Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Komunikace: reference

Systémy, které řeší komunikační úlohy

Zpět na všechny reference

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni
Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů pro Novou scénu Divadla J.K.Tyla v Plzni. Naše technologie ovládá motory bočních vozů a zajišťuje jejich přesný nájezd na polohu pomocí ARC snímačů spolu s kalibračními kódovanými magnetickými spínači a reguluje rychlost jízdy. Vše je řízeno bezdrátově pomocí MODBUS/TCP a Profisafe.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Systém měření intenzity dopravy

Systém měření intenzity dopravySystém měření intenzity dopravy
Systém měření intenzity dopravy
Vývoj zařízení pro měření intenzity dopravy a dopravní výzkumy - počítání projetých vozidel s možností klasifikace vozidel podle velikosti a měření rychlosti jednotlivých vozidel radarem, variantně měření ve více směrech či pruzích pomocí FMCW radaru a jiných typů snímačů včetně laserových. Z jednotlivých měřičů jsou data o průjezdech vozidel stažena do počítače a pomocí sofistikovaného softwaru zpracována na ukazatele intenzity dopravy, včetně některých inovativních metrik. Zařízení umožňuje i on-line přenos dat přes Wi-Fi a ruční záznam časových značek pomocí bezdrátového ovladače.

Zákazník: B&C Dopravní systémy, rok realizace: 2014

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla WroclawElektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw
Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw


Kompletní elektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů a bateriově napájené pojízdné kazetové točny pro muzikálové divadlo Capitol ve Vratislavi (PL). Zařízení zajišťuje dvoukanálové bezpečné bezdrátové ovládání zařízení, automatický a přesný nájezd na požadovanou polohu, řízení dobíjení baterií s automatickým připojením dobíječů i pokročilou diagnostiku systému.

Zákazník: OCHI Engineering Ostrava, rok realizace: 2013

Poloautomatický sklad

Poloautomatický skladPoloautomatický sklad
Poloautomatický sklad

Realizovaný systém se skládá z 200 kusů LED displejů, umístěných pod jednotlivými regálovými pozicemi. Na nich se skladníkovi zobrazují počty kusů výrobku k vychystání (odebrání) nebo vložení, načtené on-line z firemního informačního systému.

Každá jednotka displeje - elektronická značka - může navíc pro zvýraznění nebo odlišení indikace rozsvítit, případně rozblikat trojici z boku dobře viditelných LED diod. Poté, co skladník provede požadovanou akci, potvrdí ji stiskem tlačítka vedle displeje. Toto potvrzení se přenese do informačního systému, displej zhasne a po vychystání všech položek systém potvrdí ukončení práce.

Celé zařízení je podle fyzického uspořádání skladu rozděleno na 7 sekcí po cca. 30 regálových pozicích. Jednotlivé sekce se aktivují načtením čárového kódu z faktury resp. listu skladového pohybu ve čtečce tzv. skenovacího terminálu, umístěného na boční stěně řady polic.

Pro správu systému a případně i tisk skladových listů je v prostoru skladu umístěn počítač PC v provedení se zvýšenou ochranou proti prachu.

Všechny díly systému kromě počítače, který není pro jeho funkci nutný, jsou v provedení bez pohyblivých mechanických částí (např. ventilátorů, pevných disků) a s malou spotřebou, průměrná spotřeba jedné značky je nižší než 1 W. Propojení elektronických značek je provedeno sběrnicí RS-485, skenovací terminály jsou připojeny přes počítačovou síť Ethernet do internetu.

Naše firma realizovala a instalovala hardwarovou část zařízení (včetně mikrokódu displejů a skenovacích terminálů), SW informačního systému dodala firma iMagic, s.r.o.

Zákazník: 99 Europe, rok realizace: 2008

Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422

Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422
Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422

Čtyřnásobný převodník Ethernet-RS422 je založen na platformě Rabbit RCM.

Zákazník: Areco System, s.r.o., rok realizace: 2007

Řízení úschovních skříněk Bikebox

Řízení úschovních skříněk BikeboxŘízení úschovních skříněk Bikebox
Řízení úschovních skříněk Bikebox

Elektrovýzbroj pro úschovní skříňky založená na OS Linux s vícejazyčným dotykovým ovládáním. Jedna sada elektroniky řídí až 12 zámků úschovních skříněk. Součástí zařízení je GSM komunikace, volitelně může být instalován platební terminál pro bezkontaktní platby (VISA, Mastercard) a mincovník.

Zákazník: Boxline, rok realizace: 2014

Interface telefonní linky pro PC

Interface telefonní linky pro PCInterface telefonní linky pro PC
Interface telefonní linky pro PC

Přístroj slouží jako interface telefonní linky pro PC. Zařízení se připojuje mezi telefonní přístroj a linku a umožňuje přenos zvuku z a do počítače, včetně možnosti odposlechu a vstupu do hovoru. Druhou variantou je připojení přímo do kabelu ke sluchátku (mikrotelefonu) přístroje. Zařízení podporuje bohaté možnosti signalizace, detekce proudu a napětí na lince, vyzvánění atd. Ze strany PC se přístroj chová jako zvuková karta; signalizační funkce jsou přenášeny jako USB HID data a jsou dostupné i pomocí knihovny v jazyce C#.

Zákazník: CIT Praha, rok realizace: 2015

Řídicí jednotka pro vzducholoď

Řídicí jednotka pro vzducholoďŘídicí jednotka pro vzducholoď
Řídicí jednotka pro vzducholoď

Vývoj HW řídicí jednotky pro 9 metrů dlouhou autonomní vzducholoď ACC9M univerzity v Hagenu. Zařízení je založeno na DSP Texas Instruments, které je schopno přímo vykonávat program z Matlabu, a pomocném 16-bitovém mikrokontroléru, zajišťujícím komunikaci se senzory a aktory. Jednotka řídí pohony vzducholodi, integruje magnetometr, přesná čidla tlaku vzduchu, MEMS akcelerometry a gyroskopy, je vybavena proprietárním rádiovým spojením v ISM pásmu a GPS a GSM moduly.

