - oproti disketám je to velký pokrok! Stroje (např. Stäubli CX860) tímto upgradem získaly navíc minimálně deset let života.

Zákazník: Mileta Horice, rok realizace: 2021

Speciální tablet pro vyhodnocení měření

Speciální tablet pro vyhodnocení měřeníSpeciální tablet pro vyhodnocení měření
Speciální tablet pro vyhodnocení měření

Pro zákazníka jsme kompletně vyvinuli speciální tablet s vysokým výpočetním výkonem, robustním hliníkovým rámečkem a s nadstandardní výdrží baterie (9000 mAh). Tablet je postaven na systému na čipu Allwinner, který kromě dalších komponent obsahuje čtyři procesorová jádra ARM Cortex-A7 o maximálním taktu 1,2 GHz a interní grafickou kartu. Displej zařízení o rozlišení Full HD je vybaven multidotykovým kapacitním snímačem. Z běžných periferií je tablet vybaven WiFi, vibračním motorkem, MEMS akcelerometrem a stereofonním zvukovým výstupem. Dále je zajímavá absence hardwarových tlačítek a použití bezdrátového dobíjení. Po softwarové stránce je tablet vybaven operačním systémem na bázi Android, který byl přizpůsoben dle přání zákazníka. Součástí vývoje byla i příprava softwaru, který dále posloužil jako základ zákazníkovy aplikace. Tablet díky své odolné konstrukci (kovový rámeček, zadní díl z kvalitního plastu) snese i méně šetrné zacházení, umožňuje oboustranou komunikaci s dalšími NFC zařízeními či s čipy a kartami a díky vysoké kapacitě baterie vydrží v provozu dostatečně dlouho.

Zákazník: non-disclosed, rok realizace: 2015

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. stoletíOvládání veřejného osvětlení pro 21. století
Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Řízení veřejného osvětlení pro 21. století: zařízení tvoří komplexní řídicí jednotku pro rozvaděč VO: slučuje astročasovač, ovládání regulátoru napětí a čtyřkanálový měřič spotřeby schopný rozeznat poruchy svítidel či vedení spolu se vzdálenou správou systému přes LAN nebo GSM.

Zákazník: AŽD Praha, rok realizace: 2016

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni
Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů pro Novou scénu Divadla J.K.Tyla v Plzni. Naše technologie ovládá motory bočních vozů a zajišťuje jejich přesný nájezd na polohu pomocí ARC snímačů spolu s kalibračními kódovanými magnetickými spínači a reguluje rychlost jízdy. Vše je řízeno bezdrátově pomocí MODBUS/TCP a Profisafe.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Systém měření intenzity dopravy

Systém měření intenzity dopravySystém měření intenzity dopravy
Systém měření intenzity dopravy
Vývoj zařízení pro měření intenzity dopravy a dopravní výzkumy - počítání projetých vozidel s možností klasifikace vozidel podle velikosti a měření rychlosti jednotlivých vozidel radarem, variantně měření ve více směrech či pruzích pomocí FMCW radaru a jiných typů snímačů včetně laserových. Z jednotlivých měřičů jsou data o průjezdech vozidel stažena do počítače a pomocí sofistikovaného softwaru zpracována na ukazatele intenzity dopravy, včetně některých inovativních metrik. Zařízení umožňuje i on-line přenos dat přes Wi-Fi a ruční záznam časových značek pomocí bezdrátového ovladače.

Zákazník: B&C Dopravní systémy, rok realizace: 2014

Řídicí systém tlakové stanice hydraulické výztuže

Řídicí systém tlakové stanice hydraulické výztužeŘídicí systém tlakové stanice hydraulické výztuže
Řídicí systém tlakové stanice hydraulické výztuže

Řídicí systém tlakové stanice hydraulické výztuže v hlubinném dole. Systém je určen pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu metanu. Zařízení ovládá kaskádu tří čerpadel 135 kW spolu s příslušnými podávacími čerpadly; do systému je zapojena i filtrační stanice, přečerpávání a další pomocné okruhy.

Řídicí systém je distribuovaný, pro propojení komponent je využita sběrnice CAN-BUS - tím byla zajištěna značná úspora kabeláže, zlepšena diagnostika a vylepšena spolehlivost, což se v obtížných provozních podmínkách ukrajinských dolů ukázalo jako velmi vhodné: hlavní komunikační linka má čtyři vodiče oproti zhruba stovce vodičů u starších zařízení.

Na barevném displeji centrální řídicí jednotky jsou zobrazovány provozní stavy, poruchy, tlaky a stavy motohodin jednotlivých systémů.

Zákazník: Sigma pumpy Hranice, rok realizace: 2016

Zvukový modul pro sběrnici CIB

Zvukový modul pro sběrnici CIBZvukový modul pro sběrnici CIB
Zvukový modul pro sběrnici CIB

Zvukový modul pro inteligentní elektroinstalace na bázi systémů firmy Teco (PLC Foxtrot, sběrnice CIB) jsme vyvinuli přímo na zakázku firmy Teco. Modul je vestavěn v pouzdře pro montáž do elektroinstalačních krabic a obsahuje vnitřní NF zesilovač s regulací hlasitosti.

Zákazník: Teco, a.s., rok realizace: 2014

Hrázová kyvadla VD Vír I. - sběr dat

Hrázová kyvadla VD Vír I. - sběr datHrázová kyvadla VD Vír I. - sběr dat
Hrázová kyvadla VD Vír I. - sběr datRealizovali jsme systém sběru měřených dat z hrázových kyvadel VD Vír I. - jedné z nějvětších přehrad na Moravě. Speciální elektromechanické snímače, vyvinuté firmou BVT Technologies, jsou naším systémem každou půlhodinu aktivovány a provádí měření polohy hrázového kyvadla. Naměřená data a poruchové stavy jsou přenášeny datovou linkou do velínu přehrady, kde je umístěna sběrná jednotka s vyrovnávací pamětí pro data. Tato jednotka přenáší měřená data do informačního systému Povodí Moravy, přičemž emuluje protokol původního zařízení z 90. let, a současně jsou data ukládána a zpřístupněna na webovém serveru pro vzdálenou kontrolu. Zařízení je rovněž schopno nouzové komunikace pomocí GSM modulu, zejména v případě poruchových stavů.

Zákazník: BVT Technologies, a.s., rok realizace: 2010

Přesný pulsní generátor

Přesný pulsní generátorPřesný pulsní generátor
Přesný pulsní generátorPulsní generátor se obvykle užívá jako sekvencer spouštění dalších zařízení - typicky pro spouštění měření či ovlivnění experimentu v zadaném časovém programu. Vyvinutý přístroj generuje digitální pulsy nastavitelné šířky a vzájemného časového odstupu (od 10 ns do 1000 sekund) na až čtyřech výstupech. Spuštění generované sekvence může být ruční, automaticky opakované nebo na základě vnějšího spouštěcího signálu. K dispozici jsou i další režimy spouštění, například tvorba jednorázových pulsů, opakovaných pulsů, vynechávání pulsů v zadaném poměru atd. Základní rozlišení času je 10 ns. Přístroj je vyvinut variantně jako karta do sub-racku nebo jako samostatný přístroj.

Zákazník: CEITEC Research institute Brno, rok realizace: 2016

Tester prodyšnosti roušek podle EN 14683+AC

Tester prodyšnosti roušek podle EN 14683+ACTester prodyšnosti roušek podle EN 14683+AC
Tester prodyšnosti roušek podle EN 14683+AC
Náš dlouholetý zákazník, Textilní zkušební ústav Brno, se na nás obrátil s požadavkem na expresní návrh a výrobu přístroje pro měření prodyšnosti roušek (diferenciálního odporu roušek) podle normy ČSN EN 14683+AC Zdravotnické obličejové masky - Požadavky a metody zkoušení, Annex C. Od zadání po předání přístroje uběhl méně než měsíc, během kterého jsme stihli v době převažujícího home office provozu a karantény navrhnout přístroj, realizovatelný z komponent okamžitě dostupných v ČR. Přístroj je oproti podobným přístrojům na trhu vybaven podle normy nepovinným druhým průtokoměrem vzduchu pro kontrolu úniků, užívá speciální průtokoměry s malou tlakovou ztrátou (určené původně pro měření dýchání ve zdravotnických přístrojích) a je vybaven displejem s přehledným zobrazením měřených údajů.

