O nás

O nás

Jsme organizační složkou firmy EGMedical, s.r.o.

Firma EGMedical, s.r.o., se od začátku svého působení na trhu zabývala zejména vývojem nových technologií a metod zpracování netkaných textilií. Rostoucí výroba si vyžádala stavbu většího množství jednoúčelových strojů (řezaček, stroje na sekání gumiček, ultrazvukových svářecích strojů) s často velmi specifickým elektronickým řízením a funkcemi, nedosažitelnými pomocí prvků, dostupných na tehdejším trhu.

Přibližně od roku 2003 nabízíme služby vývoje a elektrotechnické výroby (původně pod značkou "Strašil elektronika") i ostatním, přičemž v roce 2007 již tvořila vývojová a výrobní činnost v této oblasti kolem 40% obratu firmy, nyní přes 3/4 obratu. Od roku 2014 používáme značku egmenergo pro vývojové činnosti a výrobky naší firmy - EGMedical, s.r.o.

Snažíme se řešit problémy nadále neotřele, výhodně pro zákazníka a pokud Matka příroda dovoluje, neříkáme: "To nejde!".

V současné době v oddělení elektroniky pracuje přes 15 pracovníků, z toho většina vývojářů. Prototypová dílna, zajišťující podporu vývoje a výrobu menších sérií u nás vyvinutých zařízení (řádově do 100 ks), je vybavena osazovacím automatem, zařízením pro pájení v parách, automatem pro pájení BGA a základními mechanickými stroji - malou CNC frézkou a 3D tiskárnou.

Náš tým
Vedoucí vývoje, jednatel: Ing. Ivo Strašil

se účastní většiny vývojových projektů jako jeho vedoucí a má vzhledem ke svým zkušenostem hlavní slovo při vytváření koncepčních řešení jednotlivých zařízení. Jeho specializací je návrh hardwaru pro měřicí zařízení, měření energie, zvukové aplikace a pokročilá komunikační řešení (ethernet, speciální protokoly atd.)

Ing. Strašil dále učí na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně zabezpečovací techniku (elektrické poplachové systémy, EZS, EPS) a základy počítačových sítí. Je rovněž dlouholetým porotcem a autorem teoretických testů pro Soutěže dětí a mládeže v radioelektronice ve Vyškově.

Některé konstrukce, vytvořené pro vlastní potřebu firmy, publikuje ing. Strašil v časopise Praktická elektronika (viz sekce pro radioamatéry).

Softwarový architekt: Ing. Jakub Chmelař

Ing. Chmelař je programátorem aplikací běžících na jednodeskových počítačích. Je odborníkem na počítačové sítě a na pokročilé a vysokorychlostní zpracování dat.

Jeho specialitou je výborná znalost OS Linux, včetně vytváření ovladačů pro tento systém.

Šéfhardwarář: Ing. Viktor Sekanina

Ing. Viktor Sekanina je hlavním vývojářem hardwaru. Navrhuje elektrická zapojení a plošné spoje pro složité a vysokorychlostní systémy, například zařízení s paměťmi DDR3 nebo USB3.

Vedoucí výroby: Bc. Martin Sekáč

Martin je vedoucím výroby. Dále je projektovým manažerem pro některé hlasové aplikace (zejména mluvící tabule a LED displeje), řeší specifické úpravy zařízení podle přání zákazníků. U mnoha projektů řeší mechanickou část systémů, připravuje programy pro osazovací automat a 3D tisk.

Ing. Ondřej Spielmann

Ing. Ondřej Spielmann je vývojářem HW. Ing. Spielmann se převážně zabývá zajištěním návrhu a výroby speciálních zakázkově - kusově vyráběných měřicích a řídicích zařízení včetně instalace, doladění a oživení na místě.

Aleš Jílek

Aleš Jílek programuje nízkoúrovňový software pro mikrokontroléry AVR, ARM, PIC a další. Rovněž se zabývá tvorbou nízkoúrovňového softwaru pro OS Linux. Aleš má duši hackera a neoptimalizovaný algoritmus nesmí opustit jeho stanici.

Radim Vítek

Radim Vítek pracuje jako programátor pro OS Linux a embedded platformy.

Pavel Brychta

Pavel pracuje jako programátor nízkoúrovňového softwaru pro mikrokontroléry ARM, AVR a AVR XMEGA.

Ing. Zdeněk Materna

Ing. Zdeněk Materna je programátorem s výbornými znalostmi programování ve speciálních robotických systémech a automatizačních aplikacích, jde například o systémy s rozpoznáváním obrazu. Také vytváří některé aplikace pro PC v jazyce C#.

Bc. Antonín Hruškovský

Bc. Antonín Hruškovský je specialistou na vývoj aplikací pro PC a OS Linux včetně jeho embedded forem. Zabývá se rovněž vývojem komunikačního softwaru pro standarizovaná rozhraní Bluetooth, Ehernet a další.

Radim Skládaný

Radim Skládaný pracuje jako programátor pro OS Linux a embedded platformy.

Ondra Jílek, Filip Lžičař

Ondra s Filipem pracují v prototypové dílně, zabývají se osazováním v malosériové výrobě, testováním a oživováním zařízení.

Jirka Čech

Jirka je junior, který se zabývá vývojem HW a programováním pro 32-bitové mikrokontroléry.