Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Linux: reference

Vyvinutá zařízení, založená na OS Linux

Zpět na všechny reference

Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxy

Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxyDoručovací boxy - balíkomaty - parcel boxy
Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxyPro firmu Alfa3, předního výrobce kovového nábytku, jsme vyvinuli elektrovýzbroj doručovacích a úschovních balíkových boxů včetně cloudového softwarového vybavení v několika provedeních (včetně solárně napájeného). Více na webu výrobce: Výroba parcel boxů

Zákazník: Alfa3, rok realizace: 2022

Letecká vakcinace lišek - řídicí systém

Letecká vakcinace lišek - řídicí systémLetecká vakcinace lišek - řídicí systém
Letecká vakcinace lišek - řídicí systém


Elektronický systém pro řízení letecké vakcinace lišek. Postupně byly vyvinuty dvě varianty přístroje (dávkovač a registrační přístroj). Zařízení zajišťuje automatické shazování vakcín pro lišky při přeletu nad cílovým územím. Zařízení integruje v jednom systému, založném na OS Linux, řízení dávkovače vakcín podle GPS dat, mapy zakázaných oblastí a požadované hustoty dávkování návnad. Průběh vakcinace je zaznamenáván na paměťové médium a lze jej zpětně analyzovat: systém je vybaven dvojitým logováním uskutečněných operací. Ovládání a zobrazení je maximálně zjednodušeno tak, aby bylo možné zařízení snadno ovládat i za letu z lokálního panelu nebo dálkovým ovladačem.

Samotná činnost dávkovače je popsána následovně: Pomocí podavače je kontinuálně tažena páska s vakcínami do chladicího tunelu (volitelně). Na začátku tunelu je obal pásky nařezáván a pak dále směrován střadačem na cívku navijáku. Samotné vakcíny putují chladícím tunelem, kde se udržuje nízká teplota, až do zásobníku. Ze zásobníku jsou vakcíny vypouštěny automaticky, nebo manuálně pomocí ručního ovládání.

Zákazník: Bioveta a.s. / Elmontex, rok realizace: 2015

Náhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalších

Náhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalšíchNáhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalších
Náhrada řídicího systému žakárských stavů Stäubli JC3, JC4 a dalšíchPro firmu Mileta Hořice jsme vyvinuli kompletní náhradu původní elektrovýzbroje žakárského stavu Stäubli JC3 a odvozených - z původní stářím nespolehlivé elektroinstalace zůstaly pouze kovové skříně a elektronika jednotlivých cartridgí s elektromagnety. Zařízení má nyní síťové připojení (Ethernet), pomocí kterého je možné nahrávat vzory v bitmapovém formátu přímo do řídicího systému, a LCD displej s náhledem vzoru a přímým přístupem k servisním funkcím. I obsluha si nové ovládání zamilovala - oproti disketám je to velký pokrok! Stroje (např. Stäubli CX860) tímto upgradem získaly navíc minimálně deset let života.

Zákazník: Mileta Horice, rok realizace: 2021

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. stoletíOvládání veřejného osvětlení pro 21. století
Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Řízení veřejného osvětlení pro 21. století: zařízení tvoří komplexní řídicí jednotku pro rozvaděč VO: slučuje astročasovač, ovládání regulátoru napětí a čtyřkanálový měřič spotřeby schopný rozeznat poruchy svítidel či vedení spolu se vzdálenou správou systému přes LAN nebo GSM.

Zákazník: AŽD Praha, rok realizace: 2016

SOM modul s Allwinner A13

SOM modul s Allwinner A13SOM modul s Allwinner A13
SOM modul s Allwinner A13


Výpočetní modul s mikroprocesorem Allwinner A13, 1000 MHz / 256-512 MB RAM (DDR3) s rozhraním pro dotykový displej, USB, LAN, audio a dalšími. Jednoduchá a cenově optimalizovaná čtyřvrstvá deska pro realizaci různých řídicích a komunikačních úloh. Na desce běží plnohodnotný OS Linux, a to v případě potřeby i s grafickým rozhraním. Na této platformě byly realizovány např. řídicí jednotky pro ovládání turniketů na stadionech či turistických atrakcích.

Zákazník: more projects / customers, rok realizace: 2014

Řízení úschovních skříněk Bikebox

Řízení úschovních skříněk BikeboxŘízení úschovních skříněk Bikebox
Řízení úschovních skříněk Bikebox

Elektrovýzbroj pro úschovní skříňky založená na OS Linux s vícejazyčným dotykovým ovládáním. Jedna sada elektroniky řídí až 12 zámků úschovních skříněk. Součástí zařízení je GSM komunikace, volitelně může být instalován platební terminál pro bezkontaktní platby (VISA, Mastercard) a mincovník.

Zákazník: Boxline, rok realizace: 2014

Redesign SW řešení alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů

Dopracovali jsme SW řešení dotykového alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů s připojením LAN a GSM.

Zákazník: GCE Chotěboř, rok realizace: 2015

Řízení zvonkohry

Řízení zvonkohryŘízení zvonkohry
Řízení zvonkohry


Systém pro řízení zvonkohry - zařízení podle časového programu nebo pomocí ovládání přes webový prohlížeč spíná solenoidy, které ovládají bicí paličky jednotlivých zvonů. Po připojení USB MIDI kláves je možné hrát na zvonkohru v reálném čase, případně přehrávanou skladbu zaznamenat do paměti. Je možné rovněž přehrádat skladby ve formátu MIDI. Hodiny jsou automaticky synchronizovány z internetu (NTP). Zařízení je instalováno v Deštné v Orlických horách.

Zákazník: Zvony Deštné, rok realizace: 2014

Terminál KAAPS

Terminál KAAPSTerminál KAAPS
Terminál KAAPS


Vývoj HW řešení terminálu pro výzkumný úkol KAAPS. Terminál je vybaven grafickým displejem, dvojicí RFID čteček a vstupy a výstupy kompatibilními se systémy EZS/PZTS. Zařízení je schopno i hlasového vstupu a výstupu. Podpora připojení Wi-Fi, IEEE 802.15.4, bateriová záloha napájení. Jedno z možných určení zařízení je 'chytrý domovní telefon' s možností videopřenosu a současně integrovanou funkcí zabezpečovacího systému - EZS.

Zákazník: FEKT VUT v Brně, rok realizace: 2011

Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turniketyŘídicí jednotka pro turnikety
Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turnikety s RFID čtečkou, čtečkou 1D a 2D čárových kódů a možností provozu v autonomním režimu s ověřováním elektronického podpisu nebo v on-line režimu ve spojení s řídicím serverem. Volně programovatelné zobrazení na displeji, možnost vykonávat autonomně skripty v jazyce Python. Hlasitý zvukový výstup a široký sortiment připojitelných displejů, včetně typů s dotykovým ovládáním.

Zákazník: Perfect System (Colosseum) Praha, rok realizace: 2014

Akustický hlásič alarmů

Speciální hlásič přijímá alarmové informace z technologie po síti LAN. Po přijetí alarmu se na LED poli hlásiče rozsvítí signalizace alarmu (červeně, zeleně, modře či jinou barvou podle závažnosti poplachu) a je zahájeno opakované přehrávání předvoleného zvuku pro daný alarm, typicky namluveného upozornění pro obsluhu. Obsluha může alarmy kvitovat z panelu zařízení. Konfigurace přístroje se provádí pomocí webového rozhraní.

Zákazník: Bosch Diesel Jihlava, rok realizace: 2014