Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

LAN: reference

Zařízení, vybavená rozhraním Ethernet/LAN

Zpět na všechny reference

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. stoletíOvládání veřejného osvětlení pro 21. století
Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Řízení veřejného osvětlení pro 21. století: zařízení tvoří komplexní řídicí jednotku pro rozvaděč VO: slučuje astročasovač, ovládání regulátoru napětí a čtyřkanálový měřič spotřeby schopný rozeznat poruchy svítidel či vedení spolu se vzdálenou správou systému přes LAN nebo GSM.

Zákazník: AŽD Praha, rok realizace: 2016

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni
Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů pro Novou scénu Divadla J.K.Tyla v Plzni. Naše technologie ovládá motory bočních vozů a zajišťuje jejich přesný nájezd na polohu pomocí ARC snímačů spolu s kalibračními kódovanými magnetickými spínači a reguluje rychlost jízdy. Vše je řízeno bezdrátově pomocí MODBUS/TCP a Profisafe.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Hrázová kyvadla VD Vír I. - sběr dat

Hrázová kyvadla VD Vír I. - sběr datHrázová kyvadla VD Vír I. - sběr dat
Hrázová kyvadla VD Vír I. - sběr datRealizovali jsme systém sběru měřených dat z hrázových kyvadel VD Vír I. - jedné z nějvětších přehrad na Moravě. Speciální elektromechanické snímače, vyvinuté firmou BVT Technologies, jsou naším systémem každou půlhodinu aktivovány a provádí měření polohy hrázového kyvadla. Naměřená data a poruchové stavy jsou přenášeny datovou linkou do velínu přehrady, kde je umístěna sběrná jednotka s vyrovnávací pamětí pro data. Tato jednotka přenáší měřená data do informačního systému Povodí Moravy, přičemž emuluje protokol původního zařízení z 90. let, a současně jsou data ukládána a zpřístupněna na webovém serveru pro vzdálenou kontrolu. Zařízení je rovněž schopno nouzové komunikace pomocí GSM modulu, zejména v případě poruchových stavů.

Zákazník: BVT Technologies, a.s., rok realizace: 2010

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla WroclawElektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw
Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw


Kompletní elektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů a bateriově napájené pojízdné kazetové točny pro muzikálové divadlo Capitol ve Vratislavi (PL). Zařízení zajišťuje dvoukanálové bezpečné bezdrátové ovládání zařízení, automatický a přesný nájezd na požadovanou polohu, řízení dobíjení baterií s automatickým připojením dobíječů i pokročilou diagnostiku systému.

Zákazník: OCHI Engineering Ostrava, rok realizace: 2013

Nabíječ - vybíječ MUP-2

Nabíječ - vybíječ MUP-2Nabíječ - vybíječ MUP-2
Nabíječ - vybíječ MUP-2


Na fotografii vyobrazené provedení MUP-2 umožňuje nabíjení a vybíjení článků či baterií v rozsahu 0 až 20 V, 2,5 A. Přístroj je tvořen elektronickou zátěží ve spojení s přesným zdrojem s omezením proudu a napětí. Zařízení je řízeno centrálně přes Ethernet z programového vybavení dispečinku, vytvořeného v systému ControlWeb (komunikační protokol je dokumentován). Součástí přístroje jsou tři vstupy pro připojení dalších přídavných měřicích zařízení. Přesnost jednotlivých měření se pohybuje v rozsahu 0,1 až 0,3 %.

Pokročilejší provedení MUP-3 je doplněno o impulsní nabíjení a vybíjení v rozsahu 4 až 20 A. Měřicí cykly mohou být řízeny interním sekvencerem zařízení s rozlišením na milisekundy. Sekvencer zařízení se programuje skripty v jazyce C, je tedy schopen řídit i složité postupy měření závislé např. na matematickém modelu připojené baterie nebo upravovat parametry nabíjení či vybíjení podle aktuálních měřených hodnot.

Výstavbu kompletních měřících pracovišť s našimi nabíječi-vybíječi zajišťuje firma Interal, s.r.o. Ostrava.

Další informace k nabíječům - vybíječům: programovatelné nabíječe - vybíječe.

Zákazník: Ing. Kičmer, Interal / Bochemie, rok realizace: 2014

SOM modul s Allwinner A13

SOM modul s Allwinner A13SOM modul s Allwinner A13
SOM modul s Allwinner A13


Výpočetní modul s mikroprocesorem Allwinner A13, 1000 MHz / 256-512 MB RAM (DDR3) s rozhraním pro dotykový displej, USB, LAN, audio a dalšími. Jednoduchá a cenově optimalizovaná čtyřvrstvá deska pro realizaci různých řídicích a komunikačních úloh. Na desce běží plnohodnotný OS Linux, a to v případě potřeby i s grafickým rozhraním. Na této platformě byly realizovány např. řídicí jednotky pro ovládání turniketů na stadionech či turistických atrakcích.

