Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Infosystémy: reference

Informační a sledovací systémy v průmyslu

Zpět na všechny reference

Elektronika chytré zastávky MHD

Elektronika chytré zastávky MHDElektronika chytré zastávky MHD
Elektronika chytré zastávky MHD
Komplex elektronické výzbroje pro chytrou zastávku MHD, skládající se z téměř čtyři metry dlouhého barevného RGB LED displeje v horní části přístřešku, dvojice interaktivních dotykových displejů v bočním panelu a plochy pro dobíjení mobilních telefonů kabelem nebo bezdrátovým standardem Qi. Součástí systému je i Wi-Fi hotspot.

Podélný panel zobrazuje informace o odjezdech vozidel, případně hlášení dispečinku o mimořádnostech, venkovní teplotu, předpověď počasí, čas a datum. Boční panely umožňují zobrazit kromě aktuálních odjezdů i kompletní jízdní řády, mapy a další informace.

Vlastní přístřešek vyrobil známý výrobce městského mobiliáře MMCITÉ Bílovice u Zlína, design grafické části zpracovalo studio Marvil, autory projektu mobiliáře jsou Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Takto o instalaci a slavnostním odhalení prototypu na Designbloku 2015 informovala ČT.

Zákazník: BigMedia Praha + mmcité, rok realizace: 2015

Speciální tablet pro vyhodnocení měření

Speciální tablet pro vyhodnocení měřeníSpeciální tablet pro vyhodnocení měření
Speciální tablet pro vyhodnocení měření

Pro zákazníka jsme kompletně vyvinuli speciální tablet s vysokým výpočetním výkonem, robustním hliníkovým rámečkem a s nadstandardní výdrží baterie (9000 mAh). Tablet je postaven na systému na čipu Allwinner, který kromě dalších komponent obsahuje čtyři procesorová jádra ARM Cortex-A7 o maximálním taktu 1,2 GHz a interní grafickou kartu. Displej zařízení o rozlišení Full HD je vybaven multidotykovým kapacitním snímačem. Z běžných periferií je tablet vybaven WiFi, vibračním motorkem, MEMS akcelerometrem a stereofonním zvukovým výstupem. Dále je zajímavá absence hardwarových tlačítek a použití bezdrátového dobíjení. Po softwarové stránce je tablet vybaven operačním systémem na bázi Android, který byl přizpůsoben dle přání zákazníka. Součástí vývoje byla i příprava softwaru, který dále posloužil jako základ zákazníkovy aplikace. Tablet díky své odolné konstrukci (kovový rámeček, zadní díl z kvalitního plastu) snese i méně šetrné zacházení, umožňuje oboustranou komunikaci s dalšími NFC zařízeními či s čipy a kartami a díky vysoké kapacitě baterie vydrží v provozu dostatečně dlouho.

Zákazník: non-disclosed, rok realizace: 2015

Měření a displej pro high-tech výčep

Měření a displej pro high-tech výčepMěření a displej pro high-tech výčep
Měření a displej pro high-tech výčep

Na žádost designérů ze známého studia Olgoj Chorchoj jsme navrhli a zrealizovali LED maticový displej do restaurace Lokál Dlouhá skupiny Ambiente. Displej zobrazuje teploty a průtoky piva včetně ilustrativních grafů historie, ceník piva a další informace, ručně zadávané obsluhou pomocí tabletu nebo mobilního telefonu. Během instalace jsme doplnili do technologie výčepu nové měření a vyřešili datové připojení ke stávajícím měřením. Zařízení je designově sladěno s výčepem a přehled a rozsah měřených dat dokazuje hostům, že restauraci na kvalitě záleží. Mediální pokrytí např. Czechcrunch. (Photo: 2x Ambi)

Zákazník: Ambiente / Lokál Dlouhááá Prague, rok realizace: 2019

Zobrazení produktivity lakovny

Zobrazení produktivity lakovnyZobrazení produktivity lakovny
Zobrazení produktivity lakovny

Speciální aplikace našeho systému pro sledování výroby. Na základě informací od snímačů detekujících průjezdy vozíků v poloautomatické lakovně je sledována produktivita automatické linky kataforézního lakování a dvou lakovacích boxů. Hodinová produktivita se zobrazuje na světelné tabuli spolu s barevným hodnocením červená/žlutá/zelená. Po každé směně je automaticky e-mailem odeslán zápis ve formátu snadno zpracovatelném např. v MS Excelu.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2012

Zobrazení produktivity výrobních linek

Zobrazení produktivity výrobních linekZobrazení produktivity výrobních linek
Zobrazení produktivity výrobních linek


Typická aplikace našeho systému pro sledování výroby. Podle aktuální produkce jsou zobrazovány stavy výroby a plnění plánu na LED tabulích pro jednotlivé výrobní linky a na LCD televizoru pro celou výrobní halu. Informace jsou rovněž dostupné v intranetu. Z počítače je možné po přihlášení zadat plán směn a plán výroby; vyráběné kusy jsou zadávány bezdrátovými klíčenkami nebo automaticky snímači. Propojení LAN a Wi-Fi.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2014

MODBUS LED displej SM-LED232.V01

MODBUS LED displej SM-LED232.V01MODBUS LED displej SM-LED232.V01
MODBUS LED displej SM-LED232.V01

Zařízení dvouřádkového LED zobrazovače bylo vyvinuto z podnětu česko-švýcarské firmy Störi Mantel s.r.o., která se zabývá vývojem a výrobou dřevoobráběcích strojů. Displej komunikuje s nadřazeným PLC po sériovém rozhraní RS-232. Jako formát datové zprávy je implementována podpora protokolu MODBUS/RTU.

Displej dokáže v každém řádku zobrazit číslo v rozsahu -999 až 9999 a individuálně zapínat zobrazení uvozujících nul a rovněž dovoluje libovolné nezávislé zobrazení desetinných teček.

Výrobek je zasazen v hliníkovém černě eloxovaném rámačku, který v sobě ukrývá montážní upevňovací otvory se závity M3.

Zákazník: Störi Mantel, rok realizace: 2013

Displej NCV

Displej NCVDisplej NCV
Displej NCV

Jednoduchý informační displej pro speciální provoz, zobrazující odpočet času do doběhu technologického procesu.

Zákazník: Nejdecká česárna vlny, rok realizace: 2013