Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Medicína: reference

Aplikace pro zdravotnictví - vývoj elektroniky pro užití v medicíně, lékařská elektronika

Zpět na všechny reference

Přístroj pro měření a výzkum stresu

Přístroj pro měření a výzkum stresuPřístroj pro měření a výzkum stresu
Přístroj pro měření a výzkum stresu

Pro firmu Entrant jsme vyvinuli nositelný speciální přístroj pro měření fyzilogických funkcí. Naměřená data se užívají pro výpočet stresu s využitím unikátního termodynamického přístupu. Cílovou skupinou jsou astronauti, vojáci, zdravotníci nebo vrcholoví sportovci. Toto o projektu napsali ve Forbesu. Přístroj se testoval na polární základně ČR v Antarktidě a na simulované misi ESA na Islandu.

Zákazník: Entrant / Unico.ai / ESA European Space Agency, rok realizace: 2021

Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxy

Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxyDoručovací boxy - balíkomaty - parcel boxy
Doručovací boxy - balíkomaty - parcel boxyPro firmu Alfa3, předního výrobce kovového nábytku, jsme vyvinuli elektrovýzbroj doručovacích a úschovních balíkových boxů včetně cloudového softwarového vybavení v několika provedeních (včetně solárně napájeného). Více na webu výrobce: Výroba parcel boxů

Zákazník: Alfa3, rok realizace: 2022

Tester prodyšnosti roušek podle EN 14683+AC

Tester prodyšnosti roušek podle EN 14683+ACTester prodyšnosti roušek podle EN 14683+AC
Tester prodyšnosti roušek podle EN 14683+AC
Náš dlouholetý zákazník, Textilní zkušební ústav Brno, se na nás obrátil s požadavkem na expresní návrh a výrobu přístroje pro měření prodyšnosti roušek (diferenciálního odporu roušek) podle normy ČSN EN 14683+AC Zdravotnické obličejové masky - Požadavky a metody zkoušení, Annex C. Od zadání po předání přístroje uběhl méně než měsíc, během kterého jsme stihli v době převažujícího home office provozu a karantény navrhnout přístroj, realizovatelný z komponent okamžitě dostupných v ČR. Přístroj je oproti podobným přístrojům na trhu vybaven podle normy nepovinným druhým průtokoměrem vzduchu pro kontrolu úniků, užívá speciální průtokoměry s malou tlakovou ztrátou (určené původně pro měření dýchání ve zdravotnických přístrojích) a je vybaven displejem s přehledným zobrazením měřených údajů.

Download Návod k obsluze. Přístroje obvykle skladem v Brně, pro cenu volejte.

Celé portfolio zařízení pro testování textilu.

Zákazník: Textilní zkušební ústav Brno / Textile Testing Institute Brno, rok realizace: 2020

Ověření přesnosti alternativních metod měření tepové a dechové frekvence

Ověření přesnosti alternativních metod měření tepové a dechové frekvenceOvěření přesnosti alternativních metod měření tepové a dechové frekvence
Ověření přesnosti alternativních metod měření tepové a dechové frekvencePro externího zákazníka jsme ověřovali možnosti a přesnost různých neinvazivních metod (např. optických, kapacitních, RF/radar) měření tepové a dechové frekvence pro implementaci v nositelném systému pro sledování pacientů a pro fitness zařízení. Pro náběr měření byly jako referenční přístroje užity certifikované monitory EKG/SpO2/RESP (MEK PAMO, Yonker M7, Protocol Propaq), snímané kamerou a datově připojené k počítači s aplikací pro sběr dat v jazyce Python. Tato aplikace sbírala referenční data, data měřená zkoumaným systémem, data z akcelerometrů a obrazy z kamer snímajících zkoumanou osobu a vytvářela datový balík k další analýze speciálním softwarem pro vyhodnocení odchylek a výpadků měření, který jsme rovněž vytvořili.

Zákazník: undisclosed/nezveřejněno/more customers/více zákazníků, EU, rok realizace: 2019

Kontinuální glukometr

Kontinuální glukometrKontinuální glukometr
Kontinuální glukometr

Bezdrátový potenciostat s rozhraním Bluetooth 2 nebo Bluetooth 4 / BLE. Zařízení měří koncentraci látek pomocí připojeného elektrochemického senzoru, jedním z primárních určení je glukometrie - kontinuální měření obsahu glukózy v lidské krvi.

Zákazník: BVT Technologies, a.s., rok realizace: 2014

Redesign SW řešení alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů

Dopracovali jsme SW řešení dotykového alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů s připojením LAN a GSM.

Zákazník: GCE Chotěboř, rok realizace: 2015

EKG holter

EKG holterEKG holter
EKG holter

Interní studie EKG holteru - dlouhodobého záznamníku EKG signálu včetně měření polohy a pohybu pomocí akcelerometru a respirace (RESP) na bázi měření bioimpedance. Studií jsme ověřili praktickou realizovatelnost zařízení tohoto typu s miniaturními rozměry, komunikací Bluetooth a možností práce v režimu záznamu (holter) a v reálném čase (telemetrie). Rovněž byla testována schopnost práce se suchými elektrodami všitými v oblečení.

Zařízení je možné použít jako základ pro vývoj přístrojů v oblasti wearable a quantified self, pro sledování sportovců (HRV), v rizikových povoláních (hasiči, doly) atd.

Výrobní data vzorku byla uvolněna jako Open hardware zde.

Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže - vhodné pro wearable zařízení. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: Pouze interní studie, prototyp, bez externího zákazníka, rok realizace: 2014

Snímač ionizujícího a neionizujícího záření

Ve spolupráci se zákazníkem vyvíjíme pixelový detektor (de facto kameru) pro snímání ionizujícího a neionizujícího záření s využitím technologie laboratoří CERN - Medipix/Timepix2. Rozlišení 256 x 256 px s možností stackování více snímacích čipů. Připojení k PC pomocí USB3.

Zákazník: Crytur Turnov, rok realizace: 2013

Měření tepu, variabilita tepové frekvence, oximetrie, NIBP

Od ledna 2009 máme po interním vývoji k dispozici technologii pro zpracování signálu z hrudních pásů pulsmetrů Polar, Garmin a Suunto (analog, ANT+ i BLE), na jejímž základě je možné na zakázku vytvořit aplikace, využívající měření tepu a variability tepové frekvence (HRV - ukazatelů SD1, SD2, RMSSD, pNN50, LF/HF a dalších). Rovněž je možné na zakázku vyrobit testery/měřiče uvedených zařízení nebo jejich simulátory, záznamníky dat nebo převodníky mezi standardy. Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: interní studie, rok realizace: 2009