Download Návod k obsluze. Přístroje obvykle skladem v Brně, pro cenu volejte.

Celé portfolio zařízení pro testování textilu.

Zákazník: Textilní zkušební ústav Brno / Textile Testing Institute Brno, rok realizace: 2020

Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015

Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015
Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015

Interaktivní světelná instalace kraje Vysočina pro Expo 2015 Budiž světlo, skládající se ze zhruba stovky trubic a dvojnásobku speciálních reflexních snímačů, které rozsvěcují trubice podle pohybu návštěvníků.

Architektonický návrh expozice: Ing. arch. Václav Kocián, některé fotografie převzaty z twitteru @CZ EXPO

Zákazník: Lumidée Brno, rok realizace: 2015

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla WroclawElektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw
Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw


Kompletní elektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů a bateriově napájené pojízdné kazetové točny pro muzikálové divadlo Capitol ve Vratislavi (PL). Zařízení zajišťuje dvoukanálové bezpečné bezdrátové ovládání zařízení, automatický a přesný nájezd na požadovanou polohu, řízení dobíjení baterií s automatickým připojením dobíječů i pokročilou diagnostiku systému.

Zákazník: OCHI Engineering Ostrava, rok realizace: 2013

Nabíječ - vybíječ MUP-2

Nabíječ - vybíječ MUP-2Nabíječ - vybíječ MUP-2
Nabíječ - vybíječ MUP-2


Na fotografii vyobrazené provedení MUP-2 umožňuje nabíjení a vybíjení článků či baterií v rozsahu 0 až 20 V, 2,5 A. Přístroj je tvořen elektronickou zátěží ve spojení s přesným zdrojem s omezením proudu a napětí. Zařízení je řízeno centrálně přes Ethernet z programového vybavení dispečinku, vytvořeného v systému ControlWeb (komunikační protokol je dokumentován). Součástí přístroje jsou tři vstupy pro připojení dalších přídavných měřicích zařízení. Přesnost jednotlivých měření se pohybuje v rozsahu 0,1 až 0,3 %.

Pokročilejší provedení MUP-3 je doplněno o impulsní nabíjení a vybíjení v rozsahu 4 až 20 A. Měřicí cykly mohou být řízeny interním sekvencerem zařízení s rozlišením na milisekundy. Sekvencer zařízení se programuje skripty v jazyce C, je tedy schopen řídit i složité postupy měření závislé např. na matematickém modelu připojené baterie nebo upravovat parametry nabíjení či vybíjení podle aktuálních měřených hodnot.

Výstavbu kompletních měřících pracovišť s našimi nabíječi-vybíječi zajišťuje firma Interal, s.r.o. Ostrava.

Další informace k nabíječům - vybíječům: programovatelné nabíječe - vybíječe.

Zákazník: Ing. Kičmer, Interal / Bochemie, rok realizace: 2014

Tester PDU

Tester PDUTester PDU
Tester PDUZařízení je určeno pro zátěžové testování a výstupní kontrolu panelů PDU (Power Distribution Unit), používaných v datových centrech. Zařízení je založeno na principu tzv. transformátorové zátěže: jednotlivé proudové okruhy zařízení jsou zatěžovány vysokými proudy simulujícími odběr proudu v řádu desítek kW, ale celková spotřeba zařízení je nízka, v běžném provozu do 500 W. Zařízení je řízeno počítačem. Prováděné testy jsou přesně dokumentovány do databáze, součástí procesu testu je i uložení protokolu a tisk výrobního štítku.

Zákazník: Conteg Pelhřimov, rok realizace: 2014

SOM modul s Allwinner A13

SOM modul s Allwinner A13SOM modul s Allwinner A13
SOM modul s Allwinner A13


Výpočetní modul s mikroprocesorem Allwinner A13, 1000 MHz / 256-512 MB RAM (DDR3) s rozhraním pro dotykový displej, USB, LAN, audio a dalšími. Jednoduchá a cenově optimalizovaná čtyřvrstvá deska pro realizaci různých řídicích a komunikačních úloh. Na desce běží plnohodnotný OS Linux, a to v případě potřeby i s grafickým rozhraním. Na této platformě byly realizovány např. řídicí jednotky pro ovládání turniketů na stadionech či turistických atrakcích.

Zákazník: more projects / customers, rok realizace: 2014

Alarm teploty ložiska pro vírník

Alarm teploty ložiska pro vírníkAlarm teploty ložiska pro vírník
Alarm teploty ložiska pro vírník

Alarm teploty ložiska hlavního rotoru pro vírník. Zařízení detekuje nadměrný ohřev ložiska rotoru srovnáním s teplotou okolí, v případě problému je spuštěn vizuální alarm na OLED displeji a akustický alarm. Obdobně jsou signalizovány teploty vzduchu mimo povolené provozní podmínky vírníku. Zvukový alarm je propojen do okruhu externího vstupu radiostanice, varovné hlášení může být reprodukováno v českém, anglickém či německém jazyce. Hlasitost alarmů je regulovatelná.

Zákazník: p. Dašovský, rok realizace: 2014

Měřič výparného a tepelného odporu textilních materiálů

Měřič výparného a tepelného odporu textilních materiálůMěřič výparného a tepelného odporu textilních materiálů
Měřič výparného a tepelného odporu textilních materiálů

Měřicí přístroj slouží pro měření tepelného odporu a výparného odporu textilních materiálů v souladu s normou ČSN EN ISO 11092 (800819) Textilie - Fyziologické účinky - Měření tepelného odporu a výparného odporu za stálých podmínek (zkouška pomocí vyhřívané desky simulující efekt pocení). Přístroj se vkládá do klimakomory, která zajišťuje stálou teplotu a vlhkost okolního vzduchu. Uvnitř přístroje je umístěna speciální vyhřívaná částečně propustná deska, která je automaticky zvlhčována a tím simuluje vlastnosti zpocené lidské kůže. Deska je uchycena na elektrickém posuvu a je tepelně stíněna elektronicky řízenými tepelnými chrániči. Povrch desky je ofukován částečně turbulentním prouděním vzduchu, vytvářeným tangenciálními ventilátory. Rychlost proudu vzduchu a její dynamické změny jsou elektronicky vyhodnocovány pro zpětnovazební kontrolu chodu ventilátorů. Podle energie, spotřebované pro dohřev desky, je dopočtena tepelná ztráta textilie - tepelný a výparný odpor. Součástí zařízení je řídicí počítač s OS Windows.

Datasheet zařízení: ISO 11092 Measurement Device - Guarded Hot Plate Skin Model.

Celé portfolio zařízení pro testování textilu a nábytku.

Zákazník: Textilní zkušební ústav TZÚ Brno, rok realizace: 2016

Bezdrátové Tally light

Bezdrátové Tally lightBezdrátové Tally light
Bezdrátové Tally light

Tally light - červené světélko pro kameru, ovládané bezdrátově výstupy střižny. Napájení světélka na kameře z baterií, provedení s nízkou spotřebou (výdrž baterie typicky nad 6 měsíců). Možnost koexistence více systémů na jednom místě, každý systém může ovládat až 8 světélek.

Zákazník: BOQ s.r.o., Bratislava, rok realizace: 2014

Pohon lodičky pro Fantoma opery

Pohon lodičky pro Fantoma operyPohon lodičky pro Fantoma opery
Pohon lodičky pro Fantoma opery

Elektrovýzbroj pro ovládání lodičky v muzikálovém představení Fantom opery. Lodička je dálkově ovládána RC soupravou, její elektrovýzbroj navíc k řízení motorů zajišťuje kontrolu stavu baterií, lokální nouzovou jízdu a napájení efektového osvětlení. Takto vypadá lodička v akci.

Zákazník: Smart technik Újezd u Brna, rok realizace: 2014

Kontinuální glukometr

Kontinuální glukometrKontinuální glukometr
Kontinuální glukometr

Bezdrátový potenciostat s rozhraním Bluetooth 2 nebo Bluetooth 4 / BLE. Zařízení měří koncentraci látek pomocí připojeného elektrochemického senzoru, jedním z primárních určení je glukometrie - kontinuální měření obsahu glukózy v lidské krvi.

