Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Bezdrátové: reference

Systémy s bezdrátovou komunikací

Zpět na všechny reference

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni

Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v Plzni
Elektrovýzbroj bočních vozů pro Nové divadlo v PlzniElektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů pro Novou scénu Divadla J.K.Tyla v Plzni. Naše technologie ovládá motory bočních vozů a zajišťuje jejich přesný nájezd na polohu pomocí ARC snímačů spolu s kalibračními kódovanými magnetickými spínači a reguluje rychlost jízdy. Vše je řízeno bezdrátově pomocí MODBUS/TCP a Profisafe.

Zákazník: Bosch Rexroth Brno, rok realizace: 2014

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw

Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla WroclawElektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw
Elektronika bočních vozů a točny muzikálového divadla Wroclaw


Kompletní elektrovýzbroj bateriově napájených bočních nájezdových vozů a bateriově napájené pojízdné kazetové točny pro muzikálové divadlo Capitol ve Vratislavi (PL). Zařízení zajišťuje dvoukanálové bezpečné bezdrátové ovládání zařízení, automatický a přesný nájezd na požadovanou polohu, řízení dobíjení baterií s automatickým připojením dobíječů i pokročilou diagnostiku systému.

Zákazník: OCHI Engineering Ostrava, rok realizace: 2013

Bezdrátové Tally light

Bezdrátové Tally lightBezdrátové Tally light
Bezdrátové Tally light

Tally light - červené světélko pro kameru, ovládané bezdrátově výstupy střižny. Napájení světélka na kameře z baterií, provedení s nízkou spotřebou (výdrž baterie typicky nad 6 měsíců). Možnost koexistence více systémů na jednom místě, každý systém může ovládat až 8 světélek.

Zákazník: BOQ s.r.o., Bratislava, rok realizace: 2014

Pohon lodičky pro Fantoma opery

Pohon lodičky pro Fantoma operyPohon lodičky pro Fantoma opery
Pohon lodičky pro Fantoma opery

Elektrovýzbroj pro ovládání lodičky v muzikálovém představení Fantom opery. Lodička je dálkově ovládána RC soupravou, její elektrovýzbroj navíc k řízení motorů zajišťuje kontrolu stavu baterií, lokální nouzovou jízdu a napájení efektového osvětlení. Takto vypadá lodička v akci.

Zákazník: Smart technik Újezd u Brna, rok realizace: 2014

Kontinuální glukometr

Kontinuální glukometrKontinuální glukometr
Kontinuální glukometr

Bezdrátový potenciostat s rozhraním Bluetooth 2 nebo Bluetooth 4 / BLE. Zařízení měří koncentraci látek pomocí připojeného elektrochemického senzoru, jedním z primárních určení je glukometrie - kontinuální měření obsahu glukózy v lidské krvi.

Zákazník: BVT Technologies, a.s., rok realizace: 2014

Řídicí jednotka pro vzducholoď

Řídicí jednotka pro vzducholoďŘídicí jednotka pro vzducholoď
Řídicí jednotka pro vzducholoď

Vývoj HW řídicí jednotky pro 9 metrů dlouhou autonomní vzducholoď ACC9M univerzity v Hagenu. Zařízení je založeno na DSP Texas Instruments, které je schopno přímo vykonávat program z Matlabu, a pomocném 16-bitovém mikrokontroléru, zajišťujícím komunikaci se senzory a aktory. Jednotka řídí pohony vzducholodi, integruje magnetometr, přesná čidla tlaku vzduchu, MEMS akcelerometry a gyroskopy, je vybavena proprietárním rádiovým spojením v ISM pásmu a GPS a GSM moduly.

Některé fotografie (c) FernUni Hagen.

Zákazník: FernUni Hagen, rok realizace: 2011

Zobrazení produktivity výrobních linek

Zobrazení produktivity výrobních linekZobrazení produktivity výrobních linek
Zobrazení produktivity výrobních linek


Typická aplikace našeho systému pro sledování výroby. Podle aktuální produkce jsou zobrazovány stavy výroby a plnění plánu na LED tabulích pro jednotlivé výrobní linky a na LCD televizoru pro celou výrobní halu. Informace jsou rovněž dostupné v intranetu. Z počítače je možné po přihlášení zadat plán směn a plán výroby; vyráběné kusy jsou zadávány bezdrátovými klíčenkami nebo automaticky snímači. Propojení LAN a Wi-Fi.

Zákazník: Fritzmeier Vyškov, rok realizace: 2014

Hlídání výpadků jističů

Zařízení zasílá na dvě telefonní čísla SMS zprávy při změně stavu jednoho z až 64 hlídaných jističů nebo jiných spínacích kontaktů. Kontakty mohou být připojeny UTP kabelem na vzdálenost až 800 metrů (max. 32 kontaktů na jeden UTP kabel).

