Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Sport: reference

Zařízení pro využití v oblasti sportu

Zpět na všechny reference

EKG holter

EKG holterEKG holter
EKG holter

Interní studie EKG holteru - dlouhodobého záznamníku EKG signálu včetně měření polohy a pohybu pomocí akcelerometru a respirace (RESP) na bázi měření bioimpedance. Studií jsme ověřili praktickou realizovatelnost zařízení tohoto typu s miniaturními rozměry, komunikací Bluetooth a možností práce v režimu záznamu (holter) a v reálném čase (telemetrie). Rovněž byla testována schopnost práce se suchými elektrodami všitými v oblečení.

Zařízení je možné použít jako základ pro vývoj přístrojů v oblasti wearable a quantified self, pro sledování sportovců (HRV), v rizikových povoláních (hasiči, doly) atd.

Výrobní data vzorku byla uvolněna jako Open hardware zde.

Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže - vhodné pro wearable zařízení. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: Pouze interní studie, prototyp, bez externího zákazníka, rok realizace: 2014

Časomíra pro tobogan

Časomíra pro toboganČasomíra pro tobogan
Časomíra pro tobogan

Časomíra pro tobogany pomocí snímačů, umístěných na začátku a na konci dráhy toboganu, měří čas jízdy toboganem, který zobrazuje na světelné tabuli a automaticky vytváří žebříčky. Současně časomíra plní bezpečnostní funkce: ovládá semafor na začátku skluzavky toboganu a signalizuje zákaz vstupu na tobogan po zadaný čas po zapnutí čerpadla toboganu, aby čerpadlo stihlo dostatečně naplnit dojezdový bazének dříve než skluzavkou začnou sjíždět návštěvníci. Více viz Semafor pro tobogany.

Zákazník: Berddorf bazény CZ, rok realizace: 2014

Systém bezdrátové časomíry

Systém přesné časomíry vyvinutý pro našeho zákazníka. Zařízení je určené primárně pro dostihy a lyžařské aplikace. Spojení bezdrátovou sítí s možností přeposílání dat mezi jednotkami, které nejsou v přímém dosahu. Přímý tisk protokolů, možnost provozu v autonomním režimu nebo ve spojení s počítačem.

Zákazník: ACE Design Brno, rok realizace: 2008

Videoprojekce pro Designblok

Videoprojekce pro DesignblokVideoprojekce pro Designblok
Videoprojekce pro Designblok


Elektrovýzbroj interaktivní expozice Specialized pro výstavu Designblok: podle rychlosti jezdce na kole na trenažéru, snímané senzorem kadence s bezdrátovým přenosem ANT+, je ovládána rychlost chodu ventilátorů. Současně se plynule mění rychlost přehrávaného videa na projektorech a je ovlivňována hlasitost přehrávaného zvukového doprovodu.

Některé fotografie (c) E. Herrmann

Zákazník: Specialized, designér E. Herrmann, rok realizace: 2014

Měření tepu, variabilita tepové frekvence, oximetrie, NIBP

Od ledna 2009 máme po interním vývoji k dispozici technologii pro zpracování signálu z hrudních pásů pulsmetrů Polar, Garmin a Suunto (analog, ANT+ i BLE), na jejímž základě je možné na zakázku vytvořit aplikace, využívající měření tepu a variability tepové frekvence (HRV - ukazatelů SD1, SD2, RMSSD, pNN50, LF/HF a dalších). Rovněž je možné na zakázku vyrobit testery/měřiče uvedených zařízení nebo jejich simulátory, záznamníky dat nebo převodníky mezi standardy. Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: interní studie, rok realizace: 2009