Zákazník: BVT Technologies, a.s., rok realizace: 2014

Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422

Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422
Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422

Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422 je založen na platformě Rabbit RCM.

Zákazník: Areco System, s.r.o., rok realizace: 2007

Poloautomatický sklad

Poloautomatický skladPoloautomatický sklad
Poloautomatický sklad

Realizovaný systém se skládá z 200 kusů LED displejů, umístěných pod jednotlivými regálovými pozicemi. Na nich se skladníkovi zobrazují počty kusů výrobku k vychystání (odebrání) nebo vložení, načtené on-line z firemního informačního systému.

Každá jednotka displeje - elektronická značka - může navíc pro zvýraznění nebo odlišení indikace rozsvítit, případně rozblikat trojici z boku dobře viditelných LED diod. Poté, co skladník provede požadovanou akci, potvrdí ji stiskem tlačítka vedle displeje. Toto potvrzení se přenese do informačního systému, displej zhasne a po vychystání všech položek systém potvrdí ukončení práce.

Celé zařízení je podle fyzického uspořádání skladu rozděleno na 7 sekcí po cca. 30 regálových pozicích. Jednotlivé sekce se aktivují načtením čárového kódu z faktury resp. listu skladového pohybu ve čtečce tzv. skenovacího terminálu, umístěného na boční stěně řady polic.

Pro správu systému a případně i tisk skladových listů je v prostoru skladu umístěn počítač PC v provedení se zvýšenou ochranou proti prachu.

Všechny díly systému kromě počítače, který není pro jeho funkci nutný, jsou v provedení bez pohyblivých mechanických částí (např. ventilátorů, pevných disků) a s malou spotřebou, průměrná spotřeba jedné značky je nižší než 1 W. Propojení elektronických značek je provedeno sběrnicí RS-485, skenovací terminály jsou připojeny přes počítačovou síť Ethernet do internetu.

Naše firma realizovala a instalovala hardwarovou část zařízení (včetně mikrokódu displejů a skenovacích terminálů), SW informačního systému dodala firma iMagic, s.r.o.

Zákazník: 99 Europe, rok realizace: 2008

Driver pro DC motory R7-MS

Driver pro DC motory R7-MSDriver pro DC motory R7-MS
Driver pro DC motory R7-MS

Kompaktní jednotka na DIN lištu pro řízení DC motorů do 300 W, ovládání pomocí RS-485 resp. MODBUS/RTU. Zařízení je vybaveno přídavanými digitálními vstupy a výstupy a diagnostikou - měření proudu motorem, napájecích napětí a teploty.

Zákazník: Witte Automotive Nejdek, rok realizace: 2014

Převodník Ethernet / DMX512

Převodník Ethernet / DMX512, schopný práce v obou směrech komunikace s podporou protokolu Art-net nebo s možností ovládání jednoduchými příkazy protokolem UDP. Nastavení speciální aplikací nebo pomocí webového rozhraní zařízení, možnost vzdáleného upgradu firmwaru. Možnost rozšíření o analogové výstupy 0 - 10 V.

Zákazník: Intersono SG, a.s., rok realizace: 2013

Řídicí systém 5D kina

Řídicí systém 5D kinaŘídicí systém 5D kina
Řídicí systém 5D kina

Náhrada nevyhovujícího řídicího systému pro 5D kina: nová řídicí deska, bezpečný hlavní rozvaděč i konzultace k celkovému provedení instalace. Ovládání motorů pohybu lavice - pohony s frekvenčními měniči a zpětnou vazbou absolutními enkodéry spolu s ovládáním desítek vstupů a výstupů efektových zařízení systému v reálném čase.

Zákazník: XD Technology s.r.o. Brno, rok realizace: 2014

Řezačka netkaných textilií SGR-2000

Řezačka netkaných textilií SGR-2000Řezačka netkaných textilií SGR-2000
Řezačka netkaných textilií SGR-2000

Řezačka slouží k podélnému dělení různých druhů netkaných textilií na roli o šířce max. 2050 mm. Je vybavena automatickým dorovnáváním příčného posuvu, regulovatelným pneumatickým přítlakem a jeřábovou kočkou s motorovým pojezdem. Tento typ řezačky vychází z dlouholetých zkušeností s podélnými a příčnými řezacími stroji vlastní konstrukce, užívanými v textilní výrobě naší firmy.

Elektrovýzbroj řezačky umožňuje plynulý rozjezd, cílové zastavení stroje po zpracování požadované délky. Příčná poloha textilie je regulována optickými senzory a PID regulátorem řízeným servomechanismem, což dovoluje snížit šířku krajních odřezků na méně než třetinu oproti běžnému řešení bez regulace.

Pro zajištění bezpečnosti práce se strojem jsou osazeny při chodu stroje elektricky zamykané dveře do pracovního prostoru, elektromagnetický zámek lišty s noži a automatická ochrana, zajišťující odstavení stroje při případném uvolnění nože.

Lišta nožů je osazena pěti samostatnými řeznými jednotkami. Je možné i provedení pro řezání úzkých pásků a provedení s kyvnými nebo pevnými noži.

Centrální řídicí jednotka řídí s výjimkou bezpečnostních funkcí všechny systémy stroje, například řízení tlaku v pneuválcích přítlaku textilie, řízení příčné polohy textilie (PID), kontrolu usazení vstupní role, ovládá měření zpracované délky a zobrazení rychlosti a odhadu času do dokončení práce a řídí cílové zastavení stroje.

Zákazník: Donaldson Czech Republic, rok realizace: 2008

Kapsle pro sledování průběhu teplot v pračce

Kapsle pro sledování průběhu teplot v pračceKapsle pro sledování průběhu teplot v pračce
Kapsle pro sledování průběhu teplot v pračce

Přístroj - kapsle pro sledování průběhu teploty v prací lázni v rozsahu 0 až 105 °C, použitelná pro průmyslové prádelny i běžné automatické pračky. Zařízení je napájeno baterií a podle konfigurace může do své paměti uložit až desítky pracích cyklů; měření se spouští a ukončuje plně automaticky. Přiložením magnetu je možné do záznamu ručně vložit značku (marker) pro potřeby vyhodnocení. Software pro PC je schopen data z kapsle exportovat pro formátu pro MS Excel nebo přímo do grafu průběhu teploty v čase.

Celé portfolio zařízení pro testování textilu a nábytku.

Zákazník: Textilní zkušební ústav TZÚ Brno, rok realizace: 2016

Řízení úschovních skříněk Bikebox

Řízení úschovních skříněk BikeboxŘízení úschovních skříněk Bikebox
Řízení úschovních skříněk Bikebox

Elektrovýzbroj pro úschovní skříňky založená na OS Linux s vícejazyčným dotykovým ovládáním. Jedna sada elektroniky řídí až 12 zámků úschovních skříněk. Součástí zařízení je GSM komunikace, volitelně může být instalován platební terminál pro bezkontaktní platby (VISA, Mastercard) a mincovník.

Zákazník: Boxline, rok realizace: 2014

Interface telefonní linky pro PC

Interface telefonní linky pro PCInterface telefonní linky pro PC
Interface telefonní linky pro PC

Přístroj slouží jako interface telefonní linky pro PC. Zařízení se připojuje mezi telefonní přístroj a linku a umožňuje přenos zvuku z a do počítače, včetně možnosti odposlechu a vstupu do hovoru. Druhou variantou je připojení přímo do kabelu ke sluchátku (mikrotelefonu) přístroje. Zařízení podporuje bohaté možnosti signalizace, detekce proudu a napětí na lince, vyzvánění atd. Ze strany PC se přístroj chová jako zvuková karta; signalizační funkce jsou přenášeny jako USB HID data a jsou dostupné i pomocí knihovny v jazyce C#.

