Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Doprava: reference

Zařízení pro dopravu a telematiku

Zpět na všechny reference

Elektronika chytré zastávky MHD

Elektronika chytré zastávky MHDElektronika chytré zastávky MHD
Elektronika chytré zastávky MHD
Komplex elektronické výzbroje pro chytrou zastávku MHD, skládající se z téměř čtyři metry dlouhého barevného RGB LED displeje v horní části přístřešku, dvojice interaktivních dotykových displejů v bočním panelu a plochy pro dobíjení mobilních telefonů kabelem nebo bezdrátovým standardem Qi. Součástí systému je i Wi-Fi hotspot.

Podélný panel zobrazuje informace o odjezdech vozidel, případně hlášení dispečinku o mimořádnostech, venkovní teplotu, předpověď počasí, čas a datum. Boční panely umožňují zobrazit kromě aktuálních odjezdů i kompletní jízdní řády, mapy a další informace.

Vlastní přístřešek vyrobil známý výrobce městského mobiliáře MMCITÉ Bílovice u Zlína, design grafické části zpracovalo studio Marvil, autory projektu mobiliáře jsou Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Takto o instalaci a slavnostním odhalení prototypu na Designbloku 2015 informovala ČT.

Zákazník: BigMedia Praha + mmcité, rok realizace: 2015

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Ovládání veřejného osvětlení pro 21. stoletíOvládání veřejného osvětlení pro 21. století
Ovládání veřejného osvětlení pro 21. století

Řízení veřejného osvětlení pro 21. století: zařízení tvoří komplexní řídicí jednotku pro rozvaděč VO: slučuje astročasovač, ovládání regulátoru napětí a čtyřkanálový měřič spotřeby schopný rozeznat poruchy svítidel či vedení spolu se vzdálenou správou systému přes LAN nebo GSM.

Zákazník: AŽD Praha, rok realizace: 2016

Systém měření intenzity dopravy

Systém měření intenzity dopravySystém měření intenzity dopravy
Systém měření intenzity dopravy
Vývoj zařízení pro měření intenzity dopravy a dopravní výzkumy - počítání projetých vozidel s možností klasifikace vozidel podle velikosti a měření rychlosti jednotlivých vozidel radarem, variantně měření ve více směrech či pruzích pomocí FMCW radaru a jiných typů snímačů včetně laserových. Z jednotlivých měřičů jsou data o průjezdech vozidel stažena do počítače a pomocí sofistikovaného softwaru zpracována na ukazatele intenzity dopravy, včetně některých inovativních metrik. Zařízení umožňuje i on-line přenos dat přes Wi-Fi a ruční záznam časových značek pomocí bezdrátového ovladače.

Zákazník: B&C Dopravní systémy, rok realizace: 2014

Řadič pro osvětlený přechod

Řadič pro osvětlený přechodŘadič pro osvětlený přechod
Řadič pro osvětlený přechod

Elektrovýzbroj pro osvělený přechod pro chodce. LED diody, umístěné v přechodu pro chodce, se rozblikají na základě signálu od snímače, detekujícího osoby v blízkosti přechodu. Současně jsou řízeny blikače na dopravní značce Přechod pro chodce. Napájení je zálohováno akumulátory, je možné napájení z rozvodu veřejného osvětlení. Více přechodů je možné propojit do rádiové sítě.

Zákazník: Venron Nitra, rok realizace: 2014

Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Modul pro přenos zvuku po TCP/IPModul pro přenos zvuku po TCP/IP
Modul pro přenos zvuku po TCP/IP

Dnes již poměrně zastaralá konstrukce pro obousměrný přenos nekomprimovaného zvuku prostřednictvím sítě TCP/IP. Aplikace se používá pro vzdálené ozvučení zastávek ČD / SŽDC s možností zpětného dotazu, současně jsou přenášeny stavy několika digitálních vstupů a výstupů.

Zákazník: ELSVO Most, rok realizace: 2006