Vývoj elektroniky

Produkty

Podpora a zájmová sekce

Řezačka SGR-2000

Řezačka netkaných textilií SGR-2000
Řezačka netkaných textilií SGR - 2000 s automatickým řízením

Reference: Donaldson Czech Rep., Klášterec n.O.

Řezačka slouží k podélnému dělení různých druhů netkaných textilií na roli o šířce max. 2050 mm. Je vybavena automatickým dorovnáváním příčného posuvu, regulovatelným pneumatickým přítlakem a jeřábovou kočkou s motorovým pojezdem. Tento typ řezačky vychází z dlouholetých zkušeností s podélnými a příčnými řezacími stroji vlastní konstrukce, užívanými v textilní výrobě naší firmy.

Celkový pohled na řezací stroj

Elektrovýzbroj řezačky umožňuje plynulý rozjezd, cílové zastavení stroje po zpracování požadované délky. Příčná poloha textilie je regulována optickými senzory a PID regulátorem řízeným servomechanismem, což dovoluje snížit šířku krajních odřezků na méně než třetinu oproti běžnému řešení bez regulace.

Elektrovýzbroj řezačky

Pro zajištění bezpečnosti práce se strojem jsou osazeny při chodu stroje elektricky zamykané dveře do pracovního prostoru, elektromagnetický zámek lišty s noži a automatická ochrana, zajišťující odstavení stroje při případném uvolnění nože.

Lišta nožů

Lišta nožů je osazena pěti samostatnými řeznými jednotkami. Je možné i provedení pro řezání úzkých pásků a provedení s kyvnými nebo pevnými noži.

Centrální řídicí jednotka (část)

Centrální řídicí jednotka řídí s výjimkou bezpečnostních funkcí všechny systémy stroje, například řízení tlaku v pneuválcích přítlaku textilie, řízení příčné polohy textilie (PID), kontrolu usazení vstupní role, ovládá měření zpracované délky a zobrazení rychlosti a odhadu času do dokončení práce a řídí cílové zastavení stroje.