Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Letecká vakcinace lišek - řídicí systém

Zpět na všechny reference

Letecká vakcinace lišek - řídicí systém

Letecká vakcinace lišek - řídicí systémLetecká vakcinace lišek - řídicí systém
Letecká vakcinace lišek - řídicí systém


Elektronický systém pro řízení letecké vakcinace lišek. Postupně byly vyvinuty dvě varianty přístroje (dávkovač a registrační přístroj). Zařízení zajišťuje automatické shazování vakcín pro lišky při přeletu nad cílovým územím. Zařízení integruje v jednom systému, založném na OS Linux, řízení dávkovače vakcín podle GPS dat, mapy zakázaných oblastí a požadované hustoty dávkování návnad. Průběh vakcinace je zaznamenáván na paměťové médium a lze jej zpětně analyzovat: systém je vybaven dvojitým logováním uskutečněných operací. Ovládání a zobrazení je maximálně zjednodušeno tak, aby bylo možné zařízení snadno ovládat i za letu z lokálního panelu nebo dálkovým ovladačem.

Samotná činnost dávkovače je popsána následovně: Pomocí podavače je kontinuálně tažena páska s vakcínami do chladicího tunelu (volitelně). Na začátku tunelu je obal pásky nařezáván a pak dále směrován střadačem na cívku navijáku. Samotné vakcíny putují chladícím tunelem, kde se udržuje nízká teplota, až do zásobníku. Ze zásobníku jsou vakcíny vypouštěny automaticky, nebo manuálně pomocí ručního ovládání.

Zákazník: Bioveta a.s. / Elmontex, rok realizace: 2015

Elektroniku na zakázku pro vás vyvíjíme už 15 let.

Potřebujete i pro Vás moderní a spolehlivou elektroniku? Pro začlenění do Vašeho zařízení nebo kompletní nový výrobek či systém?

Zavolejte nám ☎ 537 014 211 nebo pište na vyvojari@egmenergo.cz. Rádi Vám poradíme s drobnými i složitými aplikacemi.