Zákazník: CIT Praha, rok realizace: 2015

Řízení houpacích autíček a vláčků

Řízení houpacích autíček a vláčkůŘízení houpacích autíček a vláčků
Řízení houpacích autíček a vláčků

Od roku 2004 vyvíjíme elektroniku pro řízení dětských houpacích autíček a vláčků v obchodních centrech. Zařízení zajišťuje spouštění a regulaci rychlosti stroje podle napočítaných mincí z mincovníku nebo platebního terminálu včetně podpory více měn, časování intervalu a pozice zastavení stroje, přehrávání hudby během chodu stroje, přehrávání upoutávek a volitelných zvuků podle stisků herních tlačítek i ovládání blikání světel stroje. Ve video verzi je podporováno přehrávání videozáznamů. Diagnostikované poruchy jsou přenášeny formou SMS zpráv provozovateli, zálohovací baterie zajišťuje možnost detekce a upozornění na výpadek napájení. Úpravu nastavení, testování stroje a vyčítání počítadel chodů je možné provádět i bezdrátově, původní řešení s PDA bylo postupem času nahrazeno vlastním serverem a datovým přenosem diagnostiky s několika úrovněmi uživatelských zabezpečení. Serverový systém současně slouží pro zápis provedených servisních úkonů. (Foto: International Player)

Zákazník: International Player, s.r.o., rok realizace: 2020

Elektronické pozorovací stanoviště

Elektronické pozorovací stanovištěElektronické pozorovací stanoviště
Elektronické pozorovací stanoviště

Elektronické pozorovací stanoviště je zařízení ve formě odolného kufru, které se umísťuje na dopadovou plochu vojenského cvičiště během střelby. Zařízení napájí a ovládá připojenou IP kameru - pohyb kamery na speciální přesné polohovací hlavici i funkce objektivu. V zařízení je osazen průmyslový počítač KONTRON, je použita platforma Windows Embedded.

Zákazník: Univerzita obrany Brno, rok realizace: 2014

Řízení bazénové rolety

Řízení bazénové roletyŘízení bazénové rolety
Řízení bazénové rolety

Od roku 2009 vyvíjíme pro firmu ASPAR elektroniku pro ovládání automatick0 bazénové rolety, a neustáváme v inovacích: nyní se vyrábí pátá generace systému. Signálem z nástěnného ovladače s grafickým displejem, bezdrátové klíčenky nebo datovou komunikací otevíráme nebo zavíráme roletu. Zařízení je vybaveno diagnostikou - zobrazením polohy, měřením proudu motorem a snímačem polohy, včetně logování provozních stavů. Vícejazyčné uživatelské rozhraní.

Zákazník: ASPAR, rok realizace: 2020

Speciální hlasový modul s MP3

Speciální hlasový modul s MP3Speciální hlasový modul s MP3
Speciální hlasový modul s MP3

Miniaturní hlasový modul s podporou přehrávání souborů MP3 z paměťové SD karty (microSD). Modul je vybaven interním NF zesilovačem 20 W ve třídě D. Ovládání modulu je sériovým portem (UART) z nadřazeného systému.

Zařízení je obdobou standardně vyráběných hlasových modulů

Zákazník: Teco, a.s., rok realizace: 2015

Převodník signálu IRC snímače

Převodník signálu IRC snímačePřevodník signálu IRC snímače
Převodník signálu IRC snímače

Dekodéry a převodníky signálů z inkrementálního enkodéru a absolutního enkodéru - speciální vývoj pro potřebu Škoda, Jaderné strojírenství. Převodníky mají být použity pro kalibraci zavážecích strojů. Jde o děliče signálu z inkrementálních snímačů a převodníky mezi paralelním a sériovým signálem snímačů. Platforma CPLD Xilinx.

Zákazník: Škoda JS, a.s., rok realizace: 2010

Řídicí jednotka pro vzducholoď

Řídicí jednotka pro vzducholoďŘídicí jednotka pro vzducholoď
Řídicí jednotka pro vzducholoď

Vývoj HW řídicí jednotky pro 9 metrů dlouhou autonomní vzducholoď ACC9M univerzity v Hagenu. Zařízení je založeno na DSP Texas Instruments, které je schopno přímo vykonávat program z Matlabu, a pomocném 16-bitovém mikrokontroléru, zajišťujícím komunikaci se senzory a aktory. Jednotka řídí pohony vzducholodi, integruje magnetometr, přesná čidla tlaku vzduchu, MEMS akcelerometry a gyroskopy, je vybavena proprietárním rádiovým spojením v ISM pásmu a GPS a GSM moduly.

Některé fotografie (c) FernUni Hagen.

Zákazník: FernUni Hagen, rok realizace: 2011

Magnetické čárové kódy

Magnetické čárové kódyMagnetické čárové kódy
Magnetické čárové kódy

Výzkum a návrh řešení magnetického záznamu dat na textilie. Byl realizován přípravek pro čtení magnetických kódů, nanesených na textilie - zařízení přečte kód na textilii a dekóduje jej ve spolupráci s aplikací na počítači. Současně je zobrazena kvalita čtených dat. Součást výzkumného projektu.

Zákazník: Textilní zkušební ústav TZÚ Brno, rok realizace: 2010

Měřicí kufr pro tenzometry

Měřicí kufr pro tenzometryMěřicí kufr pro tenzometry
Měřicí kufr pro tenzometry

Měřicí kufr je určen jako pomůcka pro nastavování tahu lan v pohonných systémech scénické techniky. Kufr v sobě sdružuje průmyslový počítač na bázi Windows Embedded s dotykovým ovládáním, zesilovače pro tenzometry, bateriové napájení a zvukový výstup, který umožňuje obsluze práci i bez vizuálního kontaktu s obrazovkou přístroje. S okolím je měřicí kufr M13 schopen komunikovat po standardní sběnici USB. Celá sestava výrobku je umístěna v odolném plastovém kufru a samotná elektronika je skryta za hliníkovým čelním panelem s gravírovanými popisy.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Jednotka pro synchronizaci hydraulických pohonů

Jednotka pro synchronizaci hydraulických pohonůJednotka pro synchronizaci hydraulických pohonů
Jednotka pro synchronizaci hydraulických pohonů

Jednotka zabraňuje vzpříčení pohonu stolu dolní scény měřením rozdílu mezi výsuvem levého a pravého hydraulického pohonu. V normálním provozu slouží jednotka jako měřidlo chyby synchronizace pohonů, přičemž může výstupními kontakty zakázat další běh pohonů, je-li diference příliš vysoká. V nouzovém režimu je možné při ručním ovládání přímo podle zobrazení na jednotce pohony ovládat. Pro měření jsou použity lankové snímače s rozhraním SSI.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Polarity Checker pro zkoušky reprodutorů

Polarity Checker pro zkoušky reprodutorůPolarity Checker pro zkoušky reprodutorů
Polarity Checker pro zkoušky reprodutorů

Zařízení Polarity Checker slouží k automatizované kontrole polarity reproduktoru při výstupní kontrole na výrobní lince reproduktorů. Reproduktor je připojen k výstupu Polarity Checkeru, který do reproduktoru vysílá pulsy známé polarity. K Polarity Checkeru je připojen mikrofon, který snímá vytvářený zvuk. Polarity Checker následně pomocí synchronní detekce určí polaritu reproduktoru a vyhodnotí ji buď jako správnou (NO) nebo chybnou (NOK). Podle nastavení přístroje může Polarity Checker po ověření správné polarity zapojení automaticky připojit k reproduktoru náš další výrobek: Tester reproduktorů - sweep NF generátor

Zákazník: PANASONIC Trstená SK, rok realizace: 2016

Tester reproduktorů - sweep NF generátor

Tester reproduktorů - sweep NF generátorTester reproduktorů - sweep NF generátor
Tester reproduktorů - sweep NF generátor

Zařízení slouží pro zkoušky reproduktorů v sériové výrobě. V automatickém režimu přístroj čeká na připojení reproduktoru - elektrické spojení je detekováno a do reproduktoru je přehrán zvuk 'sweep sine' - postupně přeladěný sinusový průběh v nastaveném rozsahu, podle potřeby i po průchodu filtrem typu dolní nebo horní propust s nastavitelnou strmostní. Vyhodnotí-li obsluha sluchem problematickou funkci reproduktoru, může přístroj přepnout do manuálního režimu, kdy může výstupní frekvenci generátoru ovládat velkým ergonomickým ovladačem.