Některé fotografie (c) FernUni Hagen.

Zákazník: FernUni Hagen, rok realizace: 2011

Měřicí kufr pro tenzometry

Měřicí kufr pro tenzometryMěřicí kufr pro tenzometry
Měřicí kufr pro tenzometry

Měřicí kufr je určen jako pomůcka pro nastavování tahu lan v pohonných systémech scénické techniky. Kufr v sobě sdružuje průmyslový počítač na bázi Windows Embedded s dotykovým ovládáním, zesilovače pro tenzometry, bateriové napájení a zvukový výstup, který umožňuje obsluze práci i bez vizuálního kontaktu s obrazovkou přístroje. S okolím je měřicí kufr M13 schopen komunikovat po standardní sběnici USB. Celá sestava výrobku je umístěna v odolném plastovém kufru a samotná elektronika je skryta za hliníkovým čelním panelem s gravírovanými popisy.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Terminál KAAPS

Terminál KAAPSTerminál KAAPS
Terminál KAAPS


Vývoj HW řešení terminálu pro výzkumný úkol KAAPS. Terminál je vybaven grafickým displejem, dvojicí RFID čteček a vstupy a výstupy kompatibilními se systémy EZS/PZTS. Zařízení je schopno i hlasového vstupu a výstupu. Podpora připojení Wi-Fi, IEEE 802.15.4, bateriová záloha napájení. Jedno z možných určení zařízení je 'chytrý domovní telefon' s možností videopřenosu a současně integrovanou funkcí zabezpečovacího systému - EZS.

Zákazník: FEKT VUT v Brně, rok realizace: 2011

Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turniketyŘídicí jednotka pro turnikety
Řídicí jednotka pro turnikety

Řídicí jednotka pro turnikety s RFID čtečkou, čtečkou 1D a 2D čárových kódů a možností provozu v autonomním režimu s ověřováním elektronického podpisu nebo v on-line režimu ve spojení s řídicím serverem. Volně programovatelné zobrazení na displeji, možnost vykonávat autonomně skripty v jazyce Python. Hlasitý zvukový výstup a široký sortiment připojitelných displejů, včetně typů s dotykovým ovládáním.

Zákazník: Perfect System (Colosseum) Praha, rok realizace: 2014

Propojení fluxmetrů do PC

Převodník pro připojení fluxmetrů Magsys HGM do počítače PC byl vyvinut ve dvou variantách: pro spojení s MS Excelem pomocí maker a pro spojení s libovolným programem prostřednictvím emulace klávesnice. Oba vyvinuté převodníky podporují připojení dvou fluxmetrů současně.

Zákazník: PZK Brno, rok realizace: 2015

Propojení váhy do PC

Propojení váhy do PCPropojení váhy do PC
Propojení váhy do PC

Převodníky výstupů RS-232 obchodních a průmyslových vah či indikátorů (např. Uniprox) pro spojení s PC. Elektronika emuluje klávesnici počítače, tedy nejsou nutné žádné úpravy softwaru na počítači - přístroj jen 'naťuká' hodnotu z váhy do počítače místo obsluhy. Vyvinuto několik variant pro různé protokoly, různé váhy (např. Dibal G-300 nebo Dibal G-310), pro spojení více vah na více počítačů apod.

Zákazník: KJ Software Kostelec na Hané, rok realizace: 2015

Kryptomodul pro přenos hlasu

Vývoj HW kryptomodulu pro zabezpečený přenos hlasu. Zařízení kombinuje řídicí mikrokontrolér AVR se 24-bitovým DSP Freescale. Při návrhu byl kladen důraz na nízkou spotřebu zařízení.

Zákazník: VUT v Brně, rok realizace: 2009

Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Modul pro přenos zvuku po TCP/IPModul pro přenos zvuku po TCP/IP
Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Dnes již poměrně zastaralá konstrukce pro obousměrný přenos nekomprimovaného zvuku prostřednictvím sítě TCP/IP. Aplikace se používá pro vzdálené ozvučení zastávek ČD / SŽDC s možností zpětného dotazu, současně jsou přenášeny stavy několika digitálních vstupů a výstupů.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2006

Měření tepu, variabilita tepové frekvence, oximetrie, NIBP

Od ledna 2009 máme po interním vývoji k dispozici technologii pro zpracování signálu z hrudních pásů pulsmetrů Polar, Garmin a Suunto (analog, ANT+ i BLE), na jejímž základě je možné na zakázku vytvořit aplikace, využívající měření tepu a variability tepové frekvence (HRV - ukazatelů SD1, SD2, RMSSD, pNN50, LF/HF a dalších). Rovněž je možné na zakázku vyrobit testery/měřiče uvedených zařízení nebo jejich simulátory, záznamníky dat nebo převodníky mezi standardy. Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: interní studie, rok realizace: 2009

Přepínač obvodů sítě LAN

Přepínač obvodů sítě LANPřepínač obvodů sítě LAN
Přepínač obvodů sítě LAN

Zvláštní aplikace na žádost zákazníka - reléový přepínač okruhů sítě LAN, umožňující přepínání obvodů sítě. Hlavní užití je pro přechod na záložní zdroj PoE napájení nebo odpojení vadného prvku; pro ovládání toku dat je samozřejmě k dispozici mnoho pokročilejších řešení.

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2014