O nás

O nás

Jsme organizační složkou firmy EGMedical, s.r.o., původně dceřinné společnosti EGM Energo, a.s., dodavatele energetických celků.

Firma EGMedical, s.r.o., se od začátku svého působení na trhu zabývala zejména vývojem nových technologií a metod zpracování netkaných textilií. Rostoucí výroba si vyžádala stavbu většího množství jednoúčelových strojů (řezaček, stroje na sekání gumiček, ultrazvukových svářecích strojů) s často velmi specifickým elektronickým řízením a funkcemi, nedosažitelnými pomocí prvků, dostupných na tehdejším trhu.

Přibližně od roku 2003 nabízíme služby vývoje a elektrotechnické výroby pod značkou "Strašil elektronika" i ostatním, přičemž v roce 2007 již tvořila vývojová a výrobní činnost v této oblasti kolem 40% obratu firmy, nyní přes 3/4 obratu. Od roku 2014 používáme značku egmenergo pro vývojové činnosti a výrobky naší firmy - EGMedical, s.r.o.

Snažíme se řešit problémy nadále neotřele, výhodně pro zákazníka a pokud Matka příroda dovoluje, neříkáme: "To nejde!".

V současné době v oddělení elektroniky pracuje přes 10 pracovníků, z toho osm vývojářů. Prototypová dílna, zajišťující podporu vývoje a výrobu menších sérií u nás vyvinutých zařízení (řádově do 100 ks), je vybavena osazovacím automatem, zařízením pro pájení v parách, automatem pro pájení BGA a základními mechanickými stroji - malou CNC frézkou a 3D tiskárnou.

Náš tým
Vedoucí vývoje, jednatel: Ing. Ivo Strašil

se účastní většiny vývojových projektů jako jeho vedoucí a má vzhledem ke svým zkušenostem hlavní slovo při vytváření koncepčních řešení jednotlivých zařízení. Jeho specializací je návrh hardwaru pro měřicí zařízení, měření energie, zvukové aplikace a pokročilá komunikační řešení (ethernet, speciální protokoly atd.)

Ing. Strašil dále učí na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně zabezpečovací techniku (elektrické poplachové systémy, EZS, EPS) a základy počítačových sítí. Je rovněž dlouholetým porotcem a autorem teoretických testů pro Soutěže dětí a mládeže v radioelektronice ve Vyškově.

Některé konstrukce, vytvořené pro vlastní potřebu firmy, publikuje ing. Strašil v časopise Praktická elektronika (viz sekce pro radioamatéry).

Softwarový architekt: Ing. Jakub Chmelař

Ing. Chmelař je programátorem aplikací běžících na jednodeskových počítačích. Je odborníkem na počítačové sítě a na pokročilé a vysokorychlostní zpracování dat.

Jeho specialitou je výborná znalost OS Linux, včetně vytváření ovladačů pro tento systém.

Šéfhardwarář: Ing. Viktor Sekanina

Ing. Viktor Sekanina je hlavním vývojářem hardwaru. Navrhuje elektrická zapojení a plošné spoje pro složité a vysokorychlostní systémy, například zařízení s paměťmi DDR3 nebo USB3.

Vedoucí výroby: Bc. Martin Sekáč

Martin je vedoucím výroby. Dále je projektovým manažerem pro některé hlasové aplikace (zejména mluvící tabule a LED displeje), řeší specifické úpravy zařízení podle přání zákazníků. U mnoha projektů řeší mechanickou část systémů, připravuje programy pro osazovací automat a 3D tisk.

Ing. Ondřej Spielmann

Ing. Ondřej Spielmann je vývojářem HW. Ing. Spielmann se převážně zabývá zajištěním návrhu a výroby speciálních zakázkově - kusově vyráběných měřicích a řídicích zařízení včetně instalace, doladění a oživení na místě.

Aleš Jílek

Aleš Jílek programuje nízkoúrovňový software pro mikrokontroléry AVR, ARM, PIC a další. Rovněž se zabývá tvorbou nízkoúrovňového softwaru pro OS Linux. Aleš má duši hackera a neoptimalizovaný algoritmus nesmí opustit jeho stanici.

Radim Vítek

Radim Vítek pracuje jako programátor pro OS Linux a embedded platformy.

Pavel Brychta

Pavel pracuje jako programátor nízkoúrovňového softwaru pro mikrokontroléry ARM, AVR a AVR XMEGA.

Ing. Zdeněk Materna

Ing. Zdeněk Materna je programátorem s výbornými znalostmi programování ve speciálních robotických systémech a automatizačních aplikacích, jde například o systémy s rozpoznáváním obrazu. Také vytváří některé aplikace pro PC v jazyce C#.

Bc. Antonín Hruškovský

Bc. Antonín Hruškovský je specialistou na vývoj aplikací pro PC a OS Linux včetně jeho embedded forem. Zabývá se rovněž vývojem komunikačního softwaru pro standarizovaná rozhraní Bluetooth, Ehernet a další.

Radim Skládaný

Radim Skládaný pracuje jako programátor pro OS Linux a embedded platformy.

Ondra Jílek, Filip Lžičař

Ondra s Filipem pracují v prototypové dílně, zabývají se osazováním v malosériové výrobě, testováním a oživováním zařízení.

Jirka Čech

Jirka je junior, který se zabývá vývojem HW a programováním pro 32-bitové mikrokontroléry.