Zákazník: VENRON Nitra, rok realizace: 2011

GSM ovládané informační tabule

GSM ovládané informační tabuleGSM ovládané informační tabule
GSM ovládané informační tabule


Informační tabule ovládaná prostřednictvím SMS zpráv, s přenosem stavu na internet. Srdcem zařízení je námi vyvinutá a vyráběná řídicí jednotka tabule XJT-GSM. Tato řídicí jednotka je schopna podle konkrétní konfigurace: ovládat až 64 světelných bodů (vysokosvítivých LED diod), ovládat až 16 číslicových LED displejů a ovládat hlasový modul v mluvících tabulích, případně komunikovat s podřízenými řídicími jednotkami pro rozšíření tabule až na 2048 světelných bodů.

V typické instalaci jsou na informační tabuli umístěny symboly nebo popisky objektů a LED světelné body signalizují stav těchto objektů. Může jít například o provoz lyžařského vleku, restaurace či obchodů, nejbližší odjezdy autobusů, stav technologie (např. provoz kotlů) či dostupnost ubytovací kapacity v hotelech a penzionech (na fotografii).

Ovládání tabule je možné buď samostatnými SMS zprávami (přičemž je možné tabuli nakonfigurovat tak, aby umožnila ovládat jednotlivé LED světelné body jen oprávněným uživatelům, tedy např. majitel jednoho lyžařského vleku může ovlivnit jen stav 'svého' světelného bodu).

Další možností ovládání je přenos dat před internet (pomocí spojení GPRS, WiFi nebo LAN): podle konkrétního provedení je možné jak z tabule přenášet do internetu (tj. na speciální WWW stránce je možné zobrazit stav celé tabule nebo některé konkrétní signálky), tak i z internetu pomocí webového prohlížeče nebo skriptů tabuli dálkově ovládat.

Zákazník: Ing. Krischke / Pavlov, rok realizace: 2011

Řadič pro osvětlený přechod

Řadič pro osvětlený přechodŘadič pro osvětlený přechod
Řadič pro osvětlený přechod

Elektrovýzbroj pro osvělený přechod pro chodce. LED diody, umístěné v přechodu pro chodce, se rozblikají na základě signálu od snímače, detekujícího osoby v blízkosti přechodu. Současně jsou řízeny blikače na dopravní značce Přechod pro chodce. Napájení je zálohováno akumulátory, je možné napájení z rozvodu veřejného osvětlení. Více přechodů je možné propojit do rádiové sítě.

Zákazník: Venron Nitra, rok realizace: 2014

Kryptomodul pro přenos hlasu

Vývoj HW kryptomodulu pro zabezpečený přenos hlasu. Zařízení kombinuje řídicí mikrokontrolér AVR se 24-bitovým DSP Freescale. Při návrhu byl kladen důraz na nízkou spotřebu zařízení.

Zákazník: VUT v Brně, rok realizace: 2009

Videoprojekce pro Designblok

Videoprojekce pro DesignblokVideoprojekce pro Designblok
Videoprojekce pro Designblok


Elektrovýzbroj interaktivní expozice Specialized pro výstavu Designblok: podle rychlosti jezdce na kole na trenažéru, snímané senzorem kadence s bezdrátovým přenosem ANT+, je ovládána rychlost chodu ventilátorů. Současně se plynule mění rychlost přehrávaného videa na projektorech a je ovlivňována hlasitost přehrávaného zvukového doprovodu.

Některé fotografie (c) E. Herrmann

Zákazník: Specialized, designér E. Herrmann, rok realizace: 2014

Měření tepu, variabilita tepové frekvence, oximetrie, NIBP

Od ledna 2009 máme po interním vývoji k dispozici technologii pro zpracování signálu z hrudních pásů pulsmetrů Polar, Garmin a Suunto (analog, ANT+ i BLE), na jejímž základě je možné na zakázku vytvořit aplikace, využívající měření tepu a variability tepové frekvence (HRV - ukazatelů SD1, SD2, RMSSD, pNN50, LF/HF a dalších). Rovněž je možné na zakázku vyrobit testery/měřiče uvedených zařízení nebo jejich simulátory, záznamníky dat nebo převodníky mezi standardy. Od roku 2016 máme k dispozici technologii optického měření tepu na prstu, zápěstí, paži i možnost zpracování EKG signálu z jedné paže. Umíme měřit SpO2, tlak i další životní funkce.

Zákazník: interní studie, rok realizace: 2009