Zákazník: PANASONIC Trstená SK, rok realizace: 2015

Vyhodnocení polohy pístu při tlakovém lití hliníku

Vyhodnocení polohy pístu při tlakovém lití hliníkuVyhodnocení polohy pístu při tlakovém lití hliníku
Vyhodnocení polohy pístu při tlakovém lití hliníku


Pro našeho zákazníka jsme vyvinuli dvě varianty (analogovou a digitální) jednotky pro vyhodnocení polohy pístu, která je snímána snímačem s analogovým výstupem 0 - 5 (10) V. Jednotka podle polohy pístu spíná dvě výstupní relé. Na LED diodách, resp. displeji jsou je signalizována aktuální poloha pístu a dosažený přesah polohy za spínací hranicí. Digitální varianta jednotky je schopna učení spínacích poloh podle chodu pístu a zobrazuje přímo polohu pístu v milimetrech či procentech.

Zákazník: JTEKT Automotive, Pardubice, rok realizace: 2015

Zobrazení produktivity výrobních linek

Zobrazení produktivity výrobních linekZobrazení produktivity výrobních linek
Zobrazení produktivity výrobních linek


Typická aplikace našeho systému pro sledování výroby. Podle aktuální produkce jsou zobrazovány stavy výroby a plnění plánu na LED tabulích pro jednotlivé výrobní linky a na LCD televizoru pro celou výrobní halu. Informace jsou rovněž dostupné v intranetu. Z počítače je možné po přihlášení zadat plán směn a plán výroby; vyráběné kusy jsou zadávány bezdrátovými klíčenkami nebo automaticky snímači. Propojení LAN a Wi-Fi.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2014

Jednotky pro záznam jízdy vysokozdvižných vozíků

Jednotky pro záznam jízdy vysokozdvižných vozíkůJednotky pro záznam jízdy vysokozdvižných vozíků
Jednotky pro záznam jízdy vysokozdvižných vozíků


Jednotky Lite byly vyvinuty jako kompletní náhrada spínací skříňky pro vysokozdvižné vozíky. Jednotka v sobě uchovává záznam o použití vozíku konkrétním pracovníkem (jsou použity bezkontaktní čipové karty), záznam provozní doby a případné nehody vozíku. Snímání stavu vozíku je realizováno prostřednictvím otřesového snímače, umístěného na rámu stroje.

Zákazník: RAY CZ, s.r.o., rok realizace: 2013

EKG holter

EKG holterEKG holter
EKG holter

Interní studie EKG holteru - dlouhodobého záznamníku EKG signálu včetně měření polohy a pohybu pomocí akcelerometru a respirace (RESP) na bázi měření bioimpedance. Studií jsme ověřili praktickou realizovatelnost zařízení tohoto typu s miniaturními rozměry, komunikací Bluetooth a možností práce v režimu záznamu (holter) a v reálném čase (telemetrie). Rovněž byla testována schopnost práce se suchými elektrodami všitými v oblečení.

Zařízení je možné použít jako základ pro vývoj přístrojů v oblasti wearable a quantified self, pro sledování sportovců (HRV), v rizikových povoláních (hasiči, doly) atd.

Výrobní data vzorku byla uvolněna jako Open hardware zde.

Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže - vhodné pro wearable zařízení. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: Pouze interní studie, prototyp, bez externího zákazníka, rok realizace: 2014

Zobrazení produktivity lakovny

Zobrazení produktivity lakovnyZobrazení produktivity lakovny
Zobrazení produktivity lakovny

Speciální aplikace našeho systému pro sledování výroby. Na základě informací od snímačů detekujících průjezdy vozíků v poloautomatické lakovně je sledována produktivita automatické linky kataforézního lakování a dvou lakovacích boxů. Hodinová produktivita se zobrazuje na světelné tabuli spolu s barevným hodnocením červená/žlutá/zelená. Po každé směně je automaticky e-mailem odeslán zápis ve formátu snadno zpracovatelném např. v MS Excelu.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2012

Řízení zvonkohry

Řízení zvonkohryŘízení zvonkohry
Řízení zvonkohry


Systém pro řízení zvonkohry - zařízení podle časového programu nebo pomocí ovládání přes webový prohlížeč spíná solenoidy, které ovládají bicí paličky jednotlivých zvonů. Po připojení USB MIDI kláves je možné hrát na zvonkohru v reálném čase, případně přehrávanou skladbu zaznamenat do paměti. Je možné rovněž přehrádat skladby ve formátu MIDI. Hodiny jsou automaticky synchronizovány z internetu (NTP). Zařízení je instalováno v Deštné v Orlických horách.

Zákazník: Zvony Deštné, rok realizace: 2014

Výkonová jednotka regulace masážní vany

Výkonová jednotka regulace masážní vanyVýkonová jednotka regulace masážní vany
Výkonová jednotka regulace masážní vany

Výkonová jednotka s fázovými regulátory a výkonovými výstupy pro regulaci masážní vany a jejího LED RGB osvětlení. Schopna pracovat buď v autonomním režimu, řízeném místní klávesnicí, nebo jako periferie složitějšího dotykového regulátoru.

Zákazník: Santech, rok realizace: 2013

Terminál pro sledování výroby

Terminál pro sledování výrobyTerminál pro sledování výroby
Terminál pro sledování výroby

HW a SW řešení jednoduchého dotykového terminálu pro sledování výroby. Připojení Ethernet nebo Wi-Fi, možnost připojení rozšiřujících modulů a standardních průmyslových vstupů a výstupů. Na žádost zákazníka vytvořeno na platformě Beaglebone Black, OS Linux.

Zákazník: Hartmann-Rico, rok realizace: 2015

Ultrazvukový senzor vzdálenosti

Ultrazvukový senzor vzdálenostiUltrazvukový senzor vzdálenosti
Ultrazvukový senzor vzdálenosti

Ultrazvukový snímač vzdálenosti slouží pro detekci překážek v poli před snímačem. Nastavení snímací vzdálenosti je možné trimrem na modulu snímače.

Zákazník: International Player, Ostrava, rok realizace: 2012

Převodník signálu dutinoměru Marposs

Převodník signálu dutinoměru MarpossPřevodník signálu dutinoměru Marposs
Převodník signálu dutinoměru Marposs


Převodník signálu z jednotky dutinoměru (hloubkoměru či jiného měřidla) Marposs srovnává měřenou hodnotu s nastavenými mezemi výstupní kontroly. Je-li měřená hodnota v mezích, spíná výstupní relé převodníku, které povoluje vstup měřeného dílu do dalšího výrobního procesu.

Zákazník: JTEKT Automotive, Pardubice, rok realizace: 2014

Terminál KAAPS

Terminál KAAPSTerminál KAAPS
Terminál KAAPS


Vývoj HW řešení terminálu pro výzkumný úkol KAAPS. Terminál je vybaven grafickým displejem, dvojicí RFID čteček a vstupy a výstupy kompatibilními se systémy EZS/PZTS. Zařízení je schopno i hlasového vstupu a výstupu. Podpora připojení Wi-Fi, IEEE 802.15.4, bateriová záloha napájení. Jedno z možných určení zařízení je 'chytrý domovní telefon' s možností videopřenosu a současně integrovanou funkcí zabezpečovacího systému - EZS.

Zákazník: FEKT VUT v Brně, rok realizace: 2011

Miniaturní hlasové moduly

Miniaturní hlasové modulyMiniaturní hlasové moduly
Miniaturní hlasové moduly

Miniaturní zvukové moduly pro přehrávání zvuku v mono 'FM' kvalitě. Moduly mají integrovaný zesilovač ve třídě D, kapacitu paměti 2 nebo 4 MB a jsou programovatelné promocí zvláštní vývojové desky přímo z PC. Modulky mohou podporovat i záznam zvuku.

Zákazník: , rok realizace: 2009

Elektronika zpívajících soch

Elektronika zpívajících sochElektronika zpívajících soch
Elektronika zpívajících soch

Realizovali jsme interaktivní ozvučení soch v parku Mlýnská strouha v Plzni (Park roku 2011). Přímo v malovaných objektech, které vytvořila MgA. Damcová, byly připraveny trubky pro kabeláž a zality reproduktory. Spouštění přehrávání je difúzními optickými snímači skrytými v odolných hliníkových pouzdrech. Elektronika systému je temperována. Zařízení v noci automaticky ztiší reprodukci.

