Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

GSM: reference

Zařízení, vybavená GSM komunikací, tedy schopností komunikovat pomocí sítě mobilních telefonů

Zpět na všechny reference

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. stoletíOvládání veřejného osvětlení pro 21. století
Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Řízení veřejného osvětlení pro 21. století: zařízení tvoří komplexní řídicí jednotku pro rozvaděč VO: slučuje astročasovač, ovládání regulátoru napětí a čtyřkanálový měřič spotřeby schopný rozeznat poruchy svítidel či vedení spolu se vzdálenou správou systému přes LAN nebo GSM.

Zákazník: AŽD Praha, rok realizace: 2016

Řízení úschovních skříněk Bikebox

Řízení úschovních skříněk BikeboxŘízení úschovních skříněk Bikebox
Řízení úschovních skříněk Bikebox

Elektrovýzbroj pro úschovní skříňky založená na OS Linux s vícejazyčným dotykovým ovládáním. Jedna sada elektroniky řídí až 12 zámků úschovních skříněk. Součástí zařízení je GSM komunikace, volitelně může být instalován platební terminál pro bezkontaktní platby (VISA, Mastercard) a mincovník.

Zákazník: Boxline, rok realizace: 2014

Řízení houpacích autíček a vláčků

Řízení houpacích autíček a vláčkůŘízení houpacích autíček a vláčků
Řízení houpacích autíček a vláčků

Od roku 2004 vyvíjíme elektroniku pro řízení dětských houpacích autíček a vláčků v obchodních centrech. Zařízení zajišťuje spouštění a regulaci rychlosti stroje podle napočítaných mincí z mincovníku nebo platebního terminálu včetně podpory více měn, časování intervalu a pozice zastavení stroje, přehrávání hudby během chodu stroje, přehrávání upoutávek a volitelných zvuků podle stisků herních tlačítek i ovládání blikání světel stroje. Ve video verzi je podporováno přehrávání videozáznamů. Diagnostikované poruchy jsou přenášeny formou SMS zpráv provozovateli, zálohovací baterie zajišťuje možnost detekce a upozornění na výpadek napájení. Úpravu nastavení, testování stroje a vyčítání počítadel chodů je možné provádět i bezdrátově, původní řešení s PDA bylo postupem času nahrazeno vlastním serverem a datovým přenosem diagnostiky s několika úrovněmi uživatelských zabezpečení. Serverový systém současně slouží pro zápis provedených servisních úkonů. (Foto: International Player)

Zákazník: International Player, s.r.o., rok realizace: 2020

Redesign SW řešení alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů

Dopracovali jsme SW řešení dotykového alarmu pro centrální rozvody medicinálních plynů s připojením LAN a GSM.

Zákazník: GCE Chotěboř, rok realizace: 2015

Řídicí jednotka pro vzducholoď

Řídicí jednotka pro vzducholoďŘídicí jednotka pro vzducholoď
Řídicí jednotka pro vzducholoď

Vývoj HW řídicí jednotky pro 9 metrů dlouhou autonomní vzducholoď ACC9M univerzity v Hagenu. Zařízení je založeno na DSP Texas Instruments, které je schopno přímo vykonávat program z Matlabu, a pomocném 16-bitovém mikrokontroléru, zajišťujícím komunikaci se senzory a aktory. Jednotka řídí pohony vzducholodi, integruje magnetometr, přesná čidla tlaku vzduchu, MEMS akcelerometry a gyroskopy, je vybavena proprietárním rádiovým spojením v ISM pásmu a GPS a GSM moduly.

Některé fotografie (c) FernUni Hagen.

Zákazník: FernUni Hagen, rok realizace: 2011

Hlídání výpadků jističů

Zařízení zasílá na dvě telefonní čísla SMS zprávy při změně stavu jednoho z až 64 hlídaných jističů nebo jiných spínacích kontaktů. Kontakty mohou být připojeny UTP kabelem na vzdálenost až 800 metrů (max. 32 kontaktů na jeden UTP kabel).

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2011

GSM ovládané informační tabule

GSM ovládané informační tabuleGSM ovládané informační tabule
GSM ovládané informační tabule


Informační tabule ovládaná prostřednictvím SMS zpráv, s přenosem stavu na internet. Srdcem zařízení je námi vyvinutá a vyráběná řídicí jednotka tabule XJT-GSM. Tato řídicí jednotka je schopna podle konkrétní konfigurace: ovládat až 64 světelných bodů (vysokosvítivých LED diod), ovládat až 16 číslicových LED displejů a ovládat hlasový modul v mluvících tabulích, případně komunikovat s podřízenými řídicími jednotkami pro rozšíření tabule až na 2048 světelných bodů.

V typické instalaci jsou na informační tabuli umístěny symboly nebo popisky objektů a LED světelné body signalizují stav těchto objektů. Může jít například o provoz lyžařského vleku, restaurace či obchodů, nejbližší odjezdy autobusů, stav technologie (např. provoz kotlů) či dostupnost ubytovací kapacity v hotelech a penzionech (na fotografii).

Ovládání tabule je možné buď samostatnými SMS zprávami (přičemž je možné tabuli nakonfigurovat tak, aby umožnila ovládat jednotlivé LED světelné body jen oprávněným uživatelům, tedy např. majitel jednoho lyžařského vleku může ovlivnit jen stav 'svého' světelného bodu).

Další možností ovládání je přenos dat před internet (pomocí spojení GPRS, WiFi nebo LAN): podle konkrétního provedení je možné jak z tabule přenášet do internetu (tj. na speciální WWW stránce je možné zobrazit stav celé tabule nebo některé konkrétní signálky), tak i z internetu pomocí webového prohlížeče nebo skriptů tabuli dálkově ovládat.

Zákazník: Ing. Krischke / Pavlov, rok realizace: 2011