Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Umělecké aplikace, veřejný prostor: reference

Aplikace ve spolupráci s umělci a designéry - zvukové, světelné, interaktivní aplikace

Zpět na všechny reference

Elektronika chytré zastávky MHD

Elektronika chytré zastávky MHDElektronika chytré zastávky MHD
Elektronika chytré zastávky MHD
Komplex elektronické výzbroje pro chytrou zastávku MHD, skládající se z téměř čtyři metry dlouhého barevného RGB LED displeje v horní části přístřešku, dvojice interaktivních dotykových displejů v bočním panelu a plochy pro dobíjení mobilních telefonů kabelem nebo bezdrátovým standardem Qi. Součástí systému je i Wi-Fi hotspot.

Podélný panel zobrazuje informace o odjezdech vozidel, případně hlášení dispečinku o mimořádnostech, venkovní teplotu, předpověď počasí, čas a datum. Boční panely umožňují zobrazit kromě aktuálních odjezdů i kompletní jízdní řády, mapy a další informace.

Vlastní přístřešek vyrobil známý výrobce městského mobiliáře MMCITÉ Bílovice u Zlína, design grafické části zpracovalo studio Marvil, autory projektu mobiliáře jsou Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Takto o instalaci a slavnostním odhalení prototypu na Designbloku 2015 informovala ČT.

Zákazník: BigMedia Praha + mmcité, rok realizace: 2015

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. stoletíOvládání veřejného osvětlení pro 21. století
Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Řízení veřejného osvětlení pro 21. století: zařízení tvoří komplexní řídicí jednotku pro rozvaděč VO: slučuje astročasovač, ovládání regulátoru napětí a čtyřkanálový měřič spotřeby schopný rozeznat poruchy svítidel či vedení spolu se vzdálenou správou systému přes LAN nebo GSM.

Zákazník: AŽD Praha, rok realizace: 2016

Měření a displej pro high-tech výčep

Měření a displej pro high-tech výčepMěření a displej pro high-tech výčep
Měření a displej pro high-tech výčep

Na žádost designérů ze známého studia Olgoj Chorchoj jsme navrhli a zrealizovali LED maticový displej do restaurace Lokál Dlouhá skupiny Ambiente. Displej zobrazuje teploty a průtoky piva včetně ilustrativních grafů historie, ceník piva a další informace, ručně zadávané obsluhou pomocí tabletu nebo mobilního telefonu. Během instalace jsme doplnili do technologie výčepu nové měření a vyřešili datové připojení ke stávajícím měřením. Zařízení je designově sladěno s výčepem a přehled a rozsah měřených dat dokazuje hostům, že restauraci na kvalitě záleží. Mediální pokrytí např. Czechcrunch. (Photo: 2x Ambi)

Zákazník: Ambiente / Lokál Dlouhááá Prague, rok realizace: 2019

Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015

Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015
Instalace Kraje Vysočina na Expo 2015

Interaktivní světelná instalace kraje Vysočina pro Expo 2015 Budiž světlo, skládající se ze zhruba stovky trubic a dvojnásobku speciálních reflexních snímačů, které rozsvěcují trubice podle pohybu návštěvníků.

Architektonický návrh expozice: Ing. arch. Václav Kocián, některé fotografie převzaty z twitteru @CZ EXPO

Zákazník: Lumidée Brno, rok realizace: 2015

Řídicí systém 5D kina

Řídicí systém 5D kinaŘídicí systém 5D kina
Řídicí systém 5D kina

Náhrada nevyhovujícího řídicího systému pro 5D kina: nová řídicí deska, bezpečný hlavní rozvaděč i konzultace k celkovému provedení instalace. Ovládání motorů pohybu lavice - pohony s frekvenčními měniči a zpětnou vazbou absolutními enkodéry spolu s ovládáním desítek vstupů a výstupů efektových zařízení systému v reálném čase.

Zákazník: XD Technology s.r.o. Brno, rok realizace: 2014

Řízení zvonkohry

Řízení zvonkohryŘízení zvonkohry
Řízení zvonkohry


Systém pro řízení zvonkohry - zařízení podle časového programu nebo pomocí ovládání přes webový prohlížeč spíná solenoidy, které ovládají bicí paličky jednotlivých zvonů. Po připojení USB MIDI kláves je možné hrát na zvonkohru v reálném čase, případně přehrávanou skladbu zaznamenat do paměti. Je možné rovněž přehrádat skladby ve formátu MIDI. Hodiny jsou automaticky synchronizovány z internetu (NTP). Zařízení je instalováno v Deštné v Orlických horách.

Zákazník: Zvony Deštné, rok realizace: 2014

Elektronika pro expozice Dětského světa

Elektronika pro expozice Dětského světaElektronika pro expozice Dětského světa
Elektronika pro expozice Dětského světa

Dodali jsme videohlásiče a audiohlásiče pro expozice Dětského světa ve Světě techniky ve Vítkovicích, včetně speciálních softwarových úprav a některých speciálních prvků - například detektoru tepu.

Zákazník: V. Hrouda, rok realizace: 2014

Elektronika zpívajících soch

Elektronika zpívajících sochElektronika zpívajících soch
Elektronika zpívajících soch

Realizovali jsme interaktivní ozvučení soch v parku Mlýnská strouha v Plzni (Park roku 2011). Přímo v malovaných objektech, které vytvořila MgA. Damcová, byly připraveny trubky pro kabeláž a zality reproduktory. Spouštění přehrávání je difúzními optickými snímači skrytými v odolných hliníkových pouzdrech. Elektronika systému je temperována. Zařízení v noci automaticky ztiší reprodukci.

Více např. viz přehled referencí zvukových aplikací (2011).

Zákazník: Město Plzeň, rok realizace: 2010

Interaktivní hlásiče pro park na Špilberku

V parku nad Pellicovou ulicí jsme instalovali speciální hlásiče v anti-vandal provedení jako součást dětského hřiště. Hlásiče spouští přehrávání hudby při přiblížení dítěte - doskoku na dílec skákacího panáka. Jsou použity ultrazvukové snímače vzdálenosti.

Zákazník: Veřejná zeleň města Brna, rok realizace: 2014

Videoprojekce pro Designblok

Videoprojekce pro DesignblokVideoprojekce pro Designblok
Videoprojekce pro Designblok


Elektrovýzbroj interaktivní expozice Specialized pro výstavu Designblok: podle rychlosti jezdce na kole na trenažéru, snímané senzorem kadence s bezdrátovým přenosem ANT+, je ovládána rychlost chodu ventilátorů. Současně se plynule mění rychlost přehrávaného videa na projektorech a je ovlivňována hlasitost přehrávaného zvukového doprovodu.

Některé fotografie (c) E. Herrmann

Zákazník: Specialized, designér E. Herrmann, rok realizace: 2014

Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka

Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího SuchánkaElektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka
Elektronické komponenty pro MgA. Jiřího Suchánka
Téměř každý rok konzultujeme či přímo navrhujeme a vyrábíme speciální elektronická zařízení pro MgA. Jiřího Suchánka (www.jiri-suchanek.net), předního brněnského audiovizuálního umělce. Jeho interaktivní díla - multimediální instalace umně kombinují zvuk a světlo, hledají jejich propojení a synchronizaci.

Konzultovali či pomáhali jsme např. s instalacemi na brněnské Hvězdárně, klubu Fléda, experimentálním prostoru v Benešově, ozvučené zahradě na Mallorce, instalaci Sonicave atd.

Jsme hrdí, že můžeme s panem Suchánkem dlouhodobě spolupracovat.

Zákazník: 1. Interaktivní, rok realizace: 2015