Více např. viz přehled referencí zvukových aplikací (2011).

Zákazník: Město Plzeň, rok realizace: 2010

Elektronika pro expozice Dětského světa

Elektronika pro expozice Dětského světaElektronika pro expozice Dětského světa
Elektronika pro expozice Dětského světa

Dodali jsme videohlásiče a audiohlásiče pro expozice Dětského světa ve Světě techniky ve Vítkovicích, včetně speciálních softwarových úprav a některých speciálních prvků - například detektoru tepu.

Zákazník: V. Hrouda, rok realizace: 2014

Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turniketyŘídicí jednotka pro turnikety
Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turnikety s RFID čtečkou, čtečkou 1D a 2D čárových kódů a možností provozu v autonomním režimu s ověřováním elektronického podpisu nebo v on-line režimu ve spojení s řídicím serverem. Volně programovatelné zobrazení na displeji, možnost vykonávat autonomně skripty v jazyce Python. Hlasitý zvukový výstup a široký sortiment připojitelných displejů, včetně typů s dotykovým ovládáním.

Zákazník: Perfect System (Colosseum) Praha, rok realizace: 2014

Časomíra pro tobogan

Časomíra pro toboganČasomíra pro tobogan
Časomíra pro tobogan

Časomíra pro tobogany pomocí snímačů, umístěných na začátku a na konci dráhy toboganu, měří čas jízdy toboganem, který zobrazuje na světelné tabuli a automaticky vytváří žebříčky. Současně časomíra plní bezpečnostní funkce: ovládá semafor na začátku skluzavky toboganu a signalizuje zákaz vstupu na tobogan po zadaný čas po zapnutí čerpadla toboganu, aby čerpadlo stihlo dostatečně naplnit dojezdový bazének dříve než skluzavkou začnou sjíždět návštěvníci. Více viz Semafor pro tobogany.

Zákazník: Berddorf bazény CZ, rok realizace: 2014

Sběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem Ethernet

Sběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem EthernetSběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem Ethernet
Sběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem Ethernet

Realizované zařízení slouží k vyčítání dat z termistorických čidel teploty o celkovém počtu až 40 čidel. Získané údaje jsou zpracovány a prezentovány rozhraním Ethernet jako samostatná webová stránka a CSV soubor.

Nespornou výhodou předkládáného zařízení je pořizovací cena jednotlivých termistorických senzorů, oproti senzorům s číslicovým výstupem.

Výrobek je určen k montáži na lištu DIN a zabírá šířku cca 8 modulů.

Zákazník: Pavel Bednář, elektroinstalační práce, Olbramice, rok realizace: 2012

GSM ovládané informační tabule

GSM ovládané informační tabuleGSM ovládané informační tabule
GSM ovládané informační tabule


Informační tabule ovládaná prostřednictvím SMS zpráv, s přenosem stavu na internet. Srdcem zařízení je námi vyvinutá a vyráběná řídicí jednotka tabule XJT-GSM. Tato řídicí jednotka je schopna podle konkrétní konfigurace: ovládat až 64 světelných bodů (vysokosvítivých LED diod), ovládat až 16 číslicových LED displejů a ovládat hlasový modul v mluvících tabulích, případně komunikovat s podřízenými řídicími jednotkami pro rozšíření tabule až na 2048 světelných bodů.

V typické instalaci jsou na informační tabuli umístěny symboly nebo popisky objektů a LED světelné body signalizují stav těchto objektů. Může jít například o provoz lyžařského vleku, restaurace či obchodů, nejbližší odjezdy autobusů, stav technologie (např. provoz kotlů) či dostupnost ubytovací kapacity v hotelech a penzionech (na fotografii).

Ovládání tabule je možné buď samostatnými SMS zprávami (přičemž je možné tabuli nakonfigurovat tak, aby umožnila ovládat jednotlivé LED světelné body jen oprávněným uživatelům, tedy např. majitel jednoho lyžařského vleku může ovlivnit jen stav 'svého' světelného bodu).

Další možností ovládání je přenos dat před internet (pomocí spojení GPRS, WiFi nebo LAN): podle konkrétního provedení je možné jak z tabule přenášet do internetu (tj. na speciální WWW stránce je možné zobrazit stav celé tabule nebo některé konkrétní signálky), tak i z internetu pomocí webového prohlížeče nebo skriptů tabuli dálkově ovládat.

Zákazník: Ing. Krischke / Pavlov, rok realizace: 2011

Hlídání výpadků jističů

Zařízení zasílá na dvě telefonní čísla SMS zprávy při změně stavu jednoho z až 64 hlídaných jističů nebo jiných spínacích kontaktů. Kontakty mohou být připojeny UTP kabelem na vzdálenost až 800 metrů (max. 32 kontaktů na jeden UTP kabel).

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2011

MODBUS LED displej SM-LED232.V01

MODBUS LED displej SM-LED232.V01MODBUS LED displej SM-LED232.V01
MODBUS LED displej SM-LED232.V01

Zařízení dvouřádkového LED zobrazovače bylo vyvinuto z podnětu česko-švýcarské firmy Störi Mantel s.r.o., která se zabývá vývojem a výrobou dřevoobráběcích strojů. Displej komunikuje s nadřazeným PLC po sériovém rozhraní RS-232. Jako formát datové zprávy je implementována podpora protokolu MODBUS/RTU.

Displej dokáže v každém řádku zobrazit číslo v rozsahu -999 až 9999 a individuálně zapínat zobrazení uvozujících nul a rovněž dovoluje libovolné nezávislé zobrazení desetinných teček.

Výrobek je zasazen v hliníkovém černě eloxovaném rámačku, který v sobě ukrývá montážní upevňovací otvory se závity M3.

Zákazník: Störi Mantel, rok realizace: 2013

Vývojová deska a SW pro analyzátory sítě

Vývojová deska a SW pro analyzátory sítěVývojová deska a SW pro analyzátory sítě
Vývojová deska a SW pro analyzátory sítě

Zpracovali jsme varianty HW řešení pro přesné 1F a 3F analyzátory sítě na bázi integrovaných obvodů Microchip a ST Micro (MCP3909, STPM). K těmto HW řešením jsme doplnili knihovnu pro zpracování dat z analyzátoru a vytvořili ukázkovou aplikaci pro jednoduché osmibitové i výkonnější mikrokontroléry PIC.

Zákazník: IQtronic technologies Europe s.r.o., rok realizace: 2014

Modul pro kontrolu funkce elektrického plotu

Modul pro kontrolu funkce elektrického plotuModul pro kontrolu funkce elektrického plotu
Modul pro kontrolu funkce elektrického plotu

OEM modul pro kontrolu funkce elektrického ohradníku (plotu). Zalitý modul převádí hodnotu VN impulsu v kabelu elektrického ohradníku na analogovou hodnotu, snadno zpracovatelnou dalšími systémy

Zákazník: IQtronic technologies Europe s.r.o., rok realizace: 2014

Systém bezdrátové časomíry

Systém přesné časomíry vyvinutý pro našeho zákazníka. Zařízení je určené primárně pro dostihy a lyžařské aplikace. Spojení bezdrátovou sítí s možností přeposílání dat mezi jednotkami, které nejsou v přímém dosahu. Přímý tisk protokolů, možnost provozu v autonomním režimu nebo ve spojení s počítačem.

Zákazník: ACE Design Brno, rok realizace: 2008

Přístroj pro měření úhlů a vzdáleností

Přístroj pro měření úhlů a vzdálenostíPřístroj pro měření úhlů a vzdáleností
Přístroj pro měření úhlů a vzdáleností

Zařízení slouží k ruční přesné kontrole válečků vačkových spínačů - úhlu a vzdálenosti jednotlivých frézovaných zářezů. Maximální délka válečku je 150 mm, přesnost měření úhlu cca. 0,1 stupně, rozlišení měření vzdálenosti 0,01 mm. Měřicí jednotka umožňuje přepnutí na relativní měření a uložení nulové polohy měřicího hrotu.

Zákazník: Schneider Group, a.s., Písek, rok realizace: 2010

Osvětlení stupňů schodiště

Osvětlení stupňů schodištěOsvětlení stupňů schodiště
Osvětlení stupňů schodiště

Řídicí prvek pro osvětlení schodiště LED pásky. Maximální počet nezávislých kanálů je až 13 a spínání lze zahájit ručně nebo automaticky (připojením mikrovlnných detektorů pohybu). O denní a noční režim provozu se stará připojený fotorezistor. Parametry rychlosti rozsvěcování/zhasínání, délky dosvitu, aj. je možné nastavit zabudovanými trimry. Po realizaci bylo uvolněno jako open hardware, viz zde.

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2013

Měnič pro LED veřejné osvětlení

Měnič pro LED veřejné osvětleníMěnič pro LED veřejné osvětlení
Měnič pro LED veřejné osvětlení

Měnič napájí LED svítidlo veřejného osvětlení o výkonu až 150 W ze stejnosměrného meziobvodu. Zařízení umožňuje regulaci jasu pomocí PWM.

Zákazník: DEGECo, s.r.o., rok realizace: 2015

Zvukové moduly pro mluvící sirény

Zvukové moduly pro mluvící sirényZvukové moduly pro mluvící sirény
Zvukové moduly pro mluvící sirény

Původně pro firmu ELSVO Most, s.r.o., jsme vyvinuli zvukové paměti HLM-491, které umožňují záznam a reprodukci hlášení z paměťové karty. Tyto paměti jsou užívány v zařízeních mluvících sirén.

Zákazník: ELSVO Most, s.r.o., rok realizace: 2008

Regulátor a měřič tlaku MSP-2

Regulátor a měřič tlaku MSP-2Regulátor a měřič tlaku MSP-2
Regulátor a měřič tlaku MSP-2

Miniaturní regulátor slouží pro řízení procesu tlakové zkoušky ventilů. Podle požadovaného tlaku a zpětné vazby ze snímače s proudovou smyčkou je ovládán elektroventil, který přivádí tlakový vzduch do multiplikátoru, který vytváří výsledný tlak vody ve zkušebním okruhu. Průběh zkoušky je sledován a zaznamenáván připojeným počítačem.

Zákazník: Sigma pumpy Hranice, rok realizace: 2015

Koncentrátor/ústředna EZS s LAN

Koncentrátor/ústředna EZS s LANKoncentrátor/ústředna EZS s LAN
Koncentrátor/ústředna EZS s LAN

Vývoj HW řešení koncentrátoru vstupů a výstupů pro systémy EZS (PZTS) s rozhraním LAN. Zařízení má být schopno autonomní funkce včetně zálohy napájení, nebo pracovat jako PoE napájený ethernetový koncentrátor vstupů a výstupů, kompatibilní s běžnými systémy EZS. Komunikace LAN, CAN, RS-485.

Zákazník: p. Dulík / UTB Zlín, rok realizace: 2012

Akustický hlásič alarmů

Speciální hlásič přijímá alarmové informace z technologie po síti LAN. Po přijetí alarmu se na LED poli hlásiče rozsvítí signalizace alarmu (červeně, zeleně, modře či jinou barvou podle závažnosti poplachu) a je zahájeno opakované přehrávání předvoleného zvuku pro daný alarm, typicky namluveného upozornění pro obsluhu. Obsluha může alarmy kvitovat z panelu zařízení. Konfigurace přístroje se provádí pomocí webového rozhraní.

Zákazník: Bosch Diesel Jihlava, rok realizace: 2014

Regulátor LED osvětlení pro akvaristiku

Regulátor LED osvětlení pro akvaristikuRegulátor LED osvětlení pro akvaristiku
Regulátor LED osvětlení pro akvaristiku

Regulátor osvětlení plynule ovládá intenzitu LED osvětlení akvária v závislosti na časovém programu - simuluje denní cyklus rozednění a stmívání.

Zákazník: CORAL SHOP, rok realizace: 2014

Výukový robot

Výukový robotVýukový robot
Výukový robot


Robot pro výuku a vývoj nových algoritmů na FIT VUT v Brně. Robot je vybaven lidarem, mikrovlnným radarem, snímačem Kinect a dalšími senzory, které umožňují jeho autonomii. Pohon je na přání zákazníka založen na upravené mechanice robotického vysavače.

Zákazník: FIT VUT Brno, rok realizace: 2014

Termostatované vany pro měření klíčivosti semen

Termostatované vany pro měření klíčivosti semenTermostatované vany pro měření klíčivosti semen
Termostatované vany pro měření klíčivosti semen

Zařízení pro koncového zákazníka z Monolska vytváří řízené podmínky - teplotu vodní lázně, cirkulace vody a osvětlení - podle časového programu. Na nerezové plochy jsou umístěny textilní podložky, které dodává naše oddělení zpracování netkaných textilií. Na tyto podložky jsou položena semena, jejichž klíčivost můžeme za automaticky řízených podmínek sledovat.

Díly stojanů jsou vyráběny na naší 3D tiskárně.

Zákazník: ASD/Mongolsko, rok realizace: 2015

Bodotávek

BodotávekBodotávek
Bodotávek

Miniaturní elektronika pro bodotávek s PID řízením ohřevu, sledováním vzorku kamerou a měřením teploty snímačem Pt-1000. Celý proces měření je řízen z připojeného počítače.

Zákazník: BVT Technologies, a.s., rok realizace: 2010

Převodník PT-100 / PT-1000

Návrh a verifikace zapojení low-cost přesného dvojitého převodníku teploty z čidla PT-100/PT-1000, včetně ukázkového firmwaru pro mikrokontrolér.

Zákazník: IQtronic technologies Europe s.r.o., rok realizace: 2014

Řadič pro osvětlený přechod

Řadič pro osvětlený přechodŘadič pro osvětlený přechod
Řadič pro osvětlený přechod

Elektrovýzbroj pro osvělený přechod pro chodce. LED diody, umístěné v přechodu pro chodce, se rozblikají na základě signálu od snímače, detekujícího osoby v blízkosti přechodu. Současně jsou řízeny blikače na dopravní značce Přechod pro chodce. Napájení je zálohováno akumulátory, je možné napájení z rozvodu veřejného osvětlení. Více přechodů je možné propojit do rádiové sítě.

Zákazník: Venron Nitra, rok realizace: 2014

Propojení fluxmetrů do PC

Převodník pro připojení fluxmetrů Magsys HGM do počítače PC byl vyvinut ve dvou variantách: pro spojení s MS Excelem pomocí maker a pro spojení s libovolným programem prostřednictvím emulace klávesnice. Oba vyvinuté převodníky podporují připojení dvou fluxmetrů současně.

Zákazník: PZK Brno, rok realizace: 2015

Odměřování lisovacích bodů - LED lišta

Odměřování lisovacích bodů - LED lištaOdměřování lisovacích bodů - LED lišta
Odměřování lisovacích bodů - LED lišta

Zařízení pomocí 4 metry dlouhé LED lišty ukazuje obsluze formou světelného bodu (čárky) místa, kde má být provedeno lisování lan - obsluha v nasvětleném místě udělá značku či přímo provede lisování. Rozlišení lišty je lepší než 1 mm. Lišta je řízena počítačem, po načtení čárového kódu jsou z databáze načtena výrobní data a na liště vizualizovány lisovací body.

Zákazník: Kompan Brno, rok realizace: 2015

Impedanční převodník pro pH sondu

Vývoj impedančního převodníku pro pH sondu. Vyvinutý impedanční převodník vyřešil problém s nekorektně řešenými vstupy regulace pH bazénu, kdy vstupní proud regulátoru způsoboval postupnou degradaci sondy. Náš impedanční převodník má vstupní impedanci v řádu desítek až stovek TΩ, vstupní proudy v řádu 100 fA a je tak vhodný pro připojení snímačů s velmi vysokou výstupní impedancí.

Zákazník: Ing. Pavel Smílek, rok realizace: 2013

Propojení váhy do PC

Propojení váhy do PCPropojení váhy do PC
Propojení váhy do PC

Převodníky výstupů RS-232 obchodních a průmyslových vah či indikátorů (např. Uniprox) pro spojení s PC. Elektronika emuluje klávesnici počítače, tedy nejsou nutné žádné úpravy softwaru na počítači - přístroj jen 'naťuká' hodnotu z váhy do počítače místo obsluhy. Vyvinuto několik variant pro různé protokoly, různé váhy (např. Dibal G-300 nebo Dibal G-310), pro spojení více vah na více počítačů apod.

Zákazník: KJ Software Kostelec na Hané, rok realizace: 2015

Otáčkoměry do pouště

Speciální tachometry pro hydraulické pohony, v provedení pro pouštní podmínky a extrémní rozsah teplot.

Zákazník: German Gulf, Spojené arabské emiráty, rok realizace: 2008

Kryptomodul pro přenos hlasu

Vývoj HW kryptomodulu pro zabezpečený přenos hlasu. Zařízení kombinuje řídicí mikrokontrolér AVR se 24-bitovým DSP Freescale. Při návrhu byl kladen důraz na nízkou spotřebu zařízení.

Zákazník: VUT v Brně, rok realizace: 2009

Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Modul pro přenos zvuku po TCP/IPModul pro přenos zvuku po TCP/IP
Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Dnes již poměrně zastaralá konstrukce pro obousměrný přenos nekomprimovaného zvuku prostřednictvím sítě TCP/IP. Aplikace se používá pro vzdálené ozvučení zastávek ČD / SŽDC s možností zpětného dotazu, současně jsou přenášeny stavy několika digitálních vstupů a výstupů.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2006

Dohledová deska pro routery Cesnetu

Řídicí a dohledové desky do serverů a vysokorychlostních routerů (kontrola teplot a ventilátorů, watchdog, řízení servisního LCD displeje Rack serverů atd.). Možnost vzdáleného upgradu firmwaru.

Zákazník: Cesnet - akademická páteřní síť, rok realizace: 2008

Samosklápěcí WC prkénko

Samosklápěcí WC prkénkoSamosklápěcí WC prkénko
Samosklápěcí WC prkénko

Jeden z nejzvláštnějších úkolů, které jsme kdy řešili - vývoj řízení pro samosklápěcí prkénko na toaletu. Snímač detekuje obsazení WC a po určitém čase dá pokyn mechanickému systému (vyvíjen zákazníkem) k plynulému sklopení prkénka. To vše s velmi dlouhou životností baterie, v miniaturním provedení a s odolností v agresivním prostředí.

Zákazník: soukromý investor - Itálie, rok realizace: 2006

Videoprojekce pro Designblok

Videoprojekce pro DesignblokVideoprojekce pro Designblok
Videoprojekce pro Designblok


Elektrovýzbroj interaktivní expozice Specialized pro výstavu Designblok: podle rychlosti jezdce na kole na trenažéru, snímané senzorem kadence s bezdrátovým přenosem ANT+, je ovládána rychlost chodu ventilátorů. Současně se plynule mění rychlost přehrávaného videa na projektorech a je ovlivňována hlasitost přehrávaného zvukového doprovodu.

Některé fotografie (c) E. Herrmann

Zákazník: Specialized, designér E. Herrmann, rok realizace: 2014

Ovládací jednotka přepínače kapalin

Ovládací jednotka přepínače kapalinOvládací jednotka přepínače kapalin
Ovládací jednotka přepínače kapalin

Přepínač je určen k použití s ventilem Motor Valve MV-7/IMV-7. Tyto ventily se používají pro automatizaci laboratorních procesů, zde konkrétně pro kalibrační procesy elektrochemických senzorů.

Spolu s obslužným programem na PC dává přístroj uživateli možnost kontrolovat a měnit polohu ventilu (spojení vstupních a výstupních bran ventilu) ručně nebo v automatickém režimu s možností nastavení časových značek.

Přepínač komunikuje s PC standardním rozhraním USB.

Zákazník: BVT Technologies, a.s. Strážek, rok realizace: 2013

Vizualizace měření počítačem částic

Vizualizace měření počítačem částicVizualizace měření počítačem částic
Vizualizace měření počítačem částic

Speciální úprava našich velkoplošných LED displejů s rozhraním MODBUS/RTU Master, ke kterému je připojen průmyslový teploměr s vlhkoměrem a počítač částic. Tyto zařízení slouží pro kontrolu stavu klimatizace a čištění vzduchu v prostředí clean-room.

Zákazník: BluePanther, rok realizace: 2014

Tester záložních baterií

Tester záložních bateriíTester záložních baterií
Tester záložních baterií

Tester záložních baterií pro servisy PDA Symbol Technologies / Motorola. Zařízení je schopno několikasekundovým automatickým testem na bázi měření vnitřního odporu akumulátoru, rychlosti nabíjení a vybíjení roztřídit záložní akumulátorky na kusy vadné, nejisté k dalšímu testování a na kusy dobré, a to bez ohledu na aktuální stav nabití. Samozřejmě je možné i běžné nabíjení a vybíjení či měření kapacity běžným způsobem. Kritéria testů jsou nastavovány z počítače, stejně tak je možné na počítači sledovat proces měření či tisknout protokoly.

Zákazník: Symbol Technologies Brno, rok realizace: 2007

Měření tepu, variabilita tepové frekvence, oximetrie, NIBP

Od ledna 2009 máme po interním vývoji k dispozici technologii pro zpracování signálu z hrudních pásů pulsmetrů Polar, Garmin a Suunto (analog, ANT+ i BLE), na jejímž základě je možné na zakázku vytvořit aplikace, využívající měření tepu a variability tepové frekvence (HRV - ukazatelů SD1, SD2, RMSSD, pNN50, LF/HF a dalších). Rovněž je možné na zakázku vyrobit testery/měřiče uvedených zařízení nebo jejich simulátory, záznamníky dat nebo převodníky mezi standardy. Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: interní studie, rok realizace: 2009

USB ovládání obecního rozhlasu

USB ovládání obecního rozhlasuUSB ovládání obecního rozhlasu
USB ovládání obecního rozhlasu

Náhrada stávající elektroniky pro ovládání ústředny obecního rozhlasu prostřednictvím počítače. Zařízení se skládá z USB zvukové karty, galvanického oddělovače signálu a převodníku pro RS-485 port pro připojení do datového okruhu ústředny.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2010

Detektor chodu ventilátoru

Detektor chodu ventilátoruDetektor chodu ventilátoru
Detektor chodu ventilátoru

Jednoduchý modul pro detekci otáčení ventilátoru nebo jiného motoru za použití indukčního snímače. Modul je primárně určen pro kontrolu chodu chladících ventilátorů a odvětrávání kotelen.

Zákazník: soukromá osoba, rok realizace: 2013

Displej NCV

Displej NCVDisplej NCV
Displej NCV

Jednoduchý informační displej pro speciální provoz, zobrazující odpočet času do doběhu technologického procesu.

Zákazník: Nejdecká česárna vlny, rok realizace: 2013

Přepínač obvodů sítě LAN

Přepínač obvodů sítě LANPřepínač obvodů sítě LAN
Přepínač obvodů sítě LAN

Zvláštní aplikace na žádost zákazníka - reléový přepínač okruhů sítě LAN, umožňující přepínání obvodů sítě. Hlavní užití je pro přechod na záložní zdroj PoE napájení nebo odpojení vadného prvku; pro ovládání toku dat je samozřejmě k dispozici mnoho pokročilejších řešení.

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2014

Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka

Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího SuchánkaElektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka
Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka
Téměř každý rok konzultujeme či přímo navrhujeme a vyrábíme speciální elektronická zařízení pro MgA. Jiřího Suchánka (www.jiri-suchanek.net), předního brněnského audiovizuálního umělce. Jeho interaktivní díla - multimediální instalace umně kombinují zvuk a světlo, hledají jejich propojení a synchronizaci.

Konzultovali či pomáhali jsme např. s instalacemi na brněnské Hvězdárně, klubu Fléda, experimentálním prostoru v Benešově, ozvučené zahradě na Mallorce, instalaci Sonicave atd.

Jsme hrdí, že můžeme s panem Suchánkem dlouhodobě spolupracovat.

Zákazník: 1. Interaktivní, rok realizace: 2015