Zákazník: more projects / customers, rok realizace: 2014

Poloautomatický sklad

Poloautomatický skladPoloautomatický sklad
Poloautomatický sklad

Realizovaný systém se skládá z 200 kusů LED displejů, umístěných pod jednotlivými regálovými pozicemi. Na nich se skladníkovi zobrazují počty kusů výrobku k vychystání (odebrání) nebo vložení, načtené on-line z firemního informačního systému.

Každá jednotka displeje - elektronická značka - může navíc pro zvýraznění nebo odlišení indikace rozsvítit, případně rozblikat trojici z boku dobře viditelných LED diod. Poté, co skladník provede požadovanou akci, potvrdí ji stiskem tlačítka vedle displeje. Toto potvrzení se přenese do informačního systému, displej zhasne a po vychystání všech položek systém potvrdí ukončení práce.

Celé zařízení je podle fyzického uspořádání skladu rozděleno na 7 sekcí po cca. 30 regálových pozicích. Jednotlivé sekce se aktivují načtením čárového kódu z faktury resp. listu skladového pohybu ve čtečce tzv. skenovacího terminálu, umístěného na boční stěně řady polic.

Pro správu systému a případně i tisk skladových listů je v prostoru skladu umístěn počítač PC v provedení se zvýšenou ochranou proti prachu.

Všechny díly systému kromě počítače, který není pro jeho funkci nutný, jsou v provedení bez pohyblivých mechanických částí (např. ventilátorů, pevných disků) a s malou spotřebou, průměrná spotřeba jedné značky je nižší než 1 W. Propojení elektronických značek je provedeno sběrnicí RS-485, skenovací terminály jsou připojeny přes počítačovou síť Ethernet do internetu.

Naše firma realizovala a instalovala hardwarovou část zařízení (včetně mikrokódu displejů a skenovacích terminálů), SW informačního systému dodala firma iMagic, s.r.o.

Zákazník: 99 Europe, rok realizace: 2008

Převodník Ethernet / DMX512

Převodník Ethernet / DMX512, schopný práce v obou směrech komunikace s podporou protokolu Art-net nebo s možností ovládání jednoduchými příkazy protokolem UDP. Nastavení speciální aplikací nebo pomocí webového rozhraní zařízení, možnost vzdáleného upgradu firmwaru. Možnost rozšíření o analogové výstupy 0 - 10 V.

Zákazník: Intersono SG, a.s., rok realizace: 2013

Řízení úschovních skříněk Bikebox

Řízení úschovních skříněk BikeboxŘízení úschovních skříněk Bikebox
Řízení úschovních skříněk Bikebox

Elektrovýzbroj pro úschovní skříňky založená na OS Linux s vícejazyčným dotykovým ovládáním. Jedna sada elektroniky řídí až 12 zámků úschovních skříněk. Součástí zařízení je GSM komunikace, volitelně může být instalován platební terminál pro bezkontaktní platby (VISA, Mastercard) a mincovník.

Zákazník: Boxline, rok realizace: 2014

Redesign SW řešení alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů

Dopracovali jsme SW řešení dotykového alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů s připojením LAN a GSM.

Zákazník: GCE Chotěboř, rok realizace: 2015

Měřicí kufr pro tenzometry

Měřicí kufr pro tenzometryMěřicí kufr pro tenzometry
Měřicí kufr pro tenzometry

Měřicí kufr je určen jako pomůcka pro nastavování tahu lan v pohonných systémech scénické techniky. Kufr v sobě sdružuje průmyslový počítač na bázi Windows Embedded s dotykovým ovládáním, zesilovače pro tenzometry, bateriové napájení a zvukový výstup, který umožňuje obsluze práci i bez vizuálního kontaktu s obrazovkou přístroje. S okolím je měřicí kufr M13 schopen komunikovat po standardní sběnici USB. Celá sestava výrobku je umístěna v odolném plastovém kufru a samotná elektronika je skryta za hliníkovým čelním panelem s gravírovanými popisy.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Zobrazení produktivity lakovny

Zobrazení produktivity lakovnyZobrazení produktivity lakovny
Zobrazení produktivity lakovny

Speciální aplikace našeho systému pro sledování výroby. Na základě informací od snímačů detekujících průjezdy vozíků v poloautomatické lakovně je sledována produktivita automatické linky kataforézního lakování a dvou lakovacích boxů. Hodinová produktivita se zobrazuje na světelné tabuli spolu s barevným hodnocením červená/žlutá/zelená. Po každé směně je automaticky e-mailem odeslán zápis ve formátu snadno zpracovatelném např. v MS Excelu.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2012

Zobrazení produktivity výrobních linek

Zobrazení produktivity výrobních linekZobrazení produktivity výrobních linek
Zobrazení produktivity výrobních linek


Typická aplikace našeho systému pro sledování výroby. Podle aktuální produkce jsou zobrazovány stavy výroby a plnění plánu na LED tabulích pro jednotlivé výrobní linky a na LCD televizoru pro celou výrobní halu. Informace jsou rovněž dostupné v intranetu. Z počítače je možné po přihlášení zadat plán směn a plán výroby; vyráběné kusy jsou zadávány bezdrátovými klíčenkami nebo automaticky snímači. Propojení LAN a Wi-Fi.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2014

Řízení zvonkohry

Řízení zvonkohryŘízení zvonkohry
Řízení zvonkohry


Systém pro řízení zvonkohry - zařízení podle časového programu nebo pomocí ovládání přes webový prohlížeč spíná solenoidy, které ovládají bicí paličky jednotlivých zvonů. Po připojení USB MIDI kláves je možné hrát na zvonkohru v reálném čase, případně přehrávanou skladbu zaznamenat do paměti. Je možné rovněž přehrádat skladby ve formátu MIDI. Hodiny jsou automaticky synchronizovány z internetu (NTP). Zařízení je instalováno v Deštné v Orlických horách.

Zákazník: Zvony Deštné, rok realizace: 2014

Terminál KAAPS

Terminál KAAPSTerminál KAAPS
Terminál KAAPS


Vývoj HW řešení terminálu pro výzkumný úkol KAAPS. Terminál je vybaven grafickým displejem, dvojicí RFID čteček a vstupy a výstupy kompatibilními se systémy EZS/PZTS. Zařízení je schopno i hlasového vstupu a výstupu. Podpora připojení Wi-Fi, IEEE 802.15.4, bateriová záloha napájení. Jedno z možných určení zařízení je 'chytrý domovní telefon' s možností videopřenosu a současně integrovanou funkcí zabezpečovacího systému - EZS.

Zákazník: FEKT VUT v Brně, rok realizace: 2011

Sběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem Ethernet

Sběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem EthernetSběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem Ethernet
Sběr dat z čidel teploty s termistory a výstupem Ethernet

Realizované zařízení slouží k vyčítání dat z termistorických čidel teploty o celkovém počtu až 40 čidel. Získané údaje jsou zpracovány a prezentovány rozhraním Ethernet jako samostatná webová stránka a CSV soubor.

Nespornou výhodou předkládáného zařízení je pořizovací cena jednotlivých termistorických senzorů, oproti senzorům s číslicovým výstupem.

Výrobek je určen k montáži na lištu DIN a zabírá šířku cca 8 modulů.

Zákazník: Pavel Bednář, elektroinstalační práce, Olbramice, rok realizace: 2012

Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turniketyŘídicí jednotka pro turnikety
Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turnikety s RFID čtečkou, čtečkou 1D a 2D čárových kódů a možností provozu v autonomním režimu s ověřováním elektronického podpisu nebo v on-line režimu ve spojení s řídicím serverem. Volně programovatelné zobrazení na displeji, možnost vykonávat autonomně skripty v jazyce Python. Hlasitý zvukový výstup a široký sortiment připojitelných displejů, včetně typů s dotykovým ovládáním.

Zákazník: Perfect System (Colosseum) Praha, rok realizace: 2014

Koncentrátor/ústředna EZS s LAN

Koncentrátor/ústředna EZS s LANKoncentrátor/ústředna EZS s LAN
Koncentrátor/ústředna EZS s LAN

Vývoj HW řešení koncentrátoru vstupů a výstupů pro systémy EZS (PZTS) s rozhraním LAN. Zařízení má být schopno autonomní funkce včetně zálohy napájení, nebo pracovat jako PoE napájený ethernetový koncentrátor vstupů a výstupů, kompatibilní s běžnými systémy EZS. Komunikace LAN, CAN, RS-485.

Zákazník: p. Dulík / UTB Zlín, rok realizace: 2012

Akustický hlásič alarmů

Speciální hlásič přijímá alarmové informace z technologie po síti LAN. Po přijetí alarmu se na LED poli hlásiče rozsvítí signalizace alarmu (červeně, zeleně, modře či jinou barvou podle závažnosti poplachu) a je zahájeno opakované přehrávání předvoleného zvuku pro daný alarm, typicky namluveného upozornění pro obsluhu. Obsluha může alarmy kvitovat z panelu zařízení. Konfigurace přístroje se provádí pomocí webového rozhraní.

Zákazník: Bosch Diesel Jihlava, rok realizace: 2014

Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Modul pro přenos zvuku po TCP/IPModul pro přenos zvuku po TCP/IP
Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Dnes již poměrně zastaralá konstrukce pro obousměrný přenos nekomprimovaného zvuku prostřednictvím sítě TCP/IP. Aplikace se používá pro vzdálené ozvučení zastávek ČD / SŽDC s možností zpětného dotazu, současně jsou přenášeny stavy několika digitálních vstupů a výstupů.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2006

Přepínač obvodů sítě LAN

Přepínač obvodů sítě LANPřepínač obvodů sítě LAN
Přepínač obvodů sítě LAN

Zvláštní aplikace na žádost zákazníka - reléový přepínač okruhů sítě LAN, umožňující přepínání obvodů sítě. Hlavní užití je pro přechod na záložní zdroj PoE napájení nebo odpojení vadného prvku; pro ovládání toku dat je samozřejmě k dispozici mnoho pokročilejších řešení.

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2014