Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Letecká technika: reference

Aplikace pro leteckou techniku

Zpět na všechny reference

Letecká vakcinace lišek - řídicí systém

Letecká vakcinace lišek - řídicí systémLetecká vakcinace lišek - řídicí systém
Letecká vakcinace lišek - řídicí systém


Elektronický systém pro řízení letecké vakcinace lišek. Postupně byly vyvinuty dvě varianty přístroje (dávkovač a registrační přístroj). Zařízení zajišťuje automatické shazování vakcín pro lišky při přeletu nad cílovým územím. Zařízení integruje v jednom systému, založném na OS Linux, řízení dávkovače vakcín podle GPS dat, mapy zakázaných oblastí a požadované hustoty dávkování návnad. Průběh vakcinace je zaznamenáván na paměťové médium a lze jej zpětně analyzovat: systém je vybaven dvojitým logováním uskutečněných operací. Ovládání a zobrazení je maximálně zjednodušeno tak, aby bylo možné zařízení snadno ovládat i za letu z lokálního panelu nebo dálkovým ovladačem.

Samotná činnost dávkovače je popsána následovně: Pomocí podavače je kontinuálně tažena páska s vakcínami do chladicího tunelu (volitelně). Na začátku tunelu je obal pásky nařezáván a pak dále směrován střadačem na cívku navijáku. Samotné vakcíny putují chladícím tunelem, kde se udržuje nízká teplota, až do zásobníku. Ze zásobníku jsou vakcíny vypouštěny automaticky, nebo manuálně pomocí ručního ovládání.

Zákazník: Bioveta a.s. / Elmontex, rok realizace: 2015

Alarm teploty ložiska pro vírník

Alarm teploty ložiska pro vírníkAlarm teploty ložiska pro vírník
Alarm teploty ložiska pro vírník

Alarm teploty ložiska hlavního rotoru pro vírník. Zařízení detekuje nadměrný ohřev ložiska rotoru srovnáním s teplotou okolí, v případě problému je spuštěn vizuální alarm na OLED displeji a akustický alarm. Obdobně jsou signalizovány teploty vzduchu mimo povolené provozní podmínky vírníku. Zvukový alarm je propojen do okruhu externího vstupu radiostanice, varovné hlášení může být reprodukováno v českém, anglickém či německém jazyce. Hlasitost alarmů je regulovatelná.

Zákazník: p. Dašovský, rok realizace: 2014

Řídicí jednotka pro vzducholoď

Řídicí jednotka pro vzducholoďŘídicí jednotka pro vzducholoď
Řídicí jednotka pro vzducholoď

Vývoj HW řídicí jednotky pro 9 metrů dlouhou autonomní vzducholoď ACC9M univerzity v Hagenu. Zařízení je založeno na DSP Texas Instruments, které je schopno přímo vykonávat program z Matlabu, a pomocném 16-bitovém mikrokontroléru, zajišťujícím komunikaci se senzory a aktory. Jednotka řídí pohony vzducholodi, integruje magnetometr, přesná čidla tlaku vzduchu, MEMS akcelerometry a gyroskopy, je vybavena proprietárním rádiovým spojením v ISM pásmu a GPS a GSM moduly.

Některé fotografie (c) FernUni Hagen.

Zákazník: FernUni Hagen, rok